Muhabir - Erdem Demirci
Arama Sonuçları
Stres mideyi vuruyor!
Ağrı, yanma, şişkinlik, bulantı… Şikayetler böylece uzayıp gidiyor. Mide rahatsızlıklarının yaşam şeklinden yanlış beslenmeye kadar pek çok sebebi var. Bunlar arasında öne çıkanlardan biri de aşırı stres…
Alışveriş yapmak, mutluluk hormonu olan serotonini artırıyor
İhtiyacınız olmasa da, alışveriş yaptığınız oluyor mu hiç? Peki bunun altındaki sebebi düşündünüz mü? Araştırmalara göre, alışveriş yapmak serotonin hormonunu artırarak mutluluk veriyor. Çoğu kişi bu nedenden dolayı alışveriş yapmayı çok seviyor. Ancak, kontrolü kaybetmemek bu noktada oldukça önem taşıyor.
Zaman yaşlandıkça daha mı hızlı geçiyor?
Size de çocukken zaman sonsuzmuş gibi gelir miydi? Dersler hiç bitmeyecek, bir sonraki yıl gelmeyecek ve yetişkinlik uzun bir bekleme süresi gerektirecek... Oysa yetişkin olduktan sonra yıllar göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor, öyle değil mi?
Türkiye’de 20 bine yakın hasta organ nakli bekliyor
Türkiye’de 2022 yılının başından bu yana 4 bin 500’e yakın organ nakli yapıldı. Halen 20 bin kadar hasta ise organ nakli bekliyor. Yapılan her organ bağışı, nakil bekleyen hastalar için yeni bir umut oluyor.
Karabük’e hastane için gitmişlerdi
Kastamonu’dan, hastaneye gitmek için Karabük’e gelen yaşlı kadın, Karabük’ün Safranbolu ilçesinde otomobilin sürücüsünün kontrolünden çıkarak bariyere çapması sonucu yaşanan kazada yaralandı. Yaralı olarak KEAH’a kaldırılan yaşlı kadın,tüm müdahalelere rağmenkurtarılamadı.
İşitme kaybına yol açıyor!
Terör saldırısı ya da kaza gibi nedenlerle meydana gelen şiddetli patlama sonucu ortaya çıkan yüksek sesin işitme kayıplarına yol açabileceğini belirten uzmanlar, ani, kısa süreli ve yüksek şiddetli sese maruz kalmanın iç kulak ve orta kulak yapılarında hasara yol açabileceği uyarısında bulunuyor. Uzmanlar, iç kulak hasarı sonrası, işitme kaybının kalıcı hale gelebileceğini, çınlama, bazı sesleri tolere edememe gibi şikâyetler görülebileceğini kaydetti.
KÜLTÜR ve TURİZM HABERCİLİĞİNİ YAYGINLAŞTIRMA PANELİ TEKİRDAĞ’DA GERÇEKLEŞTİ
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen İMEF, TİMBİR tarafından organize edilen “Kültür ve Turizm Haberciliğini yaygınlaştırma” projesi Tekirdağ ayağı gerçekleşti. Panel açılışına Tekirdağ Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak katılım sağladı.
ÇORUM DA BÜYÜK KEŞİF
Ünlü Türkolog Türkoloji üzerine araştırmalar yapan Gazi Üniversitesi nde görevli Prof.Dr Necati DEMİR Çorum ili Öğretmenlerinden Araştırmacı Ümit ÇİFTBAŞ ın daveti üzerine Çorum a gelerek bir dizi araştırmalarda bulundu.
Hırsızlar paçayı JASAT'a kaptırdı
Araç ilçesi Huruçören Köyünde, kereste fabrikasından yaklaşık 1 Milyon TL'lik malzeme çalan zanlılar yakalandı.
Erdoğan zam için tarih verdi
TÜİK'in açıkladığı ekim ayı enflasyon rakamları sonrası asgari ücret zammı için yeni hesaplamalarda yapıldı. Öte yandan Asgari ücret zammıyla ilgili açıklamalarda bulunan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzdeki ay ve yeni yıl EYT ile asgari ücretin arka arkaya açıklandığı aylar olacak." dedi.
2023 yılı MTV ve trafik cezası ücretleri belli oldu
Ekim ayı enflasyon oranının açıklanmasıyla beraber Yeniden Değerleme Oranı (YOD) belli oldu. Yeniden değerleme oranı yüzde 122,93 olarak gerçekleşti. Trafik cezaları da bu oran seviyesinde artacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın YDO üzerinde belirli indirim yetkisi bulunuyor. İşte Cumhurbaşkanı’nın indirim yetkisi konusunda yılsonuna kadar bir yasa değişikliği yapılmadığı takdirde uygulanacak MTV, Pasaport ve ehliyet harç ücretleri...
Kış lastiği seçerken nelere dikkat edilmeli? Lastiğin tarihi önemli midir?
Karlı ve yağışlı havalarda kazaların daha çok arttığı bilinmektedir. Aracın bakımlı olması kadar önemli olan lastik seçimi de kaza riskini ortadan kaldırmak için önemli bir parça. Bu yüzden gerek kış lastiği gerekse yazlık lastik seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Peki lastik seçerken nelere dikkat edilmelidir?
ABD'li Dünya şampiyonu Müslüman oldu
ABD'li kick boks dünya şampiyonu Andrew Tate, Müslüman oldu. ABD'lİ dünya şampiyonu kick boksçu Andrew Tate, İslamiyet'i seçti.
Ksk'da yol ayrılığı
GMG Kastamonuspor, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Karşılıklı anlaşıldığını belirterek, Metin Akpunar'ın Ksk'dan ayrıldığını duyurdu.
Projenin startı verildi
İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu’nun Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “ Kültür ve Turizm Haberciliğini Yaygınlaştırma Projesi “ Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi ev sahipliğinde ilk eğitimini gerçekleştirdi.
"Güneşi görebilmek için karanlığı kazıyoruz"
Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen patlamada, hayatını kaybeden maden şehidimiz Yasin Çelik'in sosyal medyada yaptığı paylaşımlar yürekleri sızlattı.
Öğrencilere staj müjdesi!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, E-İnsan programında öğrencileri sevindirecek önemli açıklamalarda bulundu.
En düşük 32 bin 500 TL maaş!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı En düşük 32.557 TL, en yüksek 65.108 TL maaş ile personel alımı yapacağını duyurdu. Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının personel alımı ve detayları haberimizde
Farklı şehirler, aynı hikaye!
Bartın'da yaşanan maden kazası, akıllara daha öncede benzer şekilde madenlerde meydana gelen "Grizu" patlamalarını akıllara getirdi.
"Artık gereksiz risk görmek istemiyoruz"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, maden faciasının yaşandığı Amasra bölgesinden açıklamalarda bulundu.
Can kaybı 41'e yükseldi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın'daki maden faciasında 41 kişinin yaşamını yitirdiği Amasra'da açıklamalarda bulunuyor.
Ödemeler bugün yapılıyor!
Tarım Ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, tarımsal destek ödemelerine ilişkin yaptığı paylaşımda, ödemelerin çiftçilerin hesaplarına aktaracağını duyurdu.
"Kastamonu maçını iple çekiyorum"
Okan Buruk'un planını açıklayan spor yazarı Osman Şenher, G.Saray'ın 3 yerli ismi transfer edeceğini duyurdu.Galatasaray'ın bu sezonki yeni yapılanması için transfer planı da açıklandı. Galatasaray'ın son durumunu değerlendiren spor yazarı Osman şenher, Okan Buruk'un yurt içi transferde ısrar ettiğini söyledi.
Tüp fiyatları gaza geldi!
Son dönemde fiyat artışlarıyla gündeme gelen tüpgaz fiyatları, Ekim ayında yeniden belirlendi. LPG (otogaz) fiyatındaki değişimlerden doğrudan etkilenen tüp fiyatlarına bir kez daha zam geldi. Artan maliyetler tüp sektörünü de vurdu.
Uzmanlardan 25 Ekim uyarısı!
25 Ekim tarihinde gerçekleşecek güneş tutulması şimdiden büyük paniğe yol açmaya başladı. 99 depremi öncesi güneş tutulmasına dikkat çeken uzmanlar, güneş tutulmasını takip edeceklere de kalıcı körlük uyarısında bulundu.
Bin 115 TL'ye çıkabilir!!
Her yıl Yeniden Değerleme Oranı (YDO) ile düzenlenen araç muayene ücretlerine bu yıl yüksek zam gelebilir.
‘Beyaz sayfa’ fırsatı!
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından 18 Ağustos'ta başlatılan adli sicil kaydı düzeltme ve silme taleplerinin e-Devlet'ten alınması uygulaması kapsamında 159 bin 60 başvuru yapıldı.
Bakan Kurum tarihi açıkladı
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı TOKİ Kurumu, “İlk evim ve İlk İşyerim” projesinin detaylarını anlattı.
İlaçlarda, eczanelerin kâr payı yükseltildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla eczacıların ilaçlardan elde ettikleri kar marjları 100 TL'ye kadar olan ilaçlarda yüzde 25'ten yüzde 28'e yükseldi.
İSİG'in ‘İş cinayeti raporu’ şaşırttı
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin (ISIG) raporuna göre; Eylül ayında 157, yılın ilk dokuz ayında ise bin 359 işçi iş kazalarında hayatını kaybetti. Yani her gün en az 5 işçi işle ilgili cinayetlerden ölüyor.