Kastamonu OSB’den moral belgesi;

Kastamonu OSB’den moral belgesi

Kastamonu OSB tarafından ziyaret edilen Kastamonu Taş Mektep Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde İstiklal EC adlı motorlu araç projesinde emeği geçen öğretmen ve öğrencilere, teşekkür belgesi ile plaket takdim edildi. Okuldan yapılan açıklamada; “Hedefimiz ilk üç, ama birincilik çok istiyoruz. Sponsor konusunda oldukça bir eksiğimiz var. Yeterli derecede sponsorumuz olsa aslında güzel işler yapacağız. Yapamayacağımız hiçbir şey yok” ifadelerine yer verildi....

Kastamonu Taş Mektep Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir grup öğrenci tarafından tasarlanan ve Temmuz ayında Kocaeli’de gerçekleştirilecek yarışmalarda boy gösterecek “İstiklal EC” adlı motorlu aracın yapımı tamamlandı ve araç yürümeye başladı. Kastamonu OSB tarafından,İstiklal EC adlı motorlu araç projesinde yer alan isimlere, gayretlerinden ötürü teşekkür belgesi takdim edildi.

 


İlk kez geçtiğimiz yıl düzenlenen yarışlarda adından söz ettiren Taş Mektep, bu yıl da yarışmalarda en iyi dereceyi arayacak. Yarışmalar öncesinde atölyeyi ziyaret eden Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Seçil Dilekçi Çakmak, öğretmenlere plaket, öğrencilere de teşekkür belgesi verdi ve gayretlerinden dolayı ekibi tebrik etti.ÇAKMAK; “BU GÜZEL EKİPTEN DAHA BÜYÜK BAŞARILAR BEKLİYORUZ”

OSB Müdürü Seçil Dilekçi Çakmak, yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Kastamonu Taş Mektep Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin geçtiğimiz yıl ortaya koyduğu performans takdire şayan. Bizler de Kastamonu OSB olarak bu gençlerimizin yanlarında olduğumuzu göstermek ve Temmuz ayında gerçekleşecek yarışmalar öncesinde moral olmak amacıyla okulumuzu ziyaret ettik ve ekipte yer alan tüm isimlere plaket ve teşekkür belgesi verdik. Bu güzel ekipten daha büyük başarılar bekliyor ve başarı diliyoruz” diye konuştu.

“ASLINDA SPONSORUMUZ OLSA GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ”

17-21 Temmuz’da Kocaeli Körfez’de gerçekleşecek yarışma öncesinde şu bilgiler paylaşıldı
“Teknolojiye meraklı, programa, yazılıma ve matematiğe meraklı bir grup genç olarak takımı kurduk. TÜBİTAK Liselerarası geçtiğimiz yıl ilk kez Kocaeli Körfez pistinde düzenlendi. Bu yıl da aynı yerde yarışmalar yapılacak. TÜBİTAK Teknofest yarışmalarına zaten katılıyorduk, bir tecrübemizde açıkçası vardı. Bu şekilde de Kocaeli Körfez’de yarışmalara geçen yıl katıldık. Geçtiğimiz yılki yarışlar için gelişme raporumuzu yazdık ve gayet iyi bir puanla kabul gördü. Daha sonra TÜBİTAK’tan 30 bin TL destek hibemizi aldık. Bu hibe ile birlikte arabamızı yapmaya başladık. Geçen yıl zorlu şartlar altında arabamızı tamamladık ve yarışmaya katıldık. En az verimlilik ile yarışmayı tamamladık. Ceza puanımız ve yerli ürünümüz olmadığı için yedinci olduk ve iki de ödül aldık. Bu yıl ikinci defa düzenlenecek. Tecrübeliyiz. Daha çok şey başarmak istiyoruz. Geçen yıla oranla bu yıl yerli ürünlerimiz var. Araç kontrol sistemi, direksiyon ve dönüş sistemi, batarya paketlemesi gibi şartnamenin içerdiği bazı ürünleri yerli yapıyoruz. Aracımız bitmiş durumda ve aracımız yürümeye başladı. Şartname kapsamında bu yıl videolar isteniyor, videolarla birlikte raporumuzu yazdığımızda yarış alanına gidip ilk üçe girmeyi hedefliyoruz. 13 kişilik bir ekip var. Okulun farklı bölümlerinden alanında ilgili öğrenciler var. Hepimiz toplandık, bir aydan bu tarafa bu araba için uğraşıyoruz.  Okulumuzun bize sağladığı tüm imkanları kullanarak, güzel bir ürün ortaya koymaya çalışıyoruz. İnşallah hedeflediğimiz şeyleri başarırız. Hedefimiz ilk üç, ama birincilik çok istiyoruz. Sponsor konusunda oldukça bir eksiğimiz var. Yeterli derecede sponsorumuz olsa aslında güzel işler yapacağız. Yapamayacağımız hiçbir şey yok.”

İŞTE O EKİP

Kastamonu Taş Mektep Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde başarılı çalışmalara imza atan ekipte şu isimler yer alıyor; “Öğretmen: Enver İyigören, Öğrenciler: Gürkan Özmen, Mustafa Baran, İsmail Öztürk, Hızır Çağatay Aslan, Recep Gökırmak, Safa Eren Kayıkcı, Baha Alparslan Yıldız, Emre Sürekli, Ercan Kavunoğlu, İsmail Karataş.”

Kaynak:

İlgili Konular :
, , , , , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum