Muhabir - Nihan Kıran
Arama Sonuçları
Vidinlioğlu Kongre Üyesi oldu
Belediye başkanı galip Vidinlioğlu Fenerbahçe Kongre Üyesi oldu.
Özata, görevden alındı
Bazı kurum ve kuruluşlara ilişkin atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete'de alınan karar doğrultusunda Kastamonu Ticaret İl Müdürü Sefa Özata görevden alındı.
İŞKUR’da Engelliler Günü programı…
Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü’nde 3 Aralık Uluslararası Dünya Engelliler Günü programı düzenlendi.
Narkotik’ten 3 ayrı operasyon
Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan 3 farklı operasyonda; çeşitli miktarlarda esrar maddesi, reçeteye tabi hap, ecstasy hap, skunk maddesi, tüfek kartuşu ve tabanca fişeği ele geçirilirken, 3 şahıs hakkında işlem başlatıldı.
JASAT tarafından yakalanarak, tutuklandı
Yakın akrabayı öldürme suçundan hakkında kesinleşmiş 13 yıl 6 ay hapis cezası bulunan şahıs, JASAT ekipleri tarafından Cide ilçesinde yakalanarak Kastamonu E Tipi Kapalı Cezaevine teslim edildi.
İlk ofis Ankara’da
Genel Merkezi Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunan Türk Aksakkallar Birliği (TAİB) ilki Ankara’da olmak üzere tüm Türk devletlerinde temsilcilik açma kararı aldı. TAİB’in yönetim kurulu toplantısında alınan karar doğrultusunda ilki Türkiye’nin başkenti Ankara’da devamında ise tüm Türk devletlerinin başkentinde temsilcilik(ofis) açılması yönünde karar alındı.
YÖK Başkanı Özvar, öğrencilerle buluşacak
Kastamonu Üniversitesi ev sahipliğinde, yarın Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'ın katılımıyla "Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversite Ziyareti" programı düzenlenecek. YÖK Başkanı Özvar, programın ardından öğrencilerle bir araya gelecek.
‘Umudun Yolu’nun ön gösterimi yapılacak
Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KASİAD) ana sponsorluğunda hazırlanan “Umudun Yolu” belgeseli beyaz perdeye taşınıyor.
Kastamonu BİLSEM misafirlerini ağırladı
Kastamonu Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), 5 günlük program kapsamında yurtiçi ve yurtdışından misafirlerini ağırladı.
KEAH ‘eğitim veren hastane’ oldu
Sağlık Bakanlığı, sertifikalı eğitim veren hastaneler arasına Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi’ni de (KEAH) ekledi. Bakanlığın verdiği yetki doğrultusunda 17 Ekim-28 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı tamamlandı.
3 şahıs, cezaevine teslim edildi
Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı JASAT ekipleri tarafından, hakkında yakalama kararı bulunan şahıslara yönelik yürütülen çalışmalar neticesinde 3 şahıs yakalanarak adli makamlara sevk edildi. Şahıslar tutuklanarak kapalı cezaevine teslim edildi.
Tosya’da sentetik hap ele geçirildi
Tosya İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar sonucu 98 adet sentetik hap ele geçirildi.
"Ermenilerin tüm iddiaları efsanelere dayanıyor"
Kuzey Amerika’nın önemli eğitim kurumlarından Utah Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Yavuz, Ermenilerin tüm iddialarının efsanelere dayandığını açıkladı.
Mezarlıktan demir çalan şahıs yakalandı
Mezarlıktan demir çalan şüpheli, emniyet ekiplerinin çalışmaları sonucunda yakalandı.
Öğrencilere gıda güvenirliği eğitimi verildi
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 2018-2022 Stratejik Planı doğrultusunda, Okullarda gıda güvenilirliğine yönelik uygulamaları geliştirmek amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekim Semiha Özdemir ve Gıda Mühendisi Ahmet Öztürk tarafından; Kurucaören Ortaokulu öğrencilerine, "Gıda Güvenilirliği, Gıda Kayıpları ve İsrafı" konularında eğitim verildi.
Dış ticarette büyük uçurum
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ekim ayına ait dış ticaret istatistiklerini açıkladı. TÜİK tarafından verilen bilgiye göre; Kastamonu’da ihracat geçen yılın Ekim ayına göre yüzde 57,8 azaldı. Geçtiğimiz Ekim ayında Kastamonu’dan yapılan ihracat 10 milyon 468 bin dolar olarak açıklanırken Ekim ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 57,8 azaldığı görüldü. Kastamonu’nun 2022 yılı Ekim ayındaki ithalatı ise 17 milyon 402 bin dolar ile geçen yılın aynı ayına göre yüzde 47,3 oranında azaldı.
Dr. Metin Baş, dualarla anıldı
Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Metin Baş (65), vefatının birinci yıl dönümünde Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi’nde anıldı.
Fuhuş Operasyonu: 2 kişi yakalandı
Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği tarafından yapılan çalışmalar sonucu fuhşa aracılık ve yer temin edildiği tespit edilen şahısların adreslerine baskın düzenlendi. Fuhşa aracılık eden ve yer temini yapan 2 şahıs yakalandı.
Ağızlar ‘Islama’ ile tatlandı
İstanbul Kağıthane Halk Eğitim Konferans Salonunda düzenlenen etkinlikte, misafirlere Kastamonu yöresel yemeklerinden ıslama ikram edildi.
Turizmcilere sosyal medya eğitimi
Kuzey Anadolu Ajansı’nın (KUZKA) 2022 yılı Şehir Tanıtımı ve Markalaşma Teknik Destek Programı çerçevesinde sosyal medya yönetimine ilişkin eğitim/danışmanlık projesi kapsamında başvurusu olumlu sonuçlanan Kastamonu Turizm ve Otelciler Derneği (KASTOD), “Kastamonu Turizm İşletmecileri İle Daha Güçlü” Projesi kapsamında sosyal medya eğitimini tamamladı.
Yaşar, şifayı Anadolu’da buldu
Kastamonu’nun renkli simalarından Yaşar Emirhüseyinoğlu, Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Yaklaşık 18 yıldır kronik böbrek yetmezliği ve nörojen mesane tanısıyla Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Sadi Turkan tarafından takip edilen Yaşar Emirhüseyinoğlu, bir dizi operasyonun ardından yeniden sağlığına kavuştu.
57 bin 500 metrekare kapalı alanı olacak
650 milyon TL ihale bedeli olan 250 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nde inşaat çalışmaları devam ediyor. 57 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip olacak yeni hastanenin şantisiyesini ziyaret eden AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, bu yatırımın Kastamonu’ya hayırlı olmasını diledi.
"Şimdi sesimizi ve sözümüzü yükseltme zamanı"
Kastamonu Kadın Derneği (KAST-KADER) Başkanı Emine Çelik tarafından Kastamonu iş dünyasının kadınları ile İstanbul Beşiktaş Yıldız Parkı Malta Köşk’te buluşma gerçekleştirdi. KAST-KADER Başkanı Emine Çelik yaptığı yazılı açıklamasında, “Çok sayıda Kastamonu iş dünyasının kadınları ile güzel bir buluşmayı gerçekleştirdik. Fikir birliği, gönül birliği, memleket sevdası, bizi ortak paydada buluşturdu. Güzel kararlar muhteşem projeler ile günün sonuna geldik. İyi ki varlar ,iyi ki varız. Bizler tarihine kahramanlık hikâyesi yazdırmış Kastamonu kadınlarıyız. Şimdi sesimizi de sözümüzde yükseltme zamanı" ifadelerine yer verdi.
‘Kadına karşı şiddete hep birlikte dur demeliyiz’
MHP Kastamonu Kadın Çalışma Grubu tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında karanfil dağıtıldı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan MHP Kadın Çalışma Grubu Başkanı Gürsen Özdağ; “Kadına karşı şiddete hep birlikte dur demeli, ailelerimizi ve neslimizi korumalıyız. Dünyada ve ülkemizde kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesine katkı sağlayacak çalışmalara vesile olmasını temenni ediyoruz. Tüm kadınlarımızın mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada hiçbir şiddete maruz kalmadan yaşamalarını diliyoruz” ifadelerine yer verildi.
Büyükelçi Wimmer’den makam ziyaretleri
Beraberindeki heyetle Kastamonu’yu ziyaret eden Avusturya Büyükelçisi Johannes Wimmer, il merkezinde Kronospan firmasını ziyaretin ardından Vali Avni Çakır ile Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nu da makamlarında ziyaret etti.
"Halime Çavuş gibi kahramanlar asla ölmez"
Kastamonu’nun ilk şubeli Kadın Derneği olan Halime Çavuş Kadın Derneği kuruldu. Halime Çavuş Kadın Derneği’ni kuran Kurucu Başkanı Av. H.Şule Özbay, konu hakkında yaptığı açıklamasında; “Halime Çavuş gibi kahramanlar asla ölmez ve onların isimleri gibi ruhlarını da yaşatmak biz cumhuriyet kadınlarının asli görevidir” dedi.
BAVM'ye yeni Genel Müdür
Barutçuoğlu Alışveriş Merkezi Yönetim Kurulu’nca Genel Müdür görevine Yıldırım Karaosmanoğlu getirildi.
Batı Karadeniz, ANTKAR çatısı altında toplanıyor
“Antalya’daki Batı Karadenizliler Derneği” ANTKAR üye sayıları gün geçtikçe çoğalıyor. Bartın, Karabük Kastamonuluları Antalya’da ANTKAR Derneği çatısı altında bir araya geldi. Dernek Başkanı Murat Akkaya’nın girişimleriyle yıllar sonra yeniden canlanan ANTKAR Derneği hemşehrileri için var gücüyle çalışmalarını sürdürüyor. Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan ANTKAR Derneği Başkanı Murat Akkaya; “
BİK’ten yerel basını rahatlatacak kararlar
Basın İlan Kurumu Genel Kurulu, Resmi İlan Fiyat Tarifesinde istenilen artış oranı teklifini belirledi. Daha önce sadece üç ilde uygulanan Kurum kredisi kullanma hakkından ülke genelindeki tüm süreli yayınların yararlanabilmesinin önü açıldı. Anadolu Gazete Sahipleri ve İlan Prodüktör temsilcilerinin seçimlerinde “doğrudan demokrasi ilkesi” benimsendi.
‘Kitap kurdu’ öğretmene ödül
Kastamonu İl Halk Kütüphanesi’nde en çok kitap okuyan Kuzeykent TOKİ İlkokulu Öğretmeni Fatih Akça’ya ödül verildi.