Muhabir - Nihan Kıran
Arama Sonuçları
Büyük coşku tam destek
Türk Ekonomi Bankası TEB sponsorluğunda, İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü öncülüğünde, Kastamonu Valiliği himayesinde, ilimiz spor paydaş kurumlarının organizesinde düzenlenen, Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Malzeme Dağıtım Töreni, Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.
“Zamlar, Şubat ayında milleti canından bezdirecek”
İYİ Parti Kastamonu İl Başkanlığı, Hanönü ilçesinde, İl Divan Yönetim Asil ve Yedek ilçe Başkanları Gençlik Kolları ve Hanönü İlçe Teşkilat üyeleri ile toplantı gerçekleştirdi.
“Emekli olduk diye bağınızı belediyeden koparmayın”
Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Belediyesinden emekli olan personel ve aileleriyle birlikte kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Vidinlioğlu, emekli olan personelin uzun süre çalıştığı yere uğramadığını ve bunun yanlış olduğunu belirterek, her zaman ziyaret etmelerini istedi.
PCR testi kalktı mı?
İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine ve merkez birimlerine bağlı kuruluşlara gönderdiği yazı ile Eylül ayında başlayan PCR testi zorunluluğu uygulamasını sonlandırdı.
Kastamonu’da korkutan yangına dair açıklama
Kastamonu'nun Hepkebirler Mahallesi'nde, metruk bir evde çıkan yangın, kamu kurumlarının da yer aldığı binaya sıçradı. Bölgeye sevk edilen çok sayıda ekibin müdahalesi ile yangın yaklaşık 1,5 saatte kontrol altına alınarak söndürüldü. Olayla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Avni Çakır; “Yangına ilimizdeki itfaiye araçları ile seri bir şekilde müdahale edildi. Maalesef hizmet binamızın çatı katı tamamen yandı. Ama Allah’a şükür yan binalara sıçramadan kontrol altına alındı” dedi.
İslamoğlu yeniden başkan
S.S. Güventur Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi, Olağan Genel Kurulu’nu Ünal Düğün Salonu’nda gerçekleştirdi. Seçimlerde Mevcut Başkan Faruk İslamoğlu ve Adem Bekiroğlu’nun listeleri yarıştı. Yapılan seçim sonucunda mevcut başkan Faruk İslamoğlu 158 oy alarak yeniden başkan seçildi.
“Ülke olarak ağır faturalar öderiz”
Kastamonu ve ilçeleri Ziraat Odası Koordinasyon Kurulu tarafından basın toplantısı gerçekleştirildi.
Prof. Dr. Enbiya Yıldırım Kastamonu’da gençlerle buluştu
Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi ve Ankara İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Enbiya Yıldırım, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kastamonu İl Temsilciliği’nin organizasyonu ile liseli ve üniversiteli gençlerle buluştu.
Amatör spora tam destek
Türk Ekonomi Bankası TEB sponsorluğunda, İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü öncülüğünde, Kastamonu Valiliği himayesinde,ilimiz spor paydaş kurumlarının organizesinde düzenlenen, Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Malzeme Dağıtım Töreni, Atatürk Spor Salonu’nda düzenlendi.
Azdavay'da afetin son izleri de siliniyor
11 Ağustos’ta yaşanan sel felaketinde büyük yıkım gören Azdavay ilçesinde selin yaraları sarılıyor.
EYT’liler kazanılmış haklarını istiyor’
CHP Merkez İlçe Başkanlığı tarafından emeklilikte yaşa takılan (EYT) vatandaşların mağduriyetlerine dikkat çekmek amacıyla Nasrullah Meydanı girişinde basın açıklaması düzenlendi.
“Ocak’ta pik yapar ama 2023’te tek hane olur”
Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, enflasyonun Ocak’ta pik yapacağını fakat 2023 Haziran’da Türkiye’nin enflasyonda tek haneyle gireceğini söyledi.
Araç Belediyesi’nin acı günü
Araç Belediye Başkanlığı, eski yazı işleri müdürü Ramazan Özek rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Hayvanlara her gün sıcak yemek veriyor
Kastamonu’da pek çok kurum,soğuk kış aylarında yemek ve su bulmakta zorlanan sokak hayvanları için hayvan yemi bırakma çalışmaları yürütüyor.
“Önce ambalaj fiyatlarının düşürülmesi gerek”
Dolar kurunun artmasıyla beraber ambalaj ürünlerine yapılan fiyat artışları, kur düşmesine rağmen geri alınmadı.
Taksicinin umudu turistte!
Son dönemlerde artan akaryakıt fiyatları, taksicileri tedirgin ediyor. Normal şartlarda dahi Kastamonu'da taksicilik yapmanın zor olduğunu söyleyen Taksici Esnafı Tuğrul Gökçe, 'Halimiz ne olacak bilmiyoruz' ifadeleriyle endişesini dile getirdi.
Tütün satışlarında yüzde 30 artış
4 Ekim 2021 tarihinde Türkiye Tekel Bayiler Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabı üzerinden sigara fiyatlarına zam geldiğini duyurmuş, zamlı tarifeye göre en ucuz sigara 17 liraya yükselmişti.
Dönercide durum içler acısı
Son günlerde tavuk ve kırmızı ette yaşanan fiyat artışlarından dolayı döner sektörünün de büyük sıkıntı yaşadığına belirten esnaf, fahiş fiyat artışlarının dönercilerin belini büktüğüne dikkat çekiyor.
Tavuk, orta direği terkediyor!
Son zamanlarda artan fiyatlardan; uygun fiyata et tüketmek isteyen vatandaşların en çok tercih ettiği beyaz et de etkilendi.
“Soruşturmada eksik, yanlış ve hatalar var”
2020 yılının Temmuz ayında meydana gelen Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal’ın bulunduğu bağ evine yapılan silahlı saldırı ile ilgili soruşturma 13 ay sonra tamamlandı.
"Yeşilin başkentiyiz"
KASMİB Entegre Katı Atık Yönetimi Projesi “Sıfır Atık Eğitim Semineri” Vali Avni Çakır başkanlığında Kastamonu Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
"Gelecek ve turizm konsepti Kastamonu'nun lehine"
25. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat (EMİTT) Fuarında ilimizin temsili ve gerçekleştirilecek etkinlikler ile Kastamonu 2022 Turizm Eylem Planı konularının görüşüldüğü Emitt Fuarı Katılımı, Turizm Eylem Planı Toplantısı AFAD Toplantı salonunda gerçekleştirildi.
“Çok büyük bir sorumluluk üzerinizde”
Kastamonu Valisi Avni Çakır, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Sofulular Konağı’nda gazetecilerle bir araya geldi.
Zafer Partisi İl Başkanlığı açıldı
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Kastamonu'da partisinin il başkanlığının açılışına katıldı.
“Ağırlaşan kriz, Türkiye için bir beka tehdidi”
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve beraberindeki heyet Kastamonu’ya geldi. Zafer Partisi Kastamonu İl Başkanlığı’nın açılışını gerçekleştirmek üzere Kastamonu’ya gelen heyet, Şehitlik ziyareti sonrasında Kastamonu Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği’ni ziyaret etti.
Yeni başkan Hakan Küçükoğlu
Kastamonu Ağaç İşleri, İmal ve Satıcılar Odası Olağan Genel Kurulu Kastamonu Belediyesi Nikâh Salonu’nda gerçekleştirildi.
“Türkiye’yi karıştıramadılar, Kastamonu’yu karıştırmaya çalışıyorlar”
Kastamonu İl Genel Meclis Başkanı Güray Parçal, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı’nın Seydiler İlçe Tarım Müdürü Orhan Çanakcı’nın görevden alınma kararıyla ilgili iddialarına cevap verdi.
İGM, Denetim Komisyonu üyelerini seçti
İl Genel Meclisi Ocak ayı olağan toplantılarının son birleşimini Güray Parçal başkanlığında gerçekleştirdi. Ocak ayı olağan toplantılarının son birleşiminde 6 gündem maddesi görüşüldü.
Öğrencileri ve sevenleri onu unutmadı
Aralık ayının ortalarında koronavirüs testi pozitif çıkan ve hastalık sürecinin ağırlaşması sonrasında hastaneye kaldırılan Birol Yılmaz, 6 Ocak 2021 tarihinde, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamamıştı.
Gölköy’de yeşil alanın arttırılması talebi reddedildi
Kastamonu İl Genel Meclisi Ocak ayı olağan toplantıları devam ediyor.