Arama
Arama Sonuçları
“Üyesine, odaya ve şehre faydalı olma hedefi taşıyacağız”
Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) yönetimine aday olan Salim Arpacıoğlu ve ekibi çalışma prensipleriyle projelerini açıkladı.
Benzin ve motorine indirim bekleniyor!
Motorin, LPG ve benzin fiyatları, araç sahipleri tarafından yakından takip ediliyor. ABD ham petrolü Ocak ayından itibaren ilk kez 80 doların altına gerilerken, akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisi oluştu.
‘Masadaki partilere kim karar verdi?’
Memleket Partisi Kastamonu İl Başkanı Mustafa Başesgioğlu, Millet İttifakı’nda ortak bir mutabakatın olmadığını savunarak gizli görüşmelerin olduğunu söyledi. Başesgioğlu açıklamasında; “Neden 5 değil, 7 değil, 8 değil de 6? Kimler karar verdi bu 6’lı masaya? Bu 6’lı masa için başka partilere davet gelmedi. Birlikte oturdular, görüştüler. Şimdi gizli görüşmeler başladı. Ortak bir mutabakat olmadığı ortada” dedi.
Motorine 1,76 lira indirim
Motorin grubunda 20 Eylül Salı gününden itibaren indirim bekleniyor.
Öğretmenlere yüzde 50 indirim
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin öğretmenevlerinde yüzde 50 indirimli konaklayabilmeleri için yeni bir düzenleme yapıldığını açıkladı. Bugünden itibaren öğretmenler öğretmenevlerinde yüzde 50 indirimle konaklayacak.
Amerikanca Kültür'den Amatör Spora destek
Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) ile Kastamonu Amerikanca Kültür arasında Amatör Spor’a destek protokolü imzalandı.
THY kabin memuru alıyor!
Covid-19 pandemisinden sonra dünyanın en hızlı büyüyen havayollarından biri olan Türk Hava Yolları, gelecek hedefleri doğrultusunda 65 bin kişilik ailesine yeni kabin memurları ekliyor.
Motorine indirim geliyor
Dün gece motorine gelen 77 kuruşluk zam, gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıdı. Yarın gece ise (8 Eylül perşembe) motorin fiyatlarına 1,14 TL indirim gelecek.
Akaryakıtta 2 ileri 1 geri
Brent petrol ve döviz kurundaki dalgalanma nedeniyle akaryakıt fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor. Bu gece yarısından itibaren benzinin fiyatı 56 kuruş, motorinin ise 70 kuruş artarken, LPG'nin fiyatı da 40 kuruş düştü.
LPG'ye indirim bekleniyor
Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte yurttaşlar yakıt fiyatlarını takibe devam ediyor. Otogazın litre satış fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere indirim bekleniyor.
İndirim daha yeni gelmişti
6 Eylül Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere benzinde 56 kuruş, motorinde 69 kuruş zam beklendiği bildirildi. 3 Eylül Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere benzin grubunda 1 lira 51 kuruş, motorin grubunda 2 lira 41 kuruş fiyat indirimi geldi. İndirim pompa fiyatlarına yansımıştı.
Vatandaş zam sinyaline ne diyor?
Halkın nabzını yoklamaya devam ediyoruz. Dün akşam gerçekleştirilen Belediye Meclis Toplantısı'nda, Özel Halk Otobüsü yolcu ücret tarifesine zam talebi geldi. Plan ve Bütçe komisyonuna sevk edilen zam talebi bir sonraki meclis toplantısında görüşülecek. Gelen bu otobüs ücret zammı sinyalini vatandaş nasıl değerlendiriyor? Kastamonu halkına bunu sorduk. Detaylar haberimizde…
Motorine 2 TL, benzine 1 TL indirim
Yarın gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzin ve motorinde indirim bekleniyor. Motorinde 2 TL benzinde ise 1 TL'nin üzerinde indirim olması bekleniyor.
Benzine 1 lira indirim
Benzinin litre fiyatında bu gece yarısından itibaren 1,04 TL indirim bekleniyor.
“Marketlerde sarı etiketler çoğalıyor”
Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, Tarım Kredi'ye ait Kooperatif Marketlerde 30 temel gıda ürününde yapılan indirimlerin ardından uygulamanın bazı zincir marketlerde de görülmeye başlandığını bildirdi.
“Çok önemli 2 projemiz var”
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, dar gelirlilere iki yeni destek için çalışmaların tamamlandığını ve yakında açıklanacağını duyurdu. Bakan Nebati; “Çok önemli 2 projemiz var. Bu projenin gerçekleştirilmesinde son çalışmalarımızı ilgili bakanlarımızla gerçekleştirdik. Bunu Cumhurbaşkanımızla kabinede son rötuşlar yapıldıktan sonra önümüzde süreçte açıklanması noktasında çalışmalarımızı tamamlamış olacağız”
“Bu derneği Kuzeykent’e miras bırakalım”
Kuzeykent Mahallesi Kültür, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nce tanıtım, tanışma ve istişare toplantısı Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kuzeykent Mahallesi Kültür, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hakan Çölez, yaptığı açıklamada; “Bu derneği mahallenin tamamına hitap edecek şekilde canlandıralım, hep birlikte bu derneği Kuzeykent’e miras bırakalım” ifadelerine yer verdi.
6 aydır sabit tutuluyordu
Merkez Bankası 2022'nin sekizinci faiz kararını açıkladı. Yıl boyunca faizi yüzde 14'te sabit bırakan Merkez, ağustos ayında sürpriz bir hamle yaptı. 100 baz puanlık indirime giden Merkez, faizi yüzde 13'e çekti.
Benzine indirim motorine zam
Brent petrol fiyatlarındaki değişkenlik akaryakıt fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Benzine 83 kuruş indirim beklenirken, motorine 76 kuruş fiyat artışı bekleniyor.
Vatandaş indirime koştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın indirim talimatı verdiği Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde, 15 Ağustos itibarıyla indirimli satışlar başladı. İndirim haberini duyan vatandaşlar günün erken saatlerinde Tarım Kredi Kooperatif Marketlerine akın etti.
Benzine 1 lira 10 kuruş zam
Bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzine 1 lira 10 kuruşluk zam gelecek. Kastamonu’da benzn fiyatı yaklaşık 21,4 liraya yükselecek. Motorinde bu gece fiyat değişimi olmayacak.
İndirimler, 15 Ağustosta uygulanacak
Tarım Kredi Kooperatif Marketleri tarafından yapılan açıklamada, temel tüketim ürünlerinde yüzde 30’un üzerindeki indirimin, 15 Ağustos 2022 Pazartesi günü itibarıyla geçerli olacağını duyurdu.
Yüzde 35 indirimle satılacak
Daha önce Tarım Kredi Kooperatifi'ne "Fiyatları indirin" talimatı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni indirim haberini de vatandaşlarla paylaştı. Erdoğan, “Tarım Kredi Marketlerinde büyükbaş hayvan etinde yüzde 30-35 gibi bir indirimle satışa başlayacağız” ifadelerini kullandı.
“Kurbandan Kurbana et alabiliyoruz”
Kastamonu’da vatandaşlar, Et ve Süt Kurumu’nun geçtiğimiz günlerde et fiyatlarına yapmış olduğu yüzde 25’lik indirim ile ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Bir vatandaş açıklamasında; “Et aldığımız yok, tavuğun yanına yanaşılmıyor. Biz emekliler olarak bayramdan bayrama ne kesiyorsak onunla idare ediyoruz. Memnun değiliz” ifadelerine yer verdi.
Dün indirim, yarın zam
Dün gece 1 lira indirim yapılan motorine bu gece zam geliyor. Motorinin fiyatı, 11 Ağustos Perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere 81 kuruş artacak.
Düşüş devam ediyor
Petrolün varil fiyatlarının son 6 ayın en düşük seviyesini görmesi sonrası 10 Ağustos çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere; motorinde 1 liralık indirim bekleniyor. Benzin ve motorin fiyatlarında geçtiğimiz günlerde de indirim olmuştu.
“Yem fiyatı düşük olursa, et de düşük olur”
Tarım ve Orman Bakanı’nın duyurmuş olduğu ve Et ve Süt Kurumu’nun, koyun, kuzu ve toklu etlerde yapılan indirimi Kastamonu’daki kasaplar değerlendirdi.
İndirim beklentisi, durgunluğa neden oldu
Sıfır otomobillerdeki Özel Tüketim Vergisi'nin (ÖTV) düşeceğine yönelik beklentiler ikinci el piyasasını durgunlaştırdı.
Büyük indirim yolda
Brent petrolün varil fiyatı, yüzde 3,16 düşüşle 93,72 dolar oldu. Petrolün varil fiyatlarının son 6 ayın en düşük seviyesini görmesi sonrası 6 Ağustos cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere; benzin grubunda 2,23 TL motorin grubunda 1,15 TL fiyat indirimi bekleniyor.
Benzin ve motorine indirim
Petrol fiyatları ve döviz kurundaki dalgalanmaların etkisi ile sürekli değişen benzin ve motorin fiyatları yurttaşlar tarafından takip edilirken benzin ve motorine indirim haberi geldi.