Kastamonu Teknokent 10 Kat Büyüdü;

Kastamonu Teknokent 10 Kat Büyüdü

Kastamonu Teknokent, iki yıl gibi kısa bir sürenin sonunda yatay büyümesini 10’a katladı....

Kuruluş aşamasında sahip olduğu 10 dönümlük yerleşkesini, 110 dönüme çıkarmak için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına yaptığı genişleme başvurusu kabul edildi. Müjdeli haber, Cumhurbaşkanı Kararı ile 31705 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı. Böylelikle Kastamonu Teknokent, ihtisas alanları başta olmak üzere birçok alanda önemli Ar-Ge faaliyetlerinin yürütülebileceği büyük bir yerleşkeye sahip oldu.

Kastamonu Teknokent A.Ş., 2019 yılının aralık ayında şirketleşerek başladığı serüvenini Mayıs 2020’de ilk girişimci firmalarını geçici prefabrik binasında kabul ederek devam etmiş kısa bir süre içinde de yüzde yüz doluluğa ulaşmayı başardı. 21 firmasıyla çalışmalarını yürüten Kastamonu Teknokent'in, İdare ve Kuluçka Merkezi olarak faaliyet gösterecek olan 5.000 m²’lik ana binasının temelleri de 2020 yılının aralık ayında atılmış ve kısa bir zamanda da ana binanın yapım çalışmaları tamamlanmıştır. Yeni yılla birlikte ana binasına yüzde elli dolulukla geçecek olan Kastamonu Teknokent, beklemede olan aday firma taleplerinin yanı sıra, tematik Ar-Ge alanı taleplerini de genişleme alanına kuracağı yeni oluşumlarla karşılamayı hedeflemekte.

Kastamonu Teknokent kurulduğu ilk günden beri sahip olduğu vizyon ve yerel, bölgesel ve ulusal bazda yüklendiği misyonun gereği olarak, amaçladığı kalkınma hedeflerine ulaşabilmek için sahip olduğu alanın çok daha ötesinde geniş bir alana konumlanarak etki alanını büyütmeyi amaçlanmakta. Bu amaçla yapılan genişleme başvurusu ile özellikle Üniversitemizin ihtisas konusu olan Ormancılık ve Tabiat Turizmi alanında eşgüdüm halinde çalışacak atölyelerin planlanacağı ve bölgenin var olan önemli potansiyelini ortaya çıkaracak katma değerli ürünler konusunda yetkin bir ortam oluşturulması için çok önemli bir adım atıldı. 
Kaynak:

İlgili Konular :
, , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum