APL,  YKS’de büyük başarı elde etti;

APL, YKS’de büyük başarı elde etti

ÖSYM tarafından 2023 yılında yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre Abdurrahmanpaşa Lisesi, büyük başarı elde etti....

ÖSYM, 2023 yılında yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına açıkladı. Buna göre, 1885 yılında kurulan ve Kurtuluş Mücadelesinde tüm öğrencilerini cepheye göndermesinden ötürü mezun veremeyen tarihi Abdurrahmanpaşa Lisesi, büyük başarı elde etti. Abdurrahmanpaşa Lisesi, 2023 YKS yerleştirme sonuçlarına göre, 5 tıp, 21 mühendislik, 6 eczacılık, 4 hemşirelik, 1 diş hekimliği, 1 veteriner hekimlik, 5 öğretmenlik, 3 Matematik/İktisat (İngilizce), 5 hukuk, 4 Mimarlık/İç Mimarlık Endüstriyel Tasarım, 1 Dil ve Konuşma Terapisi ile 1 Türk Dili ve Edebiyatı (İngilizce) Fakültelerine öğrenci yerleştirdi.


9. SINIFLARIN UYUM PROGRAMI TAMAMLADI

Öte yandan Abdurrahmanpaşa Lisesi’nde 9. sınıfların uyum programı da tamamlandı. Buna göre, Abdurrahmanpaşa Lisesi Psikolojik Danışman Gülizar Yıldız koordinatörlüğünde okul idarecilerinin ve Sınıf Rehber Öğretmenleri Hasret Şenoğlu, Seher Özden ve Engin Ak’ın önderliğinde okula uyum programını tamamladı.

" ÖĞRENCİLERİMİZE KOLAYLIKLAR VE ÜSTÜN BAŞARILAR DİLİYORUZ"

Abdurrahmanpaşa Lisesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “9. sınıflar uyum programımız, Okul Psikolojik Danışmanımız Gülizar Yıldız koordinatörlüğünde okul idarecilerimiz ve Sınıf Rehber Öğretmenlerimiz Hasret Şenoğlu, Seher Özden ve Engin Ak'ın desteği ile tamamlandı. Bu süreçte tanışma etkinlikleri, yönetmelikler hakkında bilgilendirme, okul tanıtımı ve okul birimlerinin gezilmesi, okul idaresinin öğrencileri bilgilendirmesi şeklinde çalışmalar yapıldı. Son olarak 12. sınıf öğrencilerimizin okulumuza yeni gelen öğrencilerimize kendi gözlerinden bu süreçte yaşadıklarını, deneyimlerini ve tavsiyelerini paylaşmalarıyla etkinliklerimiz tamamlandı. Bu vesileyle okulumuza yeni başlayan öğrencilerimize kolaylıklar ve üstün başarılar diliyoruz” denildi.Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum