Muhabir - Emre Çevikoğlu
Arama Sonuçları
e-Devlet kullanıcısı 60 milyonu geçti
Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, her geçen gün gelişen e-Devlet Kapısı'nda kullanıcı sayısının 60 milyonu geçtiğini bildirdi.
Yüzde 35 indirimle satılacak
Daha önce Tarım Kredi Kooperatifi'ne "Fiyatları indirin" talimatı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni indirim haberini de vatandaşlarla paylaştı. Erdoğan, “Tarım Kredi Marketlerinde büyükbaş hayvan etinde yüzde 30-35 gibi bir indirimle satışa başlayacağız” ifadelerini kullandı.
Yurtlarda fahiş fiyata müsaade edilmeyecek
81 il valiliğine "Üniversitelerde Güvenlik ve Barınma Tedbirleri" konulu genelge gönderildi. Genelgeyle, üniversite öğrencilerinin barınma imkanları artırılacak, yurt ve pansiyonlarda fahiş fiyata müsaade edilmeyecek.
Soru havuzu tamamen silinecek
İptal edilen KPSS'ye ilişkin soruşturma, genişletiliyor. Soruların basıldığı matbaada inceleme yapılırken soruşturmanın odağındaki yayınevi sayısı da giderek arıyor. Ayrıca, KPSS soru havuzu da tamamen silinecek.
“Karadeniz gazı, 2023 Mart’ta yanacak”
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Karadeniz'in 2 bin 200 metre altında bir enerji üssü kuruyoruz. 2023'ün mart ayı içinde inşallah Karadeniz gazını karada yakmış olacağız” dedi.
Merkez İlçe Başkanı Samancı, yönetimini belirledi
İYİ Parti’de Salih Samancı'nın Merkez İlçe Başkanı olarak atanması ile Merkez İlçe Yönetim Kurulu listesi oluşturma çalışmaları yapıldı.Bu bağlamda Genel Merkeze gönderilen listeler İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından onaylandı. Buna göre Merkez İlçe’de yönetim kurulu üyesi olarak 33 kişi yer aldı.
‘Candaroğulları 366’ sektöre yeni bir soluk getirecek
Candaroğulları 366 konut projesi, Kastamonu’da konut sektörüne yeni bir boyut kazandırmaya geliyor. Güneyli Ticaret sahibi Hasan Güneyli’nin kurduğu Atagün İnşaat tarafından yapılacak olan Candaroğulları 366 projesi, zamanın ihtiyaçlarına uygun daireleri alıcıları ile buluşturacak.
KSK’da uzun süren sessizlik bozuldu
GMG Kastamonuspor’da sessizlik yerini hareketliliğe bıraktı ve transfer tahtasının açılacağı belirtildi.
Kastamonu Gücü’nün sağlık sponsoru yine Anadolu Hastanesi
Kadınlar Futbol 2’nci Ligi’ne yükselen Kastamonu Gücü Spor Kulübü, Anadolu Hastanesi’yle sağlık sponsorluğu anlaşmasını yeniledi.
Akpunar ekibiyle Kastamonu’da
Transfer tahtasını açma aşamasına gelen GMG Kastamonuspor’da teknik direktör belli oldu.
6 ay ve 6 bin kilometre sınırı geliyor
Otomotiv sektöründe fiyatlar artışlarının önüne geçilmesi için yeni bir düzenlemeye gidiliyor. Yönetmeliğin hazır olduğu bilgisini paylaşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş; “İlk tescilden sonra şirketler, galeriler, rentacarlar 6 ay ve 6 bin kilometreyi geçmeden aldıkları sıfır araçları satamayacak” dedi.
Dün indirim, yarın zam
Dün gece 1 lira indirim yapılan motorine bu gece zam geliyor. Motorinin fiyatı, 11 Ağustos Perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere 81 kuruş artacak.
Tosya’dan 3 isim finalde
Tosya Kültür Müdürlüğünde düzenlenen Ses Yarışmasında, 3 yarışmacı jurinin ortak kararı ile eşit puan alarak, Kastamonu finallerine katılmaya hak kazandı.
Bakanlık'tan deniz yolu taşımacılığına destek
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın Karayoluyla Taşınan Yüklerin Denizyoluna Aktarılmasının Desteklenmesi Hakkında Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Op. Dr. Akay, hasta kabulüne başladı
Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yeni Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı göreve başladı.
TOGG’da ilk viraj aşıldı
Yerli otomobil Togg’da çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Gebze’de bulunan merkezde ilk prototip batarya üretildi.
Büyükbaş 17 milyon, küçükbaş 58 milyon
Türkiye'de haziran sonu itibarıyla büyükbaş hayvan sayısı 17 milyon 876 bin, küçükbaş hayvan sayısı da 58 milyon 448 bin olarak kaydedildi.
Kastamonu’da 9 işçi hayatını kaybetti
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG) tarafından yayımlanan raporuna göre Kastamonu’da 2022 yılının ilk 7 ayında, iş kazası nedeniyle 9 işçi hayatını kaybetti.
Sınav yeri başvuruları yarın başlıyor
Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) için sınav merkezi tercihini değiştirmek isteyen adaylar, 11 ve 12 Ağustos'ta başvuru yapabilecek.
3,5 milyon kişi işsiz
Türkiye'de işsizlik oranı, haziranda bir önceki aya göre 0,3 puanlık azalışla yüzde 10,3 seviyesinde gerçekleşti. İşgücü Araştırması sonuçlarına göre; 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı haziranda bir önceki aya göre 136 bin kişi azalarak 3 milyon 541 bin kişi oldu.
TFF 2’nci Lig ve TFF 3’ncü Lig Play-Off Sistemi'nde değişiklik
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 2022-2023 sezonundan itibaren TFF 2’nci Lig ve TFF 3’ncü Lig'de Play-Off Sisteminin değiştirilmesine karar verdi.
Kastamonugücü’nden Olağan Üstü Genel Kurul Kararı
TFF Kadınlar Futbol 3’ncü Lig’inde şampiyon olarak 2’nci Lig’de mücadele edecek olan Kastamonu Gücü Spor Kulübü’nde olağan üstü genel kurur alındı.
Başkana kredi kullanım yetkisi verilecekti
Kastamonu Belediye Meclisi, olağanüstü meclis toplantısı için karar almıştı. Meclis üyelerinin çoğunluğunun izinli ve tatilde olması sebebiyle yeterli çoğunluk sağlanamadığı için toplantı gerçekleştirilemedi.
“Bu etkinlik ve sürpriz eğlenceler kaçmaz”
Kastamonu Konfederasyonu (KAS-KON) İstanbul Yenikapı’da 10. yıldönümünde 11-14 Ağustos tarihlerinde, 4 gün Yenikapı’da “Memleket Günleri Kastamonu” etkinlikleri için geri sayım başladı. KASKON Genel Başkan Vekili Kubilay Salihvatandaş yaptığı açıklamada; “Çıkın, çıkın gelin, bu lezzet ve etkinlik sürpriz eğlenceler kaçmaz” ifadelerine yer verdi.
Hasta kabulüne başladı
Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne atanan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik cerrahi uzmanı göreve başladı.
KSK’dan dikkat çeken paylaşım
Uzun süredir sessizliğin hakim olduğu ve akıbeti merak konusu olan GMG Kastamonuspor’da sosyal medya üzerinden taraftarları heyecanlandıran bir paylaşım yapıldı.
İYİ Parti heyeti Daday’da
İyi Parti İl Başkanı Ahmet Katar ve İl Başkan Yardımcıları Daday Elmayazı köyünü ziyaret etti.
4 kişilik aileyi gençler kurtardı
Kastamonu’dan İnebolu’ya gelen 4 kişilik aile mahsur kaldıkları sahilden Köroğlu köyünün gençleri tarafından kurtarıldı.
Bilişim personeline izin düzenlemesi Resmi Gazete'de
Kamu kurum ve kuruluşlarının büyük ölçekli bilgi işlem birimlerinde istihdam edilen bilişim personeli, sözleşme dönemi içerisinde kullanamadığı izinlerini müteakip sözleşme döneminde kullanabilecek.
Düşüş devam ediyor
Petrolün varil fiyatlarının son 6 ayın en düşük seviyesini görmesi sonrası 10 Ağustos çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere; motorinde 1 liralık indirim bekleniyor. Benzin ve motorin fiyatlarında geçtiğimiz günlerde de indirim olmuştu.