KASTOD’tan ‘istişare’ turu;

KASTOD’tan ‘istişare’ turu

Kastamonu Turizm ve Otelciler Derneği (KASTOD) Başkanı Hüsnü Gül ve yönetim kurulu üyeleri, 2023 sezonu hazırlıklarına ve ziyaretlerine hızla devam ediyor....

KASTOD yönetimi ziyaretlerine; Kastamonu İl Emniyet Müdürü Kayhan Ay, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Fahrettin Şenoğlu, AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti İl Başkanlıkları ve Kastamonu Şoförler Odası Başkanlığı ziyaretleri ile devam etti.  KASTOD Başkanı Hüsnü Gül; “Ziyaretlerimiz çok olumlu geçti ve Kastamonu turizmi adına güzel bilgi alışverişlerinde bulunduk, inşallah şehrin turizminin gelişimi bundan sonra daha hızlı olacak. Önümüzdeki günlerde sürpriz proje ve yenilikleri kamuoyu ile paylaşacağız. KASTOD olarak şehrimizi 2023 sezonuna en iyi ve güçlü bir şekilde hazırlamak için şehrin altyapı eksiklerini tamamlamak adına tüm gayretimizle, zaman mefhumu olmaksızın çalışacağız” dedi.


AY; “KASTAMONU’NUN GELİŞİMİ İÇİN TURİZM EN ÖNEMLİ UNSUR”

Kastamonu İl Emniyet Müdürü Kayhan Ay’a ‘hoş geldiniz’ ziyaretinde bulunan KASTOD Başkanı Hüsnü Gül ve yönetim kurulu üyeleri, 2022 sezonu başında yaşanan tur otobüslerinin park sorununun çözülmesi konusunda destek olan Emniyet Müdürlüğü yetkililerine de ayrıca teşekkür etti. Başkan Hüsnü Gül ve yönetim kurulu üyeleri Kastamonu’nun turizm potansiyeli hakkında da İl Emniyet Müdürü Kayhan Ay’ı bilgilendirdiler.
Emniyet Müdürü Ay da Kastamonu için en önemli gelişim unsurunun turizm olduğunu şehre geldiği günden itibaren fark ettiğini ve ilde pek çok noktayı gezdiğini söyleyerek, şehre gelen tur otobüslerine emniyet müdürlüğü olarak yardımcı olacaklarını ve trafik ekiplerince zorluk çıkartılmayacağını kaydetti.

ÜNLÜ; “TÜM YATIRIMLARIMIZ TAMAMLANDIĞINDA KASTAMONU BÖLGEDE ÖNE ÇIKAN İLLERDEN BİRİ OLACAK”

KASTOD yönetimi, siyasi parti temaslarına AK Parti İl Başkanlığı’ndan başladı. Şehirde yaşanan turizmle ilgili sorunları aktaran heyeti tek tek dinleyen AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü notlarını alarak, gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti ve şehirde turizmin gelişimi adına birlikte hareket etmenin önemine vurgu yaptı. Ünlü Kastamonu’nun turizmle ilgili yatırımlarının devam ettiğini belirterek; “tüm yatırımlarımız tamamlandığında Kastamonu sahil ilçeleri ile, doğası ile, inanç merkezleri ile, kültürü ile bölgede ön plana çıkan illerden biri olacaktır” dedi. Ünlü ayrıca Kastamonu Havalimanı’nda bulunan mevcut Aletli İniş Sisteminin (ILS) CAT II’ye yükseltilmesi ve havalimanı apron genişletme işleri için çalışmaların başladığı müjdesini de turizmcilerle paylaştı.

EKMEKÇİ; “KASTOD İLE TURİZM ADINA GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPARIZ”

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı’na atanan Av. Serap Ekmekçi’ye de hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Dernek Başkanı Hüsnü Gül ve yönetim kurulu üyeleri, Ekmekçi’ye çalışmalarında başarılar diledi. Dernekte kadın üyelerinin çoğunlukta olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Ekmekçi, turizm adına birlikte güzel çalışmaların yapılabileceğinin altını çizdi.

ERBİLGİN; “KASTAMONU TURİZMİNİN GELİŞİMİ NOKTASINDA PARTİ OLARAK ELİMİZDEN NE GELİRSE YAPMAYA HAZIRIZ”

Dernek yöneticileri, CHP il binasında İl Başkanı Hikmet Erbilgin, İl Başkan Yardımcısı Serkan Karayılan ve Merkez İlçe Başkanı İlke Karabacak’la bir araya geldi. Kastamonu turizminin sorunlarının ve çözüm noktasında nelerin yapılabileceğinin konuşulduğu toplantıda İl Başkanı Erbilgin ellerinden ne gelirse yapmaya hazır olduklarını kaydetti. Daday Pazarı’nın açılışına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılacağını söyleyen Erbilgin, orada Kastamonu yöresel ürünlerinin KASTOD tarafından tanıtımının da yapılabileceğini sözlerine ekledi.

ÇINAR; “PARTİ VE BELEDİYE OLARAK KAPIMIZ TURİZMCİLERE HER ZAMAN AÇIK”

KASTOD Başkanı Hüsnü Gül ve yönetim kurulu üyeleri, MHP İl Başkanlığı’nda da İl Başkanı Emin Çınar ile bir araya geldi. Turizm adına karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyarette Çınar, belediye ve parti olarak kapılarının her zaman turizmcilere açık olduğunu ve KASTOD için de ellerinden ne gelirse yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

KATAR; “SEFER İPTALLERİ UÇAĞI KULLANAN KİŞİ SAYISINI DÜŞÜRÜYOR”

Siyasi parti ziyaretlerini İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Katar’ı ziyaret ederek sonlandıran KASTOD yönetimi, Katar’a da Kastamonu turizminin sorunlarını aktardı. Ziyarette uçak sefer saatlerinin önemine bir kez daha vurgu yapıldı. İş adamları için zamanın çok değerli olduğunu kaydeden Katar, sefer iptallerinin uçağı kullanan kişi sayısını büyük oranda düşürdüğünü ve havalimanında çözülmesi gereken ilk konunun bu sorun olduğunu kaydetti. Havalimanının kuruluş yerinin baştan yanlış olduğunu sözlerine ekleyen Katar, “Havalimanı adeta emekliler için yapılmış” dedi. Ziyarette şehirde yaşanan rehber sorununa da dikkat çeken KASTOD Yönetimi, TÜRSAB ve TÜREB’in şehirde yaptığı denetimlerin Kastamonu’ya gelen turist sayısında azalma yarattığını ifade etti. El birliği ile şehirde turizm adına yaşanan sorunların çözülmesinin şehirde yaşayan herkesi olumlu yönde etkileyeceği kaydedildi.

KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜNDEN BİLGİLENDİRME

İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Fahrettin Şenoğlu’nu da ziyaret eden heyet, Şenoğlu’ndan konaklama sayıları, yeni yatırımlar ve faaliyetler hakkında bilgiler aldılar.

ŞOFÖR ESNAFININ HİZMET KALİTESİNİN ARTTIRILMASI İÇİN YOL HARİTASI BELİRLENDİ

Son olarak Kastamonu Şoförler Odası Başkanı Ahmet Sarıahmetoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Hüsnü Gül ve yönetim kurulu üyeleri, turizme hizmet eden taksici ve otobüs esnafı ile ilgili bilgi alışverişinde bulundular. Şoförlerin hizmet kalitelerinin arttırılması için yol haritasını belirlediler. 


Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum