Ballıdağ'a 500 milyon TL harcanacak;

Ballıdağ'a 500 milyon TL harcanacak

Yıllarca âtıl durumda kalan, Kastamonu gündeminden hiç düşmeyen ve kamuoyunun da yoğun ilgi duyduğu Ballıdağ düğümü çözülüyor. Daday Ballıdağ Hastanesi'ne yapılacak yatırımın miktarı dudak uçuklattı....

Daday Ballıdağ Hastanesi binasının yerine inşa edilecek Daday Ballıdağ Yaşlılar Oteli ve Sağlık Merkezi’nde (Geriatri Merkezi) temel atma töreni Cuma günü saat 14.00’de gerçekleştirilecek. Gün Medya Grubu (GMG) iştiraklerinden Tez Madencilik tarafından ihalesi alınan Daday Ballıdağ Sanatoryumu, 500 milyon TL’lik yatırımla ayağa kalkacak.

 

Yıllarca âtıl durumda kalan, Kastamonu gündeminden hiç düşmeyen Daday Ballıdağ Hastanesi binasının yerine inşa edilecek Daday Ballıdağ Yaşlılar Oteli ve Sağlık Merkezi’nde (Geriatri Merkezi) temel atma töreni Cuma günü saat 14.00’de gerçekleştirilecek. Gün Medya Grubu (GMG) iştiraklerinden Tez Madencilik tarafından ihalesi alınan Daday Ballıdağ Sanatoryumu, 500 milyon TL’lik yatırımla ayağa kalkacak.

2 YIL İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK

1954 yılında Türkiye’nin en büyük ikinci göğüs hastalıkları hastanesi olarak yapılan ve yaklaşık yarım asır hizmet veren Daday Ballıdağ Göğüs Hastalıkları Hastanesi, 2005 yılında kapılarını kapatmış  ve adeta kaderine terk edilmişti. 2005 yılında Hastane önce SSK’dan Sağlık Bakanlığı’na devredildi. Bakanlık hastaneyi, 49 yıllığına Hacettepe Üniversitesi’ne kiraladı ve Hacettepe Üniversitesi, hastanede gerekli yatırımı yapamayacağını belirterek Orman Genel Müdürlüğü’ne devretti.  Orman Genel Müdürlüğü tarafından 14 Aralık 2020 tarihinde yapılan ihaleyi Aygün ailesinin sahibi olduğu Tez Madencilik kazanmıştı. Projesini Kastamonulu iş insanı Ahmet Erkutoğlu’nun sahibi olduğu AE Mimarlık’ın yaptığı Daday Ballıdağ Yaşlılar Oteli ve Sağlık Merkezi inşaatının yaklaşık 2 yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor.

“ÖNEMLİ BİR VİRAJI DÖNÜYORUZ”

Konu ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Gün Medya Grubu (GMG) Onursal Başkanı Cengiz Aygün: “Yıllardır atıl durumda olan ve Kastamonu’nun gündemini meşgul eden bu önemli tesisin yeniden hayat bulması için 2020 yılında başlayan mücadelemizde önemli bir virajı inşallah döneceğiz. Cuma günü gerçekleştireceğimiz temel atma töreniyle birlikte çalışmalarımıza hız verecek ve kısa bir süre içersinde Daday Ballıdağ Yaşlılar Oteli ve Sağlık Merkezi’ni yaklaşık 500 milyon TL’lik bir yatırımla vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Temel atma törenimize bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum