Muhabir - CNGHABER
Arama Sonuçları
İklim değişikliği sorunu panelde masaya yatırıldı
Kastamonu Dernekler Platformu tarafından Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Kuzeykent Kampüsü Merkez Kütüphanesi Cemil Meriç Salonu’nda “İklim Değişikliği, Çevre ve Ekoloji” konulu panel düzenlendi.
"TAİB’İ takdir ediyorum"
Türk Aksakkalları Birliği(TAİB) Türk dünyasının ünlü ismi, Azerbaycan eski Başbakanı Hasan Hasanov ile görüştü.Türk Devletleri Teşkilatı Aksakkalları Şurası üyesi Hasan Hasanov, TAİB'in faaliyetlerini çok takdir ettiğini belirtti.
“Başarılı bir başkan hikayesi”
Önceki dönem Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın dönemi,ünlü yazar Ayson Karabağ tarafından kaleme alındı. Ayson Karabağ yazısında Başkan Hüseyin Arslan’ın başarılı bir Belediye Başkanı olduğunu dile getirerek; “Sizi Taşköprü’ye müze kazandırırken tanıdım. Onun için; bilginize, ufkunuza, vatandaş olarak aşkınızı ve hizmet adamlığınızı olduğuna şahit oldum. Sizin gibi insanların sayısının artmasını arzu ettiğim ve sizin model olmanız için, sizin bilginizden faydalanmaları için yazdım” ifadelerine yer verdi.
Yüzde 245 artış!
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, şeker pancarı alım fiyatının yüzde 245 artışla ton başına bin 450 lira olduğunu açıkladı.
‘Güçlü, özgür ve kararlı bir yönetim taahhüt ediyoruz’
KATSO Başkan Adayı Salim Arpacıoğlu; “yaşadığı kente daha duyarlı, daha faydalı, şehrini tanıyan ve eksiklerini tamamlama noktasında irade koyan, üyesine katkı sunan, iş alanlarını genişleten ve geliştiren, güçlü, bağımsız, özgür, vizyoner, kararlı bir yönetim taahhüt ediyoruz. Bu noktada üyelerimize de büyük sorumluluklar düşüyor. Öncelikle, üyelerimizin, demokratik olarak yapılmasını beklediğimiz oda seçimlerine kayıtsız kalmamasını talep ediyoruz. Sonrasında ise görev vereceği meclis üyelerine bireysel yakınlıktan öte, daha yararlı olabilme potansiyeline bakılmasını umuyoruz. Bu minvalde odamızın ve şehrimizin vasisi olabilecek, şahsi davranışlardan kaçınan ve meclisinden ortak akılla alacağı kararlar ile hareket edebilecek bir yönetim olacağımızın taahhüdünü veriyoruz” dedi.
‘Genomik Seleksiyon Projesi’ hayata geçirildi
Uluslararası Hayvancılık Araştırma Eğitim Merkez Müdürlüğü, TAGEM, 12 ilin Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlükleri ve illerin Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinin (DSYB) ortak projesi olan “Simental Irkı Hayvanlarda Genomik Seleksiyon Projesi” Kastamonu’da da uygulanıyor.
Kastamonu için tarihi gün!
Türkiye-Orta Doğu Ticaret Fuarı (TRADEF) bugün başlıyor. Kastamonu ile birlikte Batı Karadeniz’i de dünyaya açacak olan Türkiye’nin en büyük bölgesel fuarı TRADEF, saat 14.00’te düzenlenecek açılış töreniyle birlikte kapılarını açacak.
TTK, metan ruhsatını Baykallar’a devretti
Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne (MAPEG), TTK’nın Kastamonu’daki metan gazı işletme ruhsatının Baykallar Ltd. Şti.’ne devrini onayladı. Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Pınarbaşı ve Azdavay ilçelerinde sahip olduğu, MEGİR/TTK/K/E30-c1, d2 numaralı metan gazı işletme ruhsatındaki yüzde 100 hissesini, Baykallar Madencilik Otomotiv Nakliyat San. ve Tic. Ltd. Şti.’ne devretti. 
Gazetelerle Gündem Özeti 20 Eylül 8.Bölüm
Banu Türkmenoğlu ile Gazetelerle Gündem Özeti - 20 Eylül....
1 kişi tutuklandı
Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü tarafından yapılan operasyon sonucu 3 şüpheli şahıstan 1'i tutuklanarak cezaevine gönderildi.
40 bin eczacı ses yükseltecek
26. Bölge Kastamonu Eczacı Odası’nın mali genel kurulu ve eylem planı değerlendirme toplantısı geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Genel kurula ve değerlendirme toplantısına Türkiye Eczacılar Birliği (TEB) 2. Başkanı Orkun Yılmaz, 26. Bölge Kastamonu Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, Denetleme ve Haysiyet Kurulu üyeleri, önceki dönem oda başkanları, İstanbul Ecza Kooperatifi yöneticileri ve eczacılar katılım sağladı.
Okula Adaptasyon Sürecinde Anne Babalar Nelere Dikkat Etmeli?
Okula Adaptasyon Sürecinde Anne Babalar Nelere Dikkat Etmeli?
Gazetelerle Kastamonu Gündemi
Gazeteci Nihan Kıran'ın sunumuyla Açıksöz TV 13 Eylül "Gazetelerle Gündem Özeti" sizlerle...
Kastamonu'nda bugün neler yaşandı ?
Kastamonu'nda bugün neler yaşandı - Gazeteci Nihan Kıran ile Gazetelerle Kastamonu Gündemi
Seferler doldu
20-22 Eylül tarihleri arasında, İstanbul'dan Kastamonu'ya yapılacak Türk Hava Yolları (THY) seferi kalmadı.
Pompalı tüfekle öldürdü
Cide ilçesinde bir şahıs, babasına ait binanın boya işlerini yapan işçilere kıyafetlerini değiştirdikleri sırada pompalı tüfekle ateş etti. Olayda 1 işçi öldü, 1 işçi ise yaralandı.
Sağlık Sen Mehmet Öz’le ‘yola devam’ dedi
Memur Sendikaları Konfederasyonu’na (Memur-Sen) bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen)6. Olağan Genel Kurulu dün Şerife Bacı Öğretmenevi Salonu’nda yapıldı. Genel Kurul’a Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş da katılım sağladı. Tek listeyle seçime giren Sağlık Sen Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Öz, güven tazeledi.
Ahşap ev, alevlelre teslim oldu
Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde 2 katlı ahşap ev, çıkan yangında kullanılmaz hale geldi.
“Daday için bir olma, diri olma zamanı”
Genel Merkezi İstanbul'da bulunan Kastamonu İli Daday İlçesi Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Daday Şube Başkan Yardımcılığı görevi, Daday Haber’in sahibi İHA Daday Muhabiri Gazeteci Serkan Yılmaz’a verildi. Gazeteci Serkan Yılmaz açıklamasında; “Daday için elimizi taşın altına koymaya devam ediyor ve edeceğiz. Daday için bir olma diri olma zamanı” ifadelerine yer verdi.
Kastamonu haftaya yağışlı başlayacak
Meteorolojiden yapılan son tahminlere göre Batı Karadeniz’in haftaya gök gürültülü sağanak yağışla başlaması bekleniyor. Kastamonu’da ise yağışlı bir havanın hakim olması bekleniyor. İl genelinde en yüksek sıcaklık 23 derece olacak.
Tosyalı çocuklar doyasıya eğlendi
Kastamonu'nun Tosya ilçesinde yaşayan çocuklar, kendileri için düzenlenen etkinlikte doyasıya eğlenme fırsatı buldu.
Açıksöz TV yayın hayatına başlıyor
Açıksöz TV, 'Gazetelerle Gündem Özeti'nin ilk bölümüyle yayın hayatına başlıyor.
Otobüs ve traktör çarpıştı
Taşköprü ilçesinde yolcu otobüsü ile traktör çarpıştı. Ölü ve yaralıların olduğu kaza yerine çok sayıda ekip sevk edildi.
Şehrin altyapısı değişmeli mi?
3 Eylül günü Kastamonu’da meydana gelen aşırı yağış nedeniyle caddeler ve sokaklar göle döndü. Kastamonu Belediyesi ekipleri ise gece boyunca çalışmalarını sürdürdü. Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, yaptığı açıklamada; "Kastamonu'nun altyapısının değişmesi gerektiğini, ancak bu sorunun 50 yıllık bir problem olduğunu ve bu problemin 3 yılda çözülme ihtimalinin olmadığını vurguladı. Şehrin altyapısının, Belediye bütçesiyle yapılmasının mümkün olmadığını da dile getiren Vidinlioğlu, fon ya da hükümet tarafından destek verilmesiyle bu sorunun çözüleceğini söyledi. Peki vatandaşlar şehrin altyapısının değiştirilmesini istiyor mu? Detaylar haberimizde...
‘CNG Bülten’in ilk sayısı çıktı
Bir yıl önce Kastamonu Medya Grup bünyesinde yayın hayatına başlayan, Kastamonu merkezli internet haber sitesi ‘CNG Haber’in ilk yıldönümüne özel hazırlanan ‘CNG Bülten’ bugünden itibaren dağıtılmaya başladı.
Alt yapıya yeni bina kiralandı
GMG Kastamonuspor’da alt yapı faaliyetleri, futbolcuların çalışmaları yanı sıra ihtiyaçları konusunda da önemli imkanlar sunmak adına devam ediyor. Kastamonu futbolunun geleceği açısından önemli olan genç futbolcu yetiştirmeye özen gösteren Gmg Kastamonuspor’da alt yapı futbolcuları yeni yerlerinde konaklayacak.
Tedbirler sıklaşıyor
2022-23 eğitim-öğretim yılının başlamasına günler kala okul önlerinde tedbirler alınmaya başladı. Trafik kazalarının yaşanmasını önlemek amacıyla Kastamonu Belediyesi Ulaşım Müdürlüğü ekipleri tarafından okul önlerine uyarı levhaları yerleştirildi. Bu sayede oluşabilecek kazaların önüne geçilmesi hedefleniyor.
Kastamonu OBM Taşköprü’de
Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü 2023-2025 dönemi döner sermaye bütçe hazırlık toplantılarının 4’üncü etabına Taşköprü’de başaldı.
Cide Belediyesi’nden sosyal sorumluluk projesi
Cide Belediyesi ve Gençlik Servisleri Merkezi (GSM) işbirliği ile düzenlenen Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları projesi kapsamında gönüllü gençler Cide ilçesinde destek faaliyetlerinde bulundu. Cide Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklmada, “Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında Uluslararası Gönüllü Çalışma Programı 33 yıl sonra yeniden Cide ilçemizde” ifadelerine yer verildi.
"Adayımız belli kararımız net"
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Sivas'ta düzenlenen "2023'e Doğru: Aday Belli, Karar Net" mitinginde açıklamalarda bulundu. Konuşmasında; "Bizim adayımız belli kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Hedefimiz Sayın Erdoğan'ın açık ara farkla tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesidir" ifadelerini kullandı. Miting yapacağı iller arasında Kastamonu da bulunuyor.