Muhabir - CNGHABER
Arama Sonuçları
Türkiye'de Yükselen Teknoloji Startupları: Teknoloji Startuplarının Yükselişi ve İnovasyondaki Rolü
Türkiye, son yıllarda teknoloji startup ekosisteminde büyük bir ivme kazandı. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde hızla çoğalan teknoloji startupları, sadece yerel piyasada değil, uluslararası alanda da dikkat çekiyor. Bu startupların inovasyona katkısı, Türkiye ekonomisinin dijital dönüşümünü hızlandırıyor ve yeni iş alanları yaratıyor.
KEAH’tan “yılan” uyarısı
Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi (KEAH) Acil Tıp Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Miraç Koç, yaz aylarında oluşabilecek yılan ısırıklarına dikkat çekti.
Kredi kartında önemli karar!
2030 yılında Avrupa'da çevrimiçi alışverişlerde kredi kart numarası girmenin zorunlu olmadığı bir uygulama hayata geçirilecek.
Araç sahipleri dikkat!.. ZAM geliyor
Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte benzin ve motorin fiyatları da takip ediliyor.
‘Kastamonu’da döner çok farklı, kıyaslamak anlamsız’
Kastamonu ve Bursa’nın “döner” tartışmasına cevap İnebolulu 4’üncü kuşak ustadan geldi
Hafta sonuna dikkat!.. Meteoroloji uyardı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, genellikle mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta sonundan itibaren batı kesimlerde yağış ile birlikte azalacağının tahmin edildiğini açıkladı.
Kastamonu VHO’dan ‘kurban’ uyarıları
Kastamonu Veteriner Hekimler Odası (VHO) Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşlara kurbanlık konusunda dikkat edilecek konular hakkında uyarılarda bulundu.
Bayram öncesi kene uyarısı!.. Kurbanlıklarla yurda dağılıyorlar
Prof. Dr. İlhan Çetin, Kurban Bayramından dolayı hayvan sirkülasyonunda ciddi bir artış olduğunu ve ölümlere neden olabilen kenelerin kurbanlıklarla yurda dağılabileceğini söyledi.
Sigaraya karşı yeni kanun geliyor
Her fırsatta sigaraya karşı mücadeleye dikkat çeken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yeni düzenleme sinyali geldi.
ATM’lerde yeni dönem!.. 81 ilde başladı
Müşteriler, hangi bankanın müşterisi olduklarına bakılmaksızın, herhangi bir TAM ATM'sinden işlem yapabilecek.
Kastamonulu Fenerbahçeliler de tarihi kongrede oy kullandı
Türkiye'nin tüm illerinden yoğun katılımın olduğu kongreye Kastamonu'dan da Fenerbahçeliler Derneği üyesi kongre üyeleri de katılarak oylarını kullandı.
Tarihi yayında reyting rekoru!
Habertürk TV, Ali Koç ve Aziz Yıldırım'ın karşı karşıya geldiği programla Türk televizyon tarihinde rating ölçümüne geçildiğinden beri en yüksek izlenme oranına ulaştı.
Kastamonu'da özel bireyler çilek üreticisi oldu!
Kastamonu Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü İhsan Ozanoğlu Özel Eğitim Meslek Okulunun hazırladığı projeyle 10 özel birey ve ailesi için ikiyüzer metrekare büyüklüğünde çilek bahçesi oluşturuldu Kastamonu Tarım ve Orman Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu: "Okulları bittikten sonra bu çocuklarımız bir boşluğa düşmekte. Sosyal hayat içerisinde hem rahat nefes almalarını sağlayacak hem de onların sosyal ekonomik düzeyde gelişimlerini sağlayacak bir proje"
Kastamonu OSB'de yangın!
Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan fabrikada yangın çıktı.
Avrupa’dan Kastamonu’ya akın ediyorlar
Almanya ve İsviçre’den karavan ile Türkiye’ye gelen turistler, 45 günlük tur ile turistik bölgeleri geziyor. Kastamonu’ya ulaşan kafile, Türkiye’nin güzellikleri karşısında hayran kaldıklarını ifade etti.  
TİMBİR'den Kastamonu ziyareti: Dijital medya ve dezenformasyon ele alındı
Türkiye İnternet Birliği Medya Birliği yetkilileri, TİMBİR'in Kastamonu temsilciliğini açmaya hazırlanan Kastamonu Açıksöz Gazetesi'ni ziyaret etti. TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Saba ile birlikte Açıksöz Gazetesi'ni ziyaret eden Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi (Sivil Toplum Kuruluşları Basın, Medya İletişimi), TİMBİR Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Selman Tunay Kamer, geleneksel medya internet haberciliği ve dezenformasyon konularında değerlendirmelerde bulundu.
Akaryakıtta tabela değişti!.. İşte son durum
Milyonlarca araç sürücülerinin merakla beklediği son dakika haberi geldi. Akaryakıtta peş peşe indirim geldi. Benzin ve motorine indirim tabelalara yansıdı.
Kastamonu cennetten bir köşe!
Kastamonu'da açan çiçeklerle renklenen arazi, fotoğraf çektirmek isteyenlerin sık sık uğradığı bir yer haline geldi.
Kastamonu’da kuraklık alarmı!.. Son 64 yılın en düşüğü
NİSAN YAĞIŞLARI, KASTAMONU SAHİL KESİMLERİNDE YÜZDE 80 AZALDI
Türk Telekom’dan ‘büyük zam’ kararı!..
Türk Telekom internet ücretleri 1 Temmuz’dan itibaren değişiyor. Yeni zamlı tarifeler belli oldu.
Çamaşır suyundan zehirlendi, Kastamonu’ya sevk edildi
Sinop'un Türkeli ilçesine bağlı Gencek köyünde bir kişi çamaşır suyundan zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.  
Bu yaz ‘meteorolojik afet’ yaşayacağız
Sıcak hava aniden bastırdı, tüm yurtta vatandaşların şikayetleri de başladı. Daha sıcakların ilk günlerinde herkesi bunaltan sıcaklarla ilgili vatandaşlar gelecek günlerin nasıl olacağını endişeyle merak ederken Prof. Dr. Orhan Şen'den önemli bir uyarı geldi.
Şehit pilotlarımız törenle uğurlandı
Kayseri’de askeri uçağın düşmesi sonucu şehit düşen Kastamonulu Hava Pilot Albay Uğur Yıldız ve Eskişehirli Hava Pilot Albay Gökhan Özen’in naaşları düzenlenen törenle uğurlandı.
Kastamonu hayvan pazarlarında ‘kurban’ hareketliliği
Kurban Bayramı 10 gün kala Kastamonu il merkezi ve ilçelerdeki hayvan pazarlarında hareketlilik artıyor.
Kastamonu’da 2 ilçeye gazete dağıtımı durdu
Kastamonu’nun ilçelerine günlük gazete dağıtımı yapan Turkuvaz Dağıtım Pazarlama A.Ş. 1 Haziran 2024 tarihi itibarı ile Araç ve Taşköprü ilçemize günlük gazete sevkiyatını durdurdu.
Başkan Baltacı, çevreci okulları ödüllendirdi
Kastamonu Belediyesi’nin Sıfır Atık Projesi kapsamında gerçekleştirdiği Atık Pil Toplama Kampanyası’nın ödül töreni gerçekleştirildi.
Memur ve emekli ne kadar zam alacak? İşte liste…
Temmuz'da emekli aylıklarına yüzde 25.2 ile yüzde 26.4 aralığında zam yapılması bekleniyor. Memur ve memur emeklisinin zammı ise yüzde 19-20’de kalacak.
Pompada bir zam, bir indirim!..
Uluslararası fiyatlardaki dalgalanmalar nedeniyle akaryakıt fiyatlarındaki oynaklık devam ediyor. Bir süredir kurun sabit kalmasının da etkisiyle akaryakıtta büyük artış görülmezken, zaman zaman indirim haberleri geliyor.
KÜ, mezunlarını hayata uğurladı
Kastamonu Üniversitesi, Emin Baydil Stadyumu'nda mezuniyet töreni düzenleyerek 2023-2024 akademik yılı mezunlarını uğurladı.