MASLAK Yapı Kooperatifi, yeni başkanını seçti!;

MASLAK Yapı Kooperatifi, yeni başkanını seçti!

SS. Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. SS. Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi'nin yeni Başkanı 180 oyla Ergün Can oldu....

SS. MASLAK Yapı Kooperatifi'nin 9. Olağan Kongresi Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan, Mevcut SS. Maslak Yapı Kooperatifi Başkanı Turgut Demir, Başkan Yardımcısı Ergün Can ve Ömer Faruk Karabıyıkoğlu'nun başkan adayı olduğu kongrenin devamında protokol konuşmalarına geçildi.

BALTACI; "8-9 YILLIK BU SÜREÇTE SANAYİ ESNAFINA SABRI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Kongrede konuşan Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı, sürecin uzunluğu dolayısıyla sabırla bekleyen esnaflara teşekkür ederek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü; "Öncelikle şunu söylemeyi kendime borç bilirim. 8-9 yıllık bir süreç içerisinde bu kadar uzun bir süreç içerisinde bu kooperatifte üye olarak kooperatifi ayakta tutan sabır gösteren dirayet gösteren bütün sanayi esnafına sabrı için dirayet için teşekkür ediyorum tebrik ediyorum. Bildiğim kadarıyla Genel Kurulda 3 tane aday adayı var. Şimdiden hepsine başarılar diliyorum. Yolları açık olsun. İçlerinden biri yönetimiyle birlikte seçilecek bundan sonraki süreci de yürütecek nokta bundan sonraki süreçle ilgili dileğim ve beklentim bundan önceki gibi siyasi istismardan uzak açık şeffaf ve daha katılımcı bir yönetim anlayışı ile süreci yöneteceklerini temenni ediyorum. "

"KASTAMONU İÇİN ÖNEMLİ OLAN BU PROJE AMASIZ FAKATSIZ HAYATA GEÇİRİLMELİ"

Bu projenin Kastamonu için önemli bir proje olduğuna vurgu yapan Baltacı; "Bu projenin hayata geçirilmesi sadece sanayi esnafımızın daha modern daha sağlıklı daha güzel bir çalışma ortamına kavuşması için değil ama aynı zamanda da eski o küçük sanayi sitelerinin dönüştürme Kastamonu'ya kazandırma açısından bence kıymetli ve önemli bir proje. Bildiğim kadarıyla da proje aşaması 9 yılın sonunda yapım aşamasına kadar geldi. Bundan sonra da gerekli finansman kredi ile hibe ile bakanlığın bütçesi ile artık her neyse hayata geçirilme noktasına kadar geldi. Şunu söylemek isterim içinde bulunduğumuz ekonomik durum gerçekten zor ekonomik krizde gittikçe derinleşiyor. Bir şeyleri talep ettiğimizde ekonomik kriz, dış güçler, sel, pandemi, deprem gibi bahaneler söylenebilir ama şunu belirtmekte yarar var. Bu koşullar içerisinde bundan daha büyük projeler örneğin Aksaray'da ve Samsun'da hayata geçirildi. Bundan sonra da Kastamonu için önemli olan bu proje amasız fakatsız hayata geçirilmelidir. belediyemiz adına şunu söylemeyi borç bilirim biz kendi sınırlarımızı, bize verilmiş olan yetki sınırları içerisinde tutmayacağız. Projenin denetimi ruhsat açılması iskan aşaması ile görevimizi sınırlı tutmayacağız. Çünkü biliyoruz ki bu projenin hayata geçirilmesi Kastamonu için önemli. Bundan daha ötesi finansman kaynak bulunması gerektiği istişarelerin yapılması gerekli diyalogların kurulması aşamasında da Kastamonu Belediyesi tüm gücüyle sanayi esnafımızın yanında olacaktır."

"HER ZAMAN SANAYİ ESNAFIMIZIN YANINDA OLDUK VE OLACAĞIMIZI DA BİLMENİZİ İSTİYORUZ"

Bakan Yumaklı'nın sözüne değinen Başkan Baltacı; "Özellikle Mart seçimlerinden önce yaşanan bazı şeyler var. Eski defterleri karıştırmak için söylemiyorum ama herkesi de kendi sözünde hatırlatmamızı gerekli olduğunu düşünüyorum. 27 Mart'ta seçimlerden 3-4 gün önce Tarım ve Orman Bakanı Sayın İbrahim Yumaklı 'Bu projeyi hayata geçireceğiz' demişti. Kendisine bu sözünü hatırlatmak bizim boynumuzun borcudur. Bu süreci takip edeceğiz. Her zaman sanayi esnafımızın yanında olduk ve olacağımızı da bilmenizi istiyoruz. Hem yeni sanayinin yapılması hem de eski sanayinin Kastamonu'ya kazandırılması hususunda elimizden ne geliyorsa yapacağız. Şimdiden adayları tebrik ediyorum başarılar diliyorum. Görüşme için ya da herhangi bir diyalog için bundan sonraki süreçte her zaman hazırız. Herhangi bir randevuya zamanı zaman dilimine ihtiyacınız yok. Gece gündüz işimizin başındayız. Siz ne zaman isterseniz yanınızda olacağınızı belirtmek istiyorum."

EKMEKCİ; "TÜM UNSURLARI İLE BU PROJENİN OMUZ BAŞINDA DURMAMIZ GEREKİYOR"

Programda konuşan AK Parti Kastamonu Milletvekili Serap Ekmekci; "Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi; kayıtlı ortak sayısı ve proje alanı göz önüne alındığında ülkemizin en büyük kooperatifi durumunda. Kooperatifimizin kayıtlı 516 ortağını öncelikle kutluyorum ve tebrik ediyorum. Türk kültürünün geleneksel imece kavramının şehrimizde can bulmuş halidir kooperatifimiz. “Birlikten güç doğar" ifadesinin ete kemiğe bürünmüş halidir. Yolumuz uzun, meşakkatli ve zorlu ancak birlik, beraberlik ve ortak akıl ile aşılamayacak ne dağ var ne de ucunda ışık görünmeyecek tünel. Kooperatifimiz 10 Aralık 2015 tarihinde kuruldu. Kurucu Başkan Sayın Mehmet Sirkecioğlu'na öncelikle rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Rahmetli Sirkecioğlu ile birlikte kuruluşa imza atan 14 kurucu üyeye öncülükleri için teşekkür ediyorum. Kooperatifin kuruluş sürecinde önemli destek sağlayan önceki dönem belediye başkanımız Sayın Tahsin Babaş'a da teşekkür ediyorum. Maslak Kooperatifi küçük sanayi işletmelerimize mimari ve sosyal olarak daha elverişli iş mekanları sağlayacağı gibi, aslında şehir planı açısından da son derece önemli bir adım. Şehrin içinde kalmış iki sanayi sitesinin taşınması sayesinde şehrimizin gereksinim duyduğu ve hak ettiği geniş çaplı bir 'kentsel dönüşüm' projesine de imza atılmış olacak. Maslak projesini şehir planlaması açısından da göz önünde bulundurmamız ve şehrin tüm unsurları ile bu projenin omuz başında durmamız gerekiyor."

"MASLAK PROJESİ İLİMİZE EKONOMİK KALKINMA VE SOSYAL GELİŞME KULVARLARINDA ÖNEMLİ AVANTAJLAR SAĞLAYACAKTIR"

Milletvekili Ekmekci konuşmasını şöyle sürdürdü; "278 bin 460 metrekare kapalı alanı kapsayan projenin maliyetinin 2024 birim fiyatları ile 8 milyar 615 milyon 265 bin 387 TL olduğu öngörülüyor. Kooperatifin kuruluşundan bugüne kadar gelinen süreçte yapılanları biliyorsunuz. Kooperatifimiz 2024 yılı yatırım programında % 100 Kredi Dilimi kapsamında 5 milyar proje bedeli, yüzde  70 Kredi Dilimi kapsamında 1 milyar TL proje bedeli olarak yayınlandı. yüzde 100 Kredi kapsamında 365 ortak, yüzde 70 Kredi Kapsamında 151 ortak olmak üzere toplam 516 iş yeri için ortaklar cetveli Bakanlıkça arşivlendi. Proje alanında 134 Adet yüzde 100 kredi kapsamında bakanlık uygun gördüğü takdirde ortak kayıt edilmek üzere rezerv işyeri daha var. Projenin mimari yanı sıra faaliyete geçtiğinde istihdam edilmesi hedeflenen 5 bin kişiyi sağlayacak ve eğitecek kanalları bugünden açmak zorundayız. Çırak, kalfa ve genel anlamda ara eleman açığımız olduğu ortada. Bu, sadece bizim değil ülkemizin sorunu. Meslek okullarımız ile Maslak projesini bir şekilde entegre etmemiz gerekiyor. Okul ile işbirliğinde yürüyecek Maslak projesi, ilimize ekonomik kalkınma ve sosyal gelişme kulvarlarında önemli avantajlar sağlayacaktır. Diğer yandan, en azından bir küçük sanayi dalında uzmanlaşmayı, ülkemizin bu alanda önde gelen sektör merkezi olmayı da hedeflememiz gerekir diye düşünüyorum. Evvel zamanda şehrimizde otobüs kasası yapıldığını biliyoruz. Benzer başarılara imza atmayı bugün de yarın da yine gerçekleştirebiliriz. İlimizdeki OSB'ler, büyük sanayi işletmeleri, üniversite, kosgeb ve diğer üretici kurum ve kuruluşlar ile küçük sanayi işletmelerimizin ilişkilerini daha da yakın tutmak önemli olacaktır. Küçük sanayi işletmelerimizin hedefi önce orta ölçekli ardından da büyük sanayi işletmelerine dönüşmek olmalı."

"BİRLİKTE, EMEK VERECEĞİZ VE BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ"

"Vekil olduğumdan günden bu yana her meslek kuruluşunun yanında olduğum gibi Maslak kooperatifimizin de daim omuz başında durdum. Gerek burada gerekse bakanlıklar nezdinde birlikte hareket ettik. Bundan sonra da bu imecemiz sürecek. Beni doğal üye olarak görünüz. Eski sanayi sitemizi, yeni sanayi sitemizi kuranlara, ekmeğini küçük sanayi sitesinde çıkaranlara ve alın terini akıtanlara selam ve saygılarımı sunuyorum, ebediyete intikal eden diliyorum. Cumhurbaşkanımız, ustalarımıza, çalışanlarımıza rahmet Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde yürüdüğümüz Türkiye Yüzyılı'nın emeğin omuzlarında yükseleceğinden şüphemiz yok. Birlikte yürüyeceğiz, birlikte, emek vereceğiz ve birlikte başaracağız.

DEMİR; "SÜREÇ TAKİP EDİLECEK AMA BUNUNLA DA SINIRLI KALMAYACAK"

Toplantıda konuşan MASLAK Kooperatif Başkanı ve Başkan Adayı Turgut Demir, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "2016'dan beri buranın hem üyesiyim, hem muhasebeliğini yaptım, hem başkan vekilliğini yaptım, şuanda başkanlığını yapıyorum. Yeni bir ivmenin, genç bir listenin buraya daha çok yararlı olacağını düşündüğüm için bir liste çıkararak yeni yol arkadaşları belirledim. 8 yıldır bu işin içindeyiz. Şuanda kooperatifimizin 1280 dönüm brüt, 675 dönüm inşaat alanı arazisinin tapusunu cebimize koyduk. Bugüne kadar tabii ki arkadaşlarımız bir temel görmek istediği bir makine çalışmasını istedi ama şimdi bu arazinin edinim süreci tamamlanmadan hiçbirine maalesef araziye makine koymamız ya da temel atma şansımız yok. Bundan sonra artık arazi topumuzu aldık cebimize koyduk. Nasip olursa bundan sonraki çalışmalarımızda bu projenin takibini en iyi şekilde yapıp sonuçlanması için var gücümüzle çalışacağız. Bunun yanında bakanlıkla alakalı süreç takip edilecek ama bununla da sınırlı kalmayacak. Biz nasip olursa Halk Bankası kredileri, Dünya Bankası kredileri, Avrupa Birliği kredileri her neyse, zengin bir müteahhitte de görüşebiliriz, TOKİ ile de görüşebiliriz her türlü kooperatifin hayrını olacak her şeyde varız. Bunun için mücadele vereceğiz. Bu geminin içinde hepimiz birlikteyiz. Bizler de üyesiyiz. "

"BU GEMİDE HEP BİRLİKTEYİZ"

"Burada herkesin dükkana ihtiyacı var. Kentsel dönüşüm alanı belirlendi.  Biz her iki sanayiyi şehir dışına taşıyarak sizleri rahata kavuşturmak ve çıkılan sanayiden de belediye, Valilik veya bakanlık işbirliği ile çözülecek şekilde alanı terk etmek amacıyla bu kooperatifi kurduk. Bizim amacımız sizleri geniş metrekarelerde daha düzgün dükkanlarda çalışmalarını sağlayarak devamlılığı sağlamaktı. Bizim başka bir hedefimiz amacımız yok. Bu amaç için artık tapuyu aldık. Biz her türlü görüşe her türlü fikre açığız. Bütün üyelerimizle, bu projeye sahip çıkıp, bunun devamını sağlayıp, hep birlikte bu işi başaracağımızı ben yürekten inanıyorum. Bunun için tekrar aday oldum. Benim herhangi bir beklentim yok. Ben şu anda genç bir liste çıkartıyorum. Bu projeyi hep birlikte gerekirse aylık bilgilendirme toplantıları yaparak Maslak yoluyla olabilir internet sosyal medya yoluyla olabilir. Aylık ne kadar masrafınız oldu ne kadar kişi aidat ödememiş bu bilgileri sizlere ulaştırmakla mükellefim. Bunların hepsini not alındı bundan sonraki süreçte her ay düzenli olarak size anlatılacak bilgilendirilecek. Zaman zaman toplantılar yapacağız. Bu işle ilgili birlikte kararlar alacağız çünkü bu iş 3 kişinin sırtında bırakılıp da yürüyecek bir iş değil.. Bu işin bütçesi 5 milyar. 1 milyar da yüzde 70'lik dilimlerin maliyeti var, etti 6 milyar. Bu iş 6 milyarlık bir bütçeye sahip bir iş. Şu anda devletin imkanları ortada. Şartları zorlayacağız. Bu gemide hep birlikteyiz."

CAN; "GELDİĞİMİZ NOKTADA ARAZİ ARSA MÜLKİYET PROBLEMİ KALMAMIŞTIR"

S.S. Maslak Kooperatifi Başkan Yardımcısı ve Başkan Adayı Ergün Can; "MASLAK Kooperatifimizin kuruluşunda başkan yardımcılığı ve başkan olarak bugüne kadar elimden geldiği gücümün yettiğince sizler adına her ortamda sizleri savunmaya gayret gösterdik. Görev sürem içinde Bakanlarımızla, Vekillerimizle, Valilerimizle, belediye başkanlarımızla genel müdürlerimizle, il müdürlerimizle kooperatif ortaklarımızla, yönetim ve denetim kurullarımızla ve kooperatif çalışanlarımızla uyumlu ve hoşgörülü bir şekilde çalıştık. Çalışmalarımızda öncelikle kooperatifimizin maddi ve manevi çıkarlarını korumaya hep özen gösterdik. Arazi edinim süreci içerisinde kendi işlerimi hep ikinci plana atarak ayda yeri geldi 3 yeri geldi 4 kez Ankara'da Bakanlık ziyaretlerinde bulundum. Süreçte amacımız bir an önce arazi işlerini hallederek proje ve yatırım programına girmeyi hedeflemiştik. Geldiğimiz noktada arazi arsa mülkiyet problemi kalmamıştır. "

"BUGÜNE KADAR GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ GÜVENE LAYIK OLMAYA ÇALIŞTIK"

"Projelendirme ve zemin etüt işlerimiz bitirilmiş onaylanmak üzere Sanayi Bakanlığı’na teslim edilmiştir. MASLAK Kooperatifimiz devlet yatırım programında yerini almış, geriye sadece finansman ihtiyacının karşılanması ve ihale aşaması kalmıştır. MASLAK Kooperatifimiz ile ilgili gerekli bilgiler tarafınıza sunuldu. Kısa üzerinden geçmek gerekirse; Kooperatif inşaatlarımızın yapılacağı alan yer seçimi onayı aldıktan sonra söz konusu arazinin orman dışına çıkarılması 2\B kadastro yenileme çalışmalarına müteakiben yapılan imar planı çalışmalarından sonra ilk etap olarak Milli Emlak Müdürlüğü’nden takriben 341 bin metrekare arazi alımı yapılmıştır. Bu işlem yaklaşık askı süreleri ile beraber 30 ay gibi bir süre almıştır. Bu alan ihtiyaçlarımıza cevap vermediğinden 2018 yılında çıkan yönetmelik doğrultusunda Kastamonu Belediye Başkanlığı eli ile kamulaştırma işlemleri başlatıldı. Pandemi süreci ile birlikte yaklaşık 2 buçuk yıl çalışmalarımızın sonucunda kamulaştırma yöntemi ile tahmini 528 bin metrekare arazi alımı yapılmıştır. Bu süreçte anlaşma yöntemi ile 13 bin metrekare son etap olarak ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 37 bin metrekare olmak üzere toplam 919 bin metrekare arazi alımı yapılmış. Yapılan imar planı ve 18 uygulaması sonucunda 675 bin 565 metrekare kooperatifimize imarlı arsa olarak kaydı yapılıştır. Alınan bu alanlardan 196 bin metrekare yol, 15 bin m2 dini tesis alanı, 15 bin metrekaresi teknik lise ile 17 bin metrekarede ağaçlandırılacak alan terkini yapılmıştır. Kısacası, 2013 yılında arazi mülkiyeti sonlandırılmıştır. Tapularımızın hepsi alınmış ve kooperatifimizde yerini almıştır. Özet olarak bu arazileri imarlı arsa olarak 1 metrekaresi 98 TL civarında mahal olmuştur. Kooperatifimizde proje alnı için gerekli yol, teknik altyapı ve iş yerlerine ait proje, imar planı ve 18 uygulaması, ilan ve aşkı süreci göz ardı edilmemelidir. Proje alanımızın büyüklüğü, ortak sayımızın çokluğu ve karma iş sektörler göz önünde bulundurduğunda öz kaynak ile bu projeyi gerçekleştirmemiz mümkün değildir. Bugün ülkemizde aynı bakanlık yetkisinde organize sanayi bölgelerinde bile teknik alt yapı hizmetleri hala devletimiz tarafından finanse edilip yatırımcısına teslim edilmektedir. Hal böyle iken bu büyüklüğe sahip olan iş taleplerini kooperatif imkanları ile gerçekleştirmemiz mümkün değildir. Ancak, Kooperatif ortaklarımızın bugün ödemiş oldukları aidatların 20 30 katı aidat ödemeleri halinde mümkün olacaktır. Atasözünü hatırlatmak isterim ‘Dere geçeriken at değiştirilmez, gemi batarken önce fareler ter eder gibi sözler her zaman vardır. Bugüne kadar yorulmadan açılıştık., çabaladık önümüzdeki sürekte de ekibim ve sahsım adına bunu size garanti ediyorum. Sanayi esnafı olarak içinizde beki mağdur kişilerden biri benim, kendi mülkiyetlerim haricinde 90 bin liraya yakın kira ödüyorum. Hedefimiz bir an önce dünya bankası kredi ile finansman problemini sayın bakanımız, milletvekillerimiz, belediye başkanımız ile takip edip ihale aşamasına geçmek olacaktır. Bugüne kadar göstermiş olduğunuz güvene layık olmaya çalıştık, yeni dönemde de sizlerin teveccühü ile beraber çalışmaktan onu ve gurur duyacağım." diye konuştu.

KARABIYIKOĞLU; "HEPİMİZ EĞER TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYARSAK BİZ BURAYI 3-4 YIL GİBİ BİR SÜREDE AYAĞA KALDIRABİLİRİZ"

SS MASLAK Kooperatif Başkan Adayı Ömer Faruk Karabıyıkoğlu da kendisini tanıtarak başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü; "30 yaşındayım. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunuyum. Mezun olduğumdan beri memleketimizde altyapı, üstyapı ve taahhüt işleri yapıyorum. Küçük yaşımdan beri taşın toprağın arazinin içinde büyüdüm. Aynı zamanda Kastamonu Âlâ Restaurantın işletmeciliğini yapıyorum. Ayrıca yeni sanayide yedek parça üzerine bir iş yerimiz mevcut. Ustalarım ağabeylerim hepimiz zamanla yarışıyoruz. Biliyorum ki hepimizin isteği MASLAK Yapı Kooperatifin bir an önce hizmete açılmasıdır. Bu hareketle uzun zamandır Kastamonu'nun ihtiyacı olan Küçük Sanayi Yapı Kooperatifinin başkanlığına aday oldum. İnsan ömrünü baz alırsak bu işin çok uzun zaman aldığı hepimiz tarafından kabul görüyordur, bu nedenle benim önceliğim bu işi kısa bir sürede ve en uygun şekilde memleketimize kazandırmaktır. MASLAK Yapı Kooperatifini yerinde bir çok kez inceledik ve üzerinde çalıştık. Mevcut konjonktür de bu inşaatların yüzde yüz devlet desteği ile yapılması çok uzun süreler alacaktır. Bu nedenle bu işin kooperatif çatısı altında başlanması için biz bu yola çıktık. Hepimiz eğer taşın altına elimizi koyarsak biz burayı 3-4 yıl gibi bir sürede ayağa kaldırabiliriz."

"İLK ETAPTA ALTYAPI, YOLLAR VE BİNALARI BİTİRİP SİZLERE TESLİM EDECEĞİZ"

"Arazideki çalışmalarımızdan sonra ve bu işlerin içinden geldiğimiz için başlıca yapacaklarımızdan bahsetmek istiyorum. İlk icraatımız şuan ki ofisi en kısa sürede kapatıp, maslağa idari ofisimizi taşıyacağız ve işleri oradan takip edeceğiz. Yerinden orada bir adet toplantı salonu yapıp her ay düzenli bir şekilde yapılan işlerle ilgili bilgilendirme yapacağız. Arazimizin içinde mevcut olan kayalık bir bölgemiz var. Gerekli izinleri hızlı bir şekilde alıp buraya bir taş ocağı açacağız. Bu taş ocağı ile mevcut dolgular ve en önemlisi betonun agregasını çıkartacağız. Bununla birlikte kooperatif olarak beton santralini kuracağız. Binaların en büyük gideri olan direklerin kalıplarını yaptırıp, üretimini kooperatif olarak kendimiz yapacağız. Bu yapacağımız üç adım bile kooperatifimiz için ciddi bir tasarruf sağlayacaktır. Bir an önce bizim önceliğimiz binaların yapılması ve sizlerin kendi iş yerlerine geçmeleri, o yüzden ilk etapta altyapı, yollar ve binaları bitirip sizlere teslim edeceğiz. Projemiz çok güzel ama buradaki sosyal tesisler bu işin çok büyük bir kısmını oluşturuyor. O yüzden bu işleri ileri plana atıp kooperatif kararıyla ihtiyaçlar halinde yapılmasını düşünüyoruz. Aynı zamanda buradaki işlerde memleketimizin insanları ekmek yesin düşüncesindeyiz. Dışarıdan insan gelip de bizim paralarımız buradan gitmesin. Tüm işlerde önceliğimiz kooperatifin çıkarları olduğu sürece bu olacaktır. Şunu da bilmeliyiz ki biz bu işi kooperatif olarak yaparsak bu aidatlar ile bu işi bitirme şansımız yoktur."

"DESTEKLERİNİZİ VE OYLARINIZI BEKLİYORUM"

"Göreve geldiğimizde her üyemizle tek tek görüşüp ortak ve uygun şartları oluşturmak istiyoruz. Bu nedenle herkes dişinden tırnağından artırarak kendi işyerimi yapıyorum diyerek bu işte olması lazım. Böyle olursak biz bu yola başlarsak devletimizin de desteği yanımızda olacaktır. Sizlerden aldığımız kuvvetle, sanayimizin ayağa kalkması için her türlü devlet desteklerini ve Avrupa birliği fonlarını sonuna kadar kullanmaya çalışacağız. Bence artık Kastamonu'nun geleceği ve gelişme yönünde atılacak adımların zamanı geldi de geçiyor. Daha da zaman kaybetmeden sizlerin kuvveti ile devletimizin desteklerini birleştirip biz maslak küçük sanayisini yapmak istiyoruz. Ustalarım, ben ve ekibim bu taşın altına gövdemizi koyup ateşten göleği giymeye hazırız, sizlerden tek isteğim sadece elinizi taşın altına koymanızdır. Bu çerçevede desteklerinizi ve oylarınızı bekliyorum. Aynı zamanda kooperatifimizin kuruluşundan bu güne kadar tüm çalışanlarına ve yönetimlerine verdikleri katılardan dolayı teşekkür ediyorum. Teknik olarak bu işlerin nasıl yapılacağı hakkında sormak istediğiniz bir konu varsa cevaplamaya hazır olmakla beraber şahsım ve ekibim olarak hepinize saygılarımı iletiyorum."

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Seçim sonucunda SS. Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi'nin yeni Başkanı 180 oyla Ergün Can oldu. 

Mevcut Başkan Turgut Demir 160 oy, Başkan Adayı Ömer Faruk Karabıyıkoğlu 25 oy aldı.

Kaynak: Açıksöz Haber Merkezi

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum