Celal Şengör açıkladı: Kaçış yok! Türkiye o ülke ile birleşecek...;

Celal Şengör açıkladı: Kaçış yok! Türkiye o ülke ile birleşecek...

Yer bilimci Celal Şengör, katıldığı bir Youtube kanalında yaptığı açıklamalarla herkesi meraklandırdı. Dünyada büyük değişimler yaşanacağını belirten Şengör, kaçışın olmadığını ifade etti. Şengör, Türkiye ile bir ülkenin birleşeceğini açıkladı....

Yer bilimci Celal Şengör, yaptığı açıklamalarla herkesi meraklandırdı. Katıldığı bir Youtube kanalı söyleşisinde dünyada çok büyük değişimler yaşanacağını belirten Şengör, bu değişimlerden en çok Türkiye'nin etkileneceğini açıkladı. Türkiye ile bir ülkenin birleşeceğini ifade eden Celal Şengör, bu hızla gidilirse kaçışın olmadığının da altını çizdi. 

CELAL ŞENGÖR'DEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Youtube'da katıldığı HT Bilim Tarih Felsefe kanalında Fatih Altaylı ile söyleşen Celal Şengör, yeni kıta oluşumlarına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kaçışın olmadığını ve dünyanın her yerinde kıtaların değişeceğini belirten Şengör, yeni bir Pangea oluşacağının öngörüldüğünü ifade etti.

Yaşanacak kıta değişimleriyle birlikte 'Avrupa'nın parçalanacağını ve Batı Avrupa'nın bir ada haline geleceğini' dile getiren Şengör, Amerika ve Asya'nın da 'büyük ihtimalle' çarpışacağını belirtti.

TÜRKİYE HANGİ ÜLKEYLE BİRLEŞECEK?

Yer bilimci Celal Şengör'e göre, 10 milyon yıl sonra oluşması öngörülen Yeni Pangea'dan en çok Türkiye etkilenecek. Yaşanan kıta değişimlerinden en çok Türkiye etkilenecek. Akdeniz'in tamamen kapanacağını ve yeni bir dağ kuşağı oluşacağını belirten Şengör, bu oluşumların şu anda bile yaşandığını belirtti.

Celal Şengör'ün açıklamalarına göre 10 milyon sonra Türkiye ile Libya birleşecek. Türkiye ve Libya, kara komşusu olacak. Celal Şengör, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Mesela 10 milyon yıl sonra Libya ile öpüşüyoruz. Bugünkü hıza bak, biz gidip Libya ile birleşiyoruz. Ve yavaş yavaş Doğu Akdeniz kapanıyor." 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum