Hürriyet Ankara, Tekeci’ye emanet;

Hürriyet Ankara, Tekeci’ye emanet

Hürriyet Ankara Büro’daki yapılanma süreci tüm hızıyla devam ediyor. En etkili bölge eklerinden biri olan Hürriyet Ankara Büro, artık Taşköprülü hemşehrimiz Fatih Tekeci’ye emanet....

Hürriyet Gazetesi’nin Ankara’daki tecrübeli isimlerinden biri olan Deniz Gürel’in, kısa süre önce TV 100’ün de bünyesinde bulunduğu 3N Medya Ankara Medya Grup Başkanlığı görevine getirilmesi sonrası, Hürriyet Ankara Bürosu’nda neler olacağı da merak konusuydu. Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Ankara’da en çok okunan ve takip edilen Hürriyet Ankara ekinin başına, özellikle de ‘Burada Okur Yazar’ adlı okur köşesiyle vatandaş gazeteciliğinin yaşatılmasını sağlayan Fatih Tekeci’yi getirdi.

FATİH TEKECİ KİMDİR?

1985 yılında Taşköprü Dereköy’de doğdu. Lise eğitimini Kastamonu Abdurrahmanpaşa Lisesinde tamamladı. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu.

Mesleğe ilk olarak 2009’da Kastamonu Gazetesi’nde stajyer olarak başlayan Tekeci, aynı dönemde Taşköprü Haber için de köşe yazıları yazdı. Taşköprü Haber Genel Yayın Koordinatörü ve İhlas Haber Ajansı Muhabiri Akif Doğan ile birlikte 16 yıl aradan sonra Taşköprü’de gazete çıkardı.

Fatih Tekeci, mesleğe 2010’da Hürriyet Gazetesi’nin Ankara Bürosu’nda gönüllü stajyer olarak başladı. Kısa bir süre sonra da o dönemki Doğan Haber Ajansı’nın (şimdiki Demirören Haber Ajansı) Antalya Bürosu’nda ilk kadrosunu alarak işe başladı. 2011’de bu defa muhabir olarak Hürriyet Gazetesi’nin Ankara Bürosu’na döndü. Kent haberciliğindeki başarısı ve haberlere getirdiği bakış açısıyla başkent Ankara’da dikkat çekmeyi başaran Fatih Tekeci, 2013’te ‘Editör’ olarak gazetecilik mesleğinin bu kez de mutfak(yazı işleri) kısmına geçiş yaptı. Bu sırada ‘Bir Başka Pencereden’ adlı haftalık röportajlar yaptı. Yine aynı yıl daha önce duayen gazeteci Yalçın Bayer’in Hürriyet Gazetesi’nin Ankara Eki’nde kaleme aldığı okur köşesini devraldı. Fatih Tekeci, ‘Burada Okur Yazar’ adlı bu köşe ile 1 Kasım 2013’ten bu yana vatandaş(yurttaş) gazeteciliğinin Türkiye’deki en önemli örneklerinden birine imza atmaya devam ediyor. Gazetecilik mesleğinin yanı sıra 2016 ve 2017 yıllarında TRT Ankara Radyosu’nda hafta içi her sabah ‘Kent Gündemi’ programını sundu. Fatih Tekeci, zaman zaman Radyo Trafik Ankara’da ‘Kentin Sesi’ programında dinleyicilerle buluşmaya zaman zaman da televizyon ekranlarında başkent siyaseti başta olmak üzere güncel konuları değerlendirmeye devam ediyor.

Gazetecilik mesleğinin yanı sıra 2016 ve 2017 yıllarında TRT Ankara Radyosu’nda sabah programı sundu. Fatih Tekeci, Dilek Aydın Tekeci ile evli. 

Kaynak:

İlgili Konular :
, , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum