"Kastamonuspor’un suçu neydi";

"Kastamonuspor’un suçu neydi"

Kastamonuspor Taraftarlar Derneği Başkanı Hüseyin Yazıcı açıklamalarda bulundu. Dernek Başkanı Hüseyin Yazıcı, Kastamonuspor’daki belirsizlikler hakkında basın açıklamasında bulundu ve Kastamonuspor’un durumunu değerlendirdi. Kastamonuspor’un durumu hakkında değerlendirmelerde bulunan Yazıcı, konuyla alakalı olarak kendisinin de daha önce yöneticilik yaptığını ve zihniyetin yanlış olduğunu dile getirdi....


YAZICI:“BORÇSUZ KASTAMONUSPOR’UN BORCU NASIL BU KADAR YÜKSELDİ”

Başkan Yazıcı, pahalı futbolcular, yanlış hoca seçimleri yapılarak durumun bu hale gelmesine zemin hazırlanmasını vurgulayarak; “İlk göz bebeğimiz, ilk başkanlarımız, yöneticilerimiz, taraftar gruplarımız emeği geçen herkesin, suçu neydi Kastamonuspor’un? Borcu çok denildi yeni sayfa açalım denildi ne oldu herkesin emeğine saygı duyarım ama yapılan yanlışlara hiçbir zaman saygı duymam. Kastamonu’nun güzide ilçesinin takımı olan Tosya spor isim hakkı alındı saygı duyduk başarı geldi saygı duyduk ilk üç sene o kadar güzel işler yapıldı başarı geldi birlik geldi bunu başaranlardan allah razı olsun. Sonrası ne oldu, işin piri denildi bir başkan adayı seçildi, başarı gelecek iyi takım kurulacak ve kuruldu inkar edilmez. Paramız var kimseye ihtiyacımız yok denildi ve sonrası.. Ne Valisi ne Belediye Başkanı ne milletvekilleri kaldı sallamadık. Neymiş Kastamonuspor ve yönetimi yalnız bırakılıyormuş, şunu herkes bilsin ki kimse Kastamonuspor’u yalnız bırakmaz ve bırakılmadı. Bunu bizde yaşadık ben de Kastamonuspor‘da yöneticilik yaptım senelerce az buçuk biliyorum. Herkes elinden geldiği kadar taşın altına elini koydu ama ne oldu. Yanlış zihniyet yanlış yönetim, çok uygunsuz hoca seçimleri, pahalı futbolcular, gelen kaynakların nerelere harcandığı belirsiz, futbolcuya gelen kaynaklardan ödeme yapılmaması. Kulübü idare eden başkanlarımızın önceliği cebinden çıkan parayı, harcadığı yerine nasıl koyarım mantığı, futbolcuyla anlaşılan rakam farklı, ödeme için alınan karalar farklı, kimse kusura bakmasın bu takım bu haldeyse temiz borçsuz Kastamonuspor’un borcu nasıl bu kadar yükseldi, kim aldı, kim kopardı, kim kurtuldu bilemem” diye konuştu.

“KASTAMONUSPOR DÜŞÜNÜLSEYDİ İKİ SENEDİR YAPRAK KIMILDARDI”

Hüseyin Yazıcı, üç sene önce yapmış olduğu açıklamanın ardından çok kişinin kendisine karşı çıktığını dile getirdi ve konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi; “Ne yazık ki kim emeline ulaştı, kim istediğini aldı, bu takımın borcu çok denildi. Bakın göz bebeğimiz ya kapanacak ya da her zaman ikinci ya da hiç akla gelmeyen zor zamanında bizim evladımız denilen öz evlatlarımız sahaya çıkacak bilmiyorum. Atı alan Üsküdar’ı geçmiş kulüp ne olacak diye herkes bir birini suçluyor, birbirine cevap veriyor, ne kazanılıyor hiçbir şey, herkes birbirine kırılıyor. Bırakalım laf dalaşını bu takımımın üç senedir ne yaptığına bakalım hep iyi vaatler hep tatlı sözler inandırdılar. Sonu ne hüsran bu takımın başarısı ya da Kastamonuspor düşünülseydi iki senedir yaprak kımıldardı laf değil ama Kastamonuspor’u, Kastamonu’yu seven herkes hep bekledi bekledi ama uyutuldu. Bizler uyurken tren çoktan bu gardan geçti hiç kimse hesap sormadı, hiç kimse ne oluyor demedi neden? Şimdi bana diyecek ve soracaksınız siz neden sormadınız, ben üç sene önce düşüncelerimi ve Kastamonuspor’la ilgili fikrimi basında yazdım ve bana çok taraftar, çok kişi belki de kızdı olsun canları sağolsun. Ben menfaat değil, çıkar değil, kişi değil Kastamonuspor’u sevdim, saygı duydum bilen bilir takdir eder etmez saygı duyarım. Bana takdir etmez, saygı duymaz kişilerde bu sözlerime takılanlardır hiç umurum da değil. Ben 31 senemi verdim kaç dernek kuruldu, kaç grup kuruldu, ne oldu yine biz, siz belli kişiler, belli taraftarlar..”

“ İLK GÖZ AĞRIMIZ KASTAMONUSPOR’A  EMEK VEREN HERKESİN SUÇU NEYDİ”

Yazıcı, kulüpten üyeliğinin silinmiş olmasının sebebini bilmediğini söyleyerek; “Taraftar nerede, neden sahip çıkmıyor demekle olmuyor biz taraftarlara, biz dernek başkanlarına kim sahip çıktı, anca maç olur anılırız etrafımızda bulunan arkadaşlarımıza bizler ne verdik ki etrafımızda tutkun taraftar olsun hep bizler yalnızdık. Hayat şartları, herkesin bakmakla yükümlü evi çoluğu çocuğu var, kim sahip çıktı bizlere.  Bürokratlarımızdan işçi alımında bu tribüne emek veren kişilere sahip çıkalım denildi, biz nasıl güçlü olabiliriz, biz nasıl birlik olabiliriz, olamayız. Çünkü taraftar dediğin son halkası, düşünceler böyle olunca herkes küstü küstürüldü.  Kastamonuspor kongresine gittim orada vekilimiz, onursal başkanımız dediler ki, bu kongre böyle olmamalıydı, bu takım sahipsiz mi bu kadar. Aslında değil, o kongreden kimin ya da kimlerin haberi vardı, davet edildi ya da haber verildi. Ben dahi gazeteden öğrendim, ama gittik üyeliğimiz yok, silinmiş. Neden bilmiyorum, sanırım başkan için yazdığım sözlerden, sonra bir baktım etrafıma ne eski yönetici büyüklerim, ne eski Kastamonuspor’da futbol oynamış kimse yoktu. Baktım üye listesine tabii ki kimsenin ismi yok, ismi olmayan davetsiz insan gider mi, gelir mi davetsiz yere? Kim gider bilinir, ama maalesef ben gittim, ben Kastamonuspor’u bu kadar çok seviyorum, ama gücüm yok, param yok elimden gelen bir şey yok. Şunu da belirteyim ilk göz ağrımız Kastamonuspor’a emek vermiş o kadar başkanım, yöneticim, gariban taraftarım, yönetici olarak emek veren herkesin suçu neydi?  Kulübe gelen maliye sigorta borçları ne oldu, soran oldu mu, anca ceza çeken biliyor. Bu cezalardan cinnet geçirip hayatına kıyan yönetici abim vardı, kim biliyor, hala ödeyen büyüklerim var, ben varım kim sordu? Bu borçları nasıl ödüyorsunuz denildi, son gelen borcu bile eski kulüp başkanımız Mahir Altıkulaç ödüyor, kim araştırdı, kim sordu?” dedi.

“BÜYÜKLERİMDEN SONSUZ RİCA EDİYORUM BU TAKIMA SAHİP ÇIKALIM”

Kastamonuspor taraftarlar derneği başkanı Hüseyin Yazıcı, son olarak Kastamonuspor’a sahip çıkılması gerektiğini dile getirerek, “Kötü günde kimse yok, iyi günde herkes piyasada. Bizler hala onun acısını çekiyoruz o zaman Hüseyin Yazıcı’yı Sadettin Küçüktarakçı’yı soran yoktu şimdi akla geldik ve bizleri dernek başkanlarını hiçe sayan, yokmuş gibi davranan kulüp başkanları kendi kafa dengi sorumlu tayin edenlere sorun hesabı.  Sadettin başkan ve ben kendimizi geri çektik çünkü bize dediklerini yaptıramazlardı, genç arkadaşlarımız gayet iyi yönetiyor, onlara bir sorun bakalım yönetimle ilgili ne düşünüyorlar. Buradan Valimize, Belediye Başkanımıza, büyüklerimden sonsuz rica ediyorum bu takıma sahip çıkalım. Çağırın ayaklarınıza geleyim, sizlerin desteği, sizlerin özverisiyle girişimleriyle bu takım kurtulur, bizlerde elimizden geleni yaparız yapmaya hazırız. Bu takımı bu buhrandan kurtaralım bu takım, kötü günler görürse bu takımı bu hale getirenler unutulur. Ama yine suçlu siz büyüklerimiz olur, bu takıma herkes sahip çıkar, biliyorum maddi olarak ziyaretler yaptıktan sonra unutmayalım, para lazım olunca tekrar anımsamayalım yeter bir de plaket, bir mütevazi ziyaretle anarsak herkes sahip çıkar bu takıma. Bu takıma sahip çıkacak, yönetimi alacak büyüklerimizde varsa açıklasınlar, bizler engelleri açarız bu il bu takım sahipsiz değil herkes biliyor bizlerin tepkisi bizlerin kırıcı sözü çözmez bu işleri ben bütün Kastamonuspor sevenleri Kastamonu’yu sevenler adına bütün büyüklerimde rica ediyor yalvarıyor saygılar sunuyorum canımıza sahip çıkalım” diye konuştu.      

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum