Milli Eğitim’e 2,9 milyon TL ödenek;

Milli Eğitim’e 2,9 milyon TL ödenek

Kastamonu İl Genel Meclisi (İGM), Temmuz ayı olağan toplantılarının son birleşimini gerçekleştirdi. Meclis Başkanı Güray Parçal başkanlığında düzenlenen toplantının gündeminde 6 madde yer aldı....

Toplantının ilk gündem maddesinde Kastamonu Temel Eğitim Okullarının tüketime yönelik mal ve malzeme alımları, gayrimenkul mal alım ve onarım giderlerinde kullanılması amacıyla 2 milyon 900 bin TL ödenek aktarımı talebi yer aldı. Talep meclisin oy birliği ile kabul edildi.

Bir başka maddede amatör spor kulüplerinin faaliyetlerinde kullanılmak üzere, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) adına tahsisin yenilenmesi, Plan ve Bütçe Komisyonuna oybirliği ile gönderildi.

Toplantının üçüncü gündem maddesi olan ‘çiftçilere yönelik hangi kolaylıklar sağlanabilir’ konulu komisyon raporunun, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Milli Emlak İl Müdürlüğü ve Kastamonu Valiliğine gönderilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Son olarak sahil ilçelerinde kestanede kurt şeklinde hastalık görülmesinin ardından sebebinin yer aldığı komisyon raporunun Orman Bölge Müdürlüğüne gönderilmesi oy birliği ile kabul edilirken, inanç turizmi ile ilgili hazırlanan Gençlik, Spor ve Turizm Komisyonu raporu da meclisin bilgisine sunuldu. Kaynak:

İlgili Konular :
, , , , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum