SMMMO yeni adresinde;

SMMMO yeni adresinde

Hepkebirler Mahallesi, İnönü Caddesi, Akveri Apartmanı’nda uzun yıllar hizmet veren, Kastamonu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın (SMMMO), Kuzeykent Mahallesi’ndeki yeni yerinde hizmete açıldı....

Gerçekleştirilen açılış törenine, Vali Avni Çakır, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Belediye Başkan Yardımcısı Hamdi Öz,  Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Başkanı Emre Kartaloğlu, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, CHP Merkez İlçe Başkanı İlke Karabacak, KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, önceki dönem Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Belediye Meclisi Üyesi ve İşadamı Zeki Kebeci, bazı Kurum Müdürleri ve STK Başkan ve Yöneticileri, Siyasiler, TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan, TÜRMOB mevcut ve önceki dönem Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu Üyeleri,  Odaya bağlı üyeler ile davetliler katıldı.

ÖZDEMİR: “ BUGÜN BİZİM GURUR GÜNÜMÜZ”

Kastamonu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Yaşar Özdemir açılışta yaptığı konuşmasında; “Bugün bizim için sıradan bir gün değil. Bugün bizim gurur günümüz.bugün başta Türmob Genel Başkanımız ve Genel Sekreterimiz olmak üzere TÜRMOB Yönetim ve diğer tüm kurullarının gurur günü. Bugün, Türkiye'de bulunan 115 bin meslek mensubunun 20 bin stajyerin gurur günü. Bugün bizlerden desteğini hiç esirgemeyen tüm üyelerimizin gurur günü ve bugünbila bedel odasına ve üyelerine hizmet etmek için çalışan Kastamonu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler odasının yönetim ve tüm kurullarının emeklerinin vücut bulduğu gurur günüdür. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; ‘Gençliği yetiştiriniz, Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız’ düsturu ile çıktığımız bu yolda bu hizmet binası hem bu günümüze hem de yarınlarımıza hizmet edecek bir eğitim üssüdür. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Müşavirler meslek hayatının başlangıç aşamasından, diploma alma sürecine, diploma alma sürecinden mesleğini icra etiği son güne kadar akademik olarak sürekli eğitimlere tabi tutulmakta ve ülke ekonomisine katkı sunmaya devam etmektedirler. Bugün burada açılışını gerçekleştireceğimiz oda binamızın içinde aynı anda yaklaşık 150 kişinin eğitimini verebilecek ve onları geleceğe hazır hale getirecek dijital destekli salonlarımız mevcuttur. Bugün burada açılışını yapmakta olduğumuz hizmet binası inşallah bundan yaklaşık elli yıl gibi bir süre içinde yüzlerce meslektaşımızın belge almasına, eğitimine ve faaliyetini yürütmesine şahitlik edecek ve destek olacaktır” dedi.

“EKSİKLERİMİZİ, BAYRAĞI DEVİR ALACAK NESİLLERİMİZİN TAMAMLAYACAĞINA OLAN İNANCIMIZ TAMDIR”

Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu hizmet binasını; odamıza mevcut 217 kayıtlı üyenin olduğu dönemde tamamladık. Bu hizmet binasını yıllık 300 bin TL gibi bir bütçemizin olduğu dönemde tamamladık. Bu hizmet binasını 2016 yılından bu tarafa bila bedel odasına hizmet veren yönetim ve diğer tüm kurullarının odaya sağladığı yarım milyonluk bir bütçenin ufak da olsa desteği ile tamamladık. Bu oda binasını şahsi olarak sahip olduğumuz tüm ticari ve manevi referanslarımız ile tamamladık. Son olarak biz bu oda binasını, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinin himayesinde 2021 ve 2022 yıllarında yaklaşık 3 kat fiyat enflasyonunun olduğu bir dönemde bizlere vermiş oldukları sonsuz destek ve güçle tamamladık. Tabi ki eksik gördüğümüz veya hiçgöremediğimiz hatalarımız vardır. Bunları da bizden sonra bayrağı devir alacak nesillerimizin tamamlayacağına olan inancımız tamdır. Bu duygu ve düşünceler ile izninizle bugün burada toplanmamıza ve bu hizmet binasını açmamıza sebep olan kişi ve kurumlara teşekkür ederek konuşmamı sonlandırmak istiyorum.  Son zamanlarda dile getirdiğim gibi muhasebe mesleğinin dersleri ile tanıştığımda 13, masasından tozlarını silmeye başladığımda 17 yaşındaydım. O günden itibaren başka hiçbir mesleği yapmayı düşünmedim. 2016 yılında Allah’ın takdiri ve üyelerimizin teveccühleri ile oda başkanı olarak seçildiğimde ve TÜRMOB camiası ile tanıştığımdane kadar büyük bir aileye olduğumuzu bir kez daha anlamış oldum. 6 yıldır sürdürmüş olduğum oda başkanlığı görevini önümüzde ki hafta devretmeye hazırlanırken bu açılışı bana nasip eden Allah’a hamdolsun” diye konuştu.

KARTALOĞLU: “ BİNAMIZ KASTAMONULU TÜM VATANDAŞLARA HİZMET EDECEKTİR”

TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu çok onurlu ve gururlu bir günde bir araya gelindiğini belirterek; “Biz tüm odalarımızda prestijli hizmet binalarını, prestijli akademileri bulunduğumuz illere ve ülkemize kazandırmak için büyük bir çaba harcadık. Bugün de burada bunun bir örneğini yaşıyoruz. Türkiye’de 77 Mali Müşavir Odası, 8 Yeminli Mali Müşavir odası yaklaşık 120 bin meslek mensubu. Yine yaklaşık 20 bin stajyer mali müşavir meslek mensubu adayıyla ülke ekonomimizi kayıt altına almaya, ülkede ekonomik faaliyetleri denetlemeye, kamu finansmanının kesintisiz sağlanmasına bugüne kadar çok ciddi katkı verdik bundan sonra da bu katkıyı vermeye devam edeceğiz. Burada yurdun dört bir tarafından oda başkanları, odaların kurul üyeleri, önceki dönem başkanları hep beraber 120 bin kişilik bu büyük aileyi temsil etmek amacıyla buradayız. 4 buçuk aylık çok kısa bir sürede bu binanın meslek camiasına kazandırılması çok değerli bir iş ve çok büyük bir özveriydi. Başta Oda Başkanı Yaşar Özdemir olmak üzere tüm oda kurulunun çalışanlarının hepsine teşekkür ediyorum. Yaşar Başkan ufak da bir veda konuşması yaptı aslında. 6 yıldır onunla beraber çalıştık, onunla beraber çalışmak çok güzeldi. Kendisine 6 yıllık görevi nedeniyle çok teşekkür ediyorum. Biz çok büyük bir aileyiz, oda hizmet binamız sadece meslektaşa değil, aynı zamanda Kastamonulu tüm vatandaşlara da hizmet edecektir ”diye konuştu.


ÇAKIR: “ SON DERECE MODERN, EFEKTİF BİR BİNA

Konuşmasında kısa süre içinde binanın açılıyor olmasına duyduğu şaşkınlığı dile getirerek başlayan Vali Avni Çakır; “Bundan bir iki ay önce, Yaşar Başkan binamızı açmayı planlıyoruz dediğinde çok şaşırmıştım. Çünkü; Geçtiğimiz yılın sonlarında bu binanın temeli atıldı, artı Kastamonu son 50-60 yılın en yoğun kış dönemini yaşadı. Bütün bunlara rağmen çok kısa bir sürede arkamızda ki bina dıştan gördüğüm kadarıyla son derece modern, son derece efektif bir bina, inşallah içeriden de aynı gözlemleri paylaşacağız. Neticede bu müthiş bir başarı, o yüzden bir başkanın ya da bir valinin veya bir idarecinin, nerede olursa olsun geriye bırakacağı en büyük gurur kaynaklarından bir tanesi de arkamızda olduğu gibi yeni bir tesisin, yapımından sonuna kadar yoğun bir çaba sarf ederek meslek taşlarımızın hizmetine sunmak. Dolayısıyla ben başkanımızı tebrik ediyorum. Burada neticede bulunduğumuz mekan Kastamonu’nun, bu bölge gelişen, dinamik, ticari potansiyeli oldukça yüksek böyle bir alan. Neticede tam bir imeci olmuş, herkes üzerine düşeni yapmış, böylesine güzel bir tesis ortaya çıkmış. Mekan kavramı çok önemli, bulunduğunuz mekanın kurumu göstermesi lazım. Neticede burası sadece camianıza değil, tüm bölgedeki kamu kurum ve kuruluşlarımızın ihtiyaç duyduklarında da gelebilecekleri toplantı, seminer gibi çalışma yapabilecekleri imkanlarladoldurulmuş bir bina. Kastamonu’daki tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız bu anlamda çok efektif. Hep beraber ilimize vatandaşlara hizmet etmek durumunda bulunuruz” ifadelerini kullandı.

YURT: “ BAŞKAN BİNANIN BİTMESİ YÖNÜNDE ÇOK İLGİLENDİ”

Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt ise; “Bundan kısa bir dönem önce, temelini attığımız muhasebeciler odası temsilciliğinin bugün ise açılışını yapacağız. Zaman zaman başkanımız geldiği zaman da kendileri ile görüşmemiz oldu. Hakikaten binanın bitmesi yönünde çok çok ilgilendi. En sonunda da kendi ve ekibi olarak sizler de dahil olmak üzere bu binayı tamamlamış oldular. Kastamonu için gerçekten güzel bir adım oldu, ben başta başkanımız olmak üzere tüm emeği geçen herkesi kutluyorum, hayırlı olsun diyorum, saygılar sunuyorum” dedi. 

Kaynak:

İlgili Konular :
, , , , , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum