Genel Sekreter Aslan, vedaya hazırlanıyor;

Genel Sekreter Aslan, vedaya hazırlanıyor

İl Genel Meclisi (İGM) Mayıs ayı olağan toplantıları başladı. Güray Parçal başkanlığında gerçekleştirilen Mayıs ayı olağan toplantılarının ilk birleşiminde 3 gündem maddesi görüşüldü. Gündem maddelerinin ardından konuşan İGM Başkanı Güray Parçal, İl Özel İdare Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı Selçuk Aslan’ın Çarşamba günü itibariyle yeni görevi dolayısıyla İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini bırakacağını açıkladı....

İl Genel Meclisi Mayıs ayı olağan toplantılarının ilk birleşimi gerçekleştirildi. Toplantının ilk gündem maddesinde İl Özel İdaresi'nin 2021 yılı kesin hesapları görüşüldü. Cuma günü görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu2na gönderilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantının ikinci gündem maddesinde encümen kararı yer aldı. Hizmetlerin yürütülmesinde öngörülemeyen pandemi ve ayrıca 11 ağustos tarihinde meydana gelen sel felaketi gibi nedenlerden ötürü özellikle kırsal kesimdeki hizmet beklentisi önemli derecede artmış olup İl Özel İdaresi hizmetlerinin en iyi şekilde yürütülebilmesi noktasında öncelikle akaryakıt yedek parça ve personel giderleri için ayrılan ödenekler yeterli olmadığından 50 milyon TL ek bütçe yapılması hakkındaki ilgili teklif ile 222 sayılı encümen kararı görüşüldü.Söz konusu gündem maddesi Plan ve Bütçe komisyonuna gönderilmesi meclisin oy birliğiyle kabul edildi.

120 MİLYON TL ÖDENEK AKTARIMI OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Toplantının son gündem maddesindeyse Tosya ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'ndeki ilgili parselde kayıtlı taşınmazın 863 metrekarelik kısmının, okul yeri olarak kamulaştırılması için açılan davada yasal faiz ödemeleri için 120 bin TL ödenek aktarılması hakkındaki İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ilgili teklifi görüşüldü. Söz konusu ödenek aktarımı meclisin oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantının ardından konuşan İl Genel Meclis Başkanı Güray Parçal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı Selçuk Aslan’ın, görevi bırakacağını açıkladı. İGM Başkanı Parçal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selçuk Aslan’ın, İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevine getirileceğini dile getirerek Çarşamba günü İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevinden ayrılacağını ve yarın İGM’yi ziyaret ederek açıklamalarda bulunacağını kaydetti.  

Kaynak:

İlgili Konular :
, , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum