AK Parti'den Baltacı'ya sert tepki!..;

AK Parti'den Baltacı'ya sert tepki!..

AK Parti İl Başkanı Hasan Yağcıoğlu, TÜGVA ve Ülkü Ocakları'na tahsis edilen bina ve mekanların Kastamonu Belediyesi tarafından tahsislerinin kaldırılması sonrası Belediye Başkanı Hasan Baltacı'ya tepki göstererek; "Birlikte DEM’lendiklerine de aynı uygulama yapılıyor mu?" diye sordu...

Kastamonu’da önceki yıllarda Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'na tahsis edilen bina ve mekanların Kastamonu Belediyesi tarafından tahsislerinin kaldırılması AK Parti ve MHP il yöneticilerinin tepkisine neden oldu.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Belediye Meclisi toplantısında konuşan Belediye Başkanı Hasan Baltacı, Kuzeykent Mahallesi’nde TÜGVA’ya tahsis edilen bina ve Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından kullanılan Çadır Kafe’nin tahsislerinin kaldırılmasını mecliste oylamaya sunmuş, oy çokluğuyla da kaldırılmasına karar verilmişti.

Tahsislerin kaldırılması ve oylama sonrası Belediye Başkanı Baltacı’nın yaptığı açıklamalara sert tepki gösteren AK Parti İl Başkanı Hasan Yağcıoğlu; “Seçim çalışmalarında kreşler açma sözü veren, seçim sonrasında sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte bu uygulamayı hayata geçireceğini beyan eden CHP Belediyesi, Türkiye Gençlik Vakfı ile Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'na tahsis edilen mekanların kapatılmasının tezatlığını kendi ideolojisine bağdaşmayacağı için mi kapatıyor diye sormak lazım” dedi.

“CHP, BU ÜLKENİN MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİYLE KAVGALIDIR”

Hasan Baltacı’nın Kastamonu'ya hizmet anlayışıyla değil, siyasi anlayışa göre hareket ettiğini savunan İl Başkanı Yağcıoğlu, açıklamasında şunları kaydetti; “Milli ve manevi değerlere sahip gençlik yetiştirme noktasında göz dolduran çalışmalara imza atmış Türkiye Gençlik Vakfı, 2017 yılında Kastamonu Belediyesi ile 10 yıl sürecek bir iş birliği protokolü imzalamıştır. Bu protokol, gençlerimizin eğitim, kültür ve sosyal faaliyetlerini desteklemek amacıyla yapılmıştır. Seçim çalışmalarında kreşler açma sözü veren, seçim sonrasında sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte bu uygulamayı hayata geçireceğini beyan eden CHP Belediyesi, Türkiye Gençlik Vakfı ile Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'na tahsis edilen mekanların kapatılmasının tezatlığını kendi ideolojisine bağdaşmayacağı için mi kapatıyor diye sormak lazım. Biz bu iki yüzlüğünü kınıyoruz. CHP yönetimi ülkemizin Selçuklu ve Osmanlı Devletleri ile Türkiye Cumhuriyetinin mayasını oluşturmuş vakıf kültürü ile kavgalıdır. CHP, bu ülkenin milli ve manevi değerleriyle kavgalıdır. Vakıflar toplumsal dayanışmanın baş aktörüdür. Devlet eliyle yürütülemeyen işler yüzyıllardır vakıflar aracılığıyla yürütülmektedir. Bu vakıflarda görev alan kardeşlerimizse gönüllülük esasına dayalı olarak gençlerimizin eğitim, kültür, spor alanında gelişimlerini hedeflemiş ve onların zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması için çalışmalar yürütmektedirler. Buralarda toplumun sadece belirli bir kesimine hizmet verilmemektedir. Tüm gençlerimiz bu mekanlardan hizmet alabilmektedir. Belediye Başkanı Kastamonu'ya hizmet anlayışıyla değil, siyasi anlayışa göre hareket etmektedir.”

“BELEDİYE BAŞKANI, HİZMET ANLAYIŞIYLA DEĞİL, SİYASİ ANLAYIŞLA HAREKET EDİYOR”

“Bu mekanların işletilmesinde usulsüzlükler yapıldıysa tabi ki hesabı sorulmalıdır, sorumlular cezasını çekmelidir. Ancak yasal yükümlülüklere uyulmamış gibi bir algı yaratarak bu vakıfların faaliyetlerini engellemek, gençlerimizi töhmet altında bırakmak yakışıksızdır. Hiçbir neden ve sebep gösterilmeden yapılan bu uygulama CHP'nin geleneksel uygulamalarından biridir. Türkiye'nin çeşitli noktalarında da aynı uygulamayı görmemiz talimatın nereden geldiğini göstermektedir. Bir de acaba birlikte DEM’lendikleri yakın sivil toplum kuruluşlarına yönelik de aynı uygulama yapılıyor mu diye sormadan geçemiyoruz. Ayrıca belediye çalışanlarının siyasi anlayış gözetilerek, kendilerine uygun olmayan pozisyonlara verilmeleri de kabul edilemez bir durumdur. Belediye başkanının görevi belediye içindeki huzuru sağlayarak, çalışanlarla el birliği yaparak şehre hizmet etmektir. Bu uygulamalar gösteriyor ki Kastamonu Belediye Başkanı Kastamonu'ya hizmet anlayışıyla değil, siyasi anlayışa göre hareket etmektedir.”

Kaynak: Açıksöz Haber Merkezi

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum