"Kastamonu’muzun eğitim çalışanları bizi yanıltmadı";

"Kastamonu’muzun eğitim çalışanları bizi yanıltmadı"

Türk Eğitim Sen Kastamonu'da eğitim alanında 2023 yılının yetkili sendikası oldu. Afacan açıklamasında; "Güvendiğimiz Kastamonu’muzun eğitim çalışanları bizi yanıltmadı 'Yetki Türk Eğitim Sen’de olmalı; çünkü biz sendikamıza güveniyoruz' dedi. Teşekkür ederiz. Biz kocaman bir aileyiz; bazen aile içi kırgınlıklar olsa da çözmesini camiamızı güçlü kılacak iradeyi göstermesini biliriz" ifadelerine yer verdi....

"BİZLER SİZLERLE BİRLİKTE SUSMADIK, SUSANLARDAN OLMADIK"

Açıklamasında Türk Eğitim Sen üyelerine seslenen Afacan; "Biliyorum ki liyakat, adalet ve vatan sevgisini en önemli çizgin seçtin. Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletini kutsalın bildin; varlığını Türk varlığına armağan ettin. Bu duyguları özü sayan birbirinden değerli siz kıymetli arkadaşlarımla Türk Eğitim Sen camiasını oluşturduk. Hak aramanın, omuz omuza güç olmanın hazzını sizlerin verdiği destekle hep birlikte yaşadık. Hangi badireleri atlatmadık, hangi baskılara göğüs germedik ki sizlerle birlikte; lakin kaçmadık yolumuz hak yolu hakikat yolu dedik. Son 15 yılda Türk memuru hak aramada başına bela olan Memur Sen’in iş bilmez yöneticileri yüzünden aynı işi yapan işçi sınıfındaki çalışanların aldığı maaşın yarısına çalışır hale getirildi. Akademisyenlerimiz, öğretmenlerimiz, şube müdürlerimiz, mühendislerimiz, şeflerimiz ve memurlarımız yoksulluk sınırında maaş alır hale getirildi. Verilen zamların yetersizliğini göre göre şakşak alkışlayıp yetkililere memurun mutlu olduğunu ve zamların yeterli olduğunu ifade ettiler. Tek dertleri koltukları oldu. Sendikal alanı tamamen kontrollerine aldıklarını düşünerek, baskılarla üye yaparak memurun sesini de kesmeye çalıştılar. Bizler sizlerle birlikte susmadık, susanlardan olmadık. Tepkimizi her mecrada gösterdik. Toplu sözleşme masasında yetkili sendika olarak TÜRKİYE KAMU SEN oturmadıkça eziyet devam edecek. "

"SİYASİ HESAPLAR ADINA ÇOK FARKLI SALDIRILARIN HEDEFİ OLDUK"

Afacan açıklamasının devamında;  "Anlattıklarımın bilincinde olan siz kıymetli üyelerimiz ise Kastamonu’dan ateşi yaktınız. Geçen yıl ilimizde eğitim alanında en çok üyeye sahip yetkili sendika olarak bize sahip çıktınız. Bu yıl da aramızdaki farkı artırmak gayesiyle kamu çalışanlarımızı hak aramanın adresinde birleştirmek için çaba sarf ettik. Ancak siyasi hesaplar adına çok farklı saldırıların hedefi olduk. Yine de sağduyusuna her zaman güvendiğimiz Kastamonu’muzun eğitim çalışanları bizi yanıltmadı 'Yetki Türk Eğitim Sen’de olmalı; çünkü biz sendikamıza güveniyoruz' dedi. Teşekkür ederiz. Biz kocaman bir aileyiz; bazen aile içi kırgınlıklar olsa da çözmesini camiamızı güçlü kılacak iradeyi göstermesini biliriz. Daha güçlü geliyoruz. Çünkü memurumuz ezilmeyi değil insanca, saygı duyularak onurlu bir çalışma hayatını hak ediyor.  Bizde bunu sağlamak için yorulmadan, yılmadan, usanmadan çalışacağımıza söz veriyoruz. Türk Eğitim Sen Kastamonu şubesi olarak her daim yanımızda olan, bize güvenen, bizimle yol yürüyen yönetim kurulu üyelerime, kadın komisyonumuzdaki çok değerli çalışma arkadaşlarıma, fedakâr ilçe temsilcilerime, bizim gözümüz, bizim sözümüz okul temsilcisi arkadaşlarıma hasleten her üyemize ayrı ayrı teşekkür ederim.  Birlikte varız, birlikte güçlüyüz. Ne mutlu Türk’üm diyene!" (Haber Merkezi)

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum