Depremzede çocuklar, onlarla gülüyor;

Depremzede çocuklar, onlarla gülüyor

Kastamonu İHH İnsani Yardım Dernegi (İHH), Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremden etkilenip, Kastamonu'ya gelen çocukların yüzünün gülmesi amacıyla psikosyal ekip oluşturdu...

 İHH Kadın Kolları Başkanı Melahat Güler, çocukların daha mutlu olması için 8 haftalık bir program oluşturduklarını belirterek; “Depremin, çocuklar üzerindeki yıkıcı etkilerini gidermek için elimizden ne gelirse yapacağız. Ramazan ayında çocuklar mutlu olsun ve yüzleri gülsün diye çeşitli hediyeler ve sürprizler yapmaya devam edeceğiz. Evlerinden uzak geçirecekleri ilk bayramlarında o hüznü dağıtmak için çalışacağız” dedi.

25 KİŞİLİK EKİP OLUŞTURULDU

Kastamonu İnsani Yardım Derneği (İHH), Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremden etkilenip Kastamonu'ya gelen çocukların yüzünün gülmesi amacıyla psikosyal ekip oluşturdu. Depremlerin ardından Kastamonu'daki kamu kurumlarına ait yurtlara, misafirhanelere ve evlere yerleştirilen afetzede çocuklardaki olumsuz etkileri gidermek amacıyla Kastamonu İHH, 25 kişilik psikososyal ekip kurdu. Ekipler, kimi zaman dernek binası kimi zamanda gençlik merkezine aileleriyle götürülen çocuklara zeka oyunları, yüz boyama etkinlikleri, film gösterimi gibi çeşitli etkinliklerle psikososyal destek veriliyor.

“DEPREMİN ÇOCUKLAR ÜZERİNDEKİ YIKICI ETKİLERİ GİDERMEK İÇİN ELİMİZDEN NE GELİRSE YAPACAĞIZ”

İHH Kadın Kolları Başkanı Melahat Güler, depremzede çocukların yüzünün gülmesi amacıyla çalışmalar yürüttüklerini kaydetti. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise olarak dört gruba ayırdıkları depremzede çocuklardaki depremin izlerini silmek için gayret gösterdiklerini ifade eden Güler; “Psikososyal olarak hem çocuklara hem de çocuklarımız oyunlar oynarken ailelerine hizmet veriyoruz. Çocukların daha mutlu olması için 8 haftalık bir program oluşturduk ve bu program doğrultusunda depremin çocuklar üzerindeki yıkıcı etkileri gidermek için elimizden ne gelirse yapacağız.  Ayrıca iftarlarda da depremzede çocuk ve ailelerimizi ağırlayacağız. Ramazan ayında çocuklar mutlu olsun ve yüzleri gülsün diye çeşitli hediyeler ve sürprizler yapmaya devam edeceğiz. Evlerinden uzak geçirecekleri ilk bayramlarında o hüznü dağıtmak için çalışacağız” dedi. 

 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum