THK Kastamonu’da ‘Şirin’ dönemi;

THK Kastamonu’da ‘Şirin’ dönemi

Türk Hava Kurumu (THK) Kastamonu Şubesi’nde devir-teslim töreni gerçekleştirildi. 14 Mayıs’ta yapılması beklenen 2023 genel seçimlerde milletvekili aday adayı olacağını açıklayan THK Şube Başkanı Mücahit Dağdelenoğlu, istifa ederek görevini Daday İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Şirin’e teslim etti....

DAĞDELENOĞLU: “THK, TÜRKİYE’DEKİ EN ÖNEMLİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN BİRİ”

THK Şube Başkanlığı görevini bırakan Mücahit Dağdelenoğlu, devir-teslim töreninde yaptığı açıklamada görev süreci boyunca yapılan çalışmalardan bahsederek; “THK, 1920’li yıllardan bu tarafa, ki daha öncesinden 1919 yılında ‘Donanma Cemiyeti’ olarak kurulmuş tüm Osmanlı coğrafyasının Cumhuriyet sonrası da tüm Anadolu coğrafyasının tüm illerin bağışları ile Türk havacılığının gelişmesi adına büyük hizmetler vermiş bir kuruluş. Kastamonu Şubemiz de 1930’lu yıllardan bu tarafa hizmet etmiş, Türk havacılığının Kastamonu’da gelişmesine öncülük etmiş bir kuruluşumuz. Bu anlamda Türk Hava Kurumu, Türkiye’deki en önemli sivil toplum kuruluşlarından bir tanesi. Havacılığın tüm dünyada ne kadar önemli hale geldiğini bizler daha iyi anlama fırsatı bulduk. SİHA’larımızı yaptık. SİHA’larımızla 30 yıldır işgal altında olan Dağlık Karabağ Bölgesi’ni Azerbaycan ile birlikte geri aldık. Biz eğer havaya, uzaya hakim olabilirsek, aynı zamanda dünyadaki tüm güçleri de domine etme fırsatını da bulabiliyoruz. Türkiye’nin son yıllarda havacılık alanında gelişmesi de, aslında havacılığın önemini, havacılığa yapılacak yatırımında aslında ülkemizin gelişmesine, bizim gençlerimizin gelişmesine de, teknolojinin gelişmesine de öncülük ettiği anlamına geliyor. Bu anlamda THK önemli bir kuruluş. Bende THK da bulunmaktan çok gurur duydum. Burası bizi de geliştiren bir kuruluş haline geldi" dedi.

"250’DEN FAZLA KARDEŞİMİZE DERSLER VERDİK"

Dağdelenoğlu konuşmasının devamında; "Tahir Altıkulaç başkanımızın vefatından sonra yönetim kurulu bize böyle bir görev verdi. Biz de bu süreç içerisinde elimizden geldiğince THK’da hizmet etme fırsatı bulduk. Model uçak kurslarını arttırdık. Bu kurslarda 250’den fazla kardeşlerimize dersler verdik. Yine Kastamonu’da bize gelen talepleri arttırmak için Model Uçak Eğitmen Kursu açtık. Model Uçak Kursu verebilecek eğitmen sayısını da arttırmış olduk. Yine Kastamonu’da daha önceden yapılmamış, Radyo Kontrollü Uçak Kursu verdik. 30 kadar kardeşimizde buradan sertifika aldılar. Bu doğrultuda Kastamonu’da havacılık anlamında ne yapılabiliyorsa, onu imkanlarımız ölçüsünde yapmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

“THK’NIN SİYASET ÜSTÜ BİR KURULUŞ OLDUĞUNA İNANIYORUM”

Mücahit Dağdelenoğlu son olarak adaylığı ile ilgili de konuşarak şunları söyledi: “THK’nın siyaset üstü bir kuruluş olduğuna inanıyorum. THK, Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında yaşayan herkesin katkısının olduğu bir kuruluş olması nedeniyle bugün istifa etmeye karar verdim. Ben 2023 yılı milletvekilliği seçimlerinde AK Parti milletvekili aday adayı olarak müracaatta bulunmayı düşünüyorum. Bu süreçte THK hizmetlerinin de artarak devam etmesinin önemli olduğuna inanıyorum. Genel merkezimizin onayıyla Ahmet Şirin ve ekibinin burada hizmeti devam ettirmesine karar verildi. Bizler de THK’ya, Ahmet başkanımıza ve ekibine destek vermeye devam edeceğiz. THK’nın bundan sonra çok daha güzel hizmet edeceğine inanıyorum.”

ŞİRİN: “DAHA İYİ NOKTAYA TAŞIMAYI PLANLIYORUZ”

THK Kastamonu Şubesinin yeni başkanı Ahmet Şirin ise, yaptığı konuşmada; “Cumhuriyetimizle yaşıt ve ülkemizin en marka sivil toplum kuruluşu olan THK ve yine Cumhuriyetimizin vizyonu olan ‘İstikbal göklerdedir’ şiarıyla gençlere havacılığı sevdirmek için kurulan THK’da, bayrağı devraldıktan sonra bu bayrağı daha ileriye taşımaya, Kastamonu gençlerine, insanlarımıza havacılığı sevdirmeye, havacılık anlamında her türlü etkinliklerde hem kamu hem STK’larla işbirliği içerisinde daha iyi noktaya taşımayı planlıyoruz. Çok daha güzel etkinlikler gerçekleştireceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından THK’da görev değişimi gerçekleştirildi.

Ahmet Şirin başkanlığında oluşturulan THK Kastamonu Şubesi yeni yönetim kurulunda şu isimler yer aldı; Mehmet Atlamaz, Oğuz Küçükkapucu, Ahmet Sarıbekiroğlu ve Emrecan Karabacakoğlu. 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum