‘Süreç, yerel yönetimlerle birlikte yürütülmeli’;

‘Süreç, yerel yönetimlerle birlikte yürütülmeli’

>>>Hasan Baltacı; “Yeni yerleşim alanları oluşturulurken dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili de bir rapor hazırlayacağız. Özellikle yer seçimi konusuna dikkat edilmesi lazım. Planlama yaparken, planlamanın tüm unsurlarının harfiyen yerine getirilmesi lazım. Ayrıca yerel yönetimler dışlanmadan bu süreç yürütülmesi lazım ki yeni yerleşim alanları sağlıklı ve doğru planlanabilsin” dedi,...


CHP Parti Meclisi Üyesi, Karadeniz Masası Koordinatörü ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 6 Şubat’taki depremlerin büyük yıkıma yol açtığı şehirlerin başında gelen Hatay’da parti görevi kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.

Depremin ilk 10 günü boyunca Hatay’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu koordinasyon merkezinden yardım çalışmalarına katkı sunan Baltacı, bu kez de CHP’nin Hatay için kurduğu teknik komisyonla birlikte bölgeye gitti.

Harita ve Kadastro Mühendisi olan Milletvekili Hasan Baltacı, İnşaat Mühendisi olan İstanbul Milletvekilli Emine Gülizar Emecan, Avukat olan Turan Aydoğan ve Jeoloji Yüksek Mühendisi olan Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin ile birlikte Hatay’ın Antakya, İskenderun, Defne ve Samandağ ilçelerinde muhtemel konut rezerv alanlarında incelemelerde bulundu, vatandaşların sorunlarını dinledi. Türkiye’nin dört bir yanından Hatay’a giden ve depremzedelere hukuki destek sağlamak için gayret eden baro başkanları ve avukatlarla bir araya gelen CHP Teknik Komisyonu, TMMOB ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyon merkezlerini ziyaret etti. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’tan son durumla ilgili bilgi alan ve sonrasında Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Çadırkent ve Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret eden heyet bölgede yaraların sarılması için gayret eden CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir, Suzan Şahin ile Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz’ı ziyaret edip, başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti. CHP heyeti Hatay Tabip Odası başkan yöneticileriyle de görüşüp şehirdeki sağlık durumuyla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

“ÖZELLİKLE YER SEÇİMİ KONUSUNA DİKKAT EDİLMESİ LAZIM”

Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı; “Meclis grubumuzun oluşturduğu teknik komisyon olarak Antakya’da, Samandağ’da, Defne’de ve İskenderun’da incelemelerde bulunduk. Deprem dolayısıyla yeni yerleşim alanları oluşturulacak. Yeni yerleşim alanları oluşturulurken dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili de bir rapor hazırlayacağız. Özellikle yer seçimi konusuna dikkat edilmesi lazım. Planlama yaparken, planlamanın tüm unsurlarının harfiyen yerine getirilmesi lazım. Ayrıca yerel yönetimler dışlanmadan bu süreç yürütülmesi lazım ki yeni yerleşim alanları sağlıklı ve doğru planlanabilsin” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Ft: baltacı

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum