Arama
Arama Sonuçları
Kastamonu Üniversitesi'nde NFT heyecanı
YÖK Başkanı Özvar duyurmuştu, 'NFT bölümü' açıklaması öğrencileri heyecanlandırdı.
Görme engelli bireyler tiyatro oyunu sergiledi
Kastamonu'da görme engelli bireylerin sahneye çıkarak yeteneklerini sergilediği tiyatro gösterisi vatandaşlardan büyük beğeni aldı.
Vidinlioğlu, ödülü Bakan Bozdağ'dan aldı
Türkiye Belediyeler Birliği - Union of Municipalities of Türkiye’nin Ankara’da gerçekleştirilen meclis toplantısına Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu da katıldı.
45 ekiple dev operasyon: 20 gözaltı
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 20 ekip, 210 personelle yapılan operasyonda 20 kişi gözaltına alındı.
1. İnebolu Kıyafet Festivali büyük ilgi gördü
İnebolu ilçesinde Hıdırellez şenlikleri çerçevesinde düzenlenen 1. İnebolu Kıyafet Festivali’nde vatandaşlar kombinleri ile yarıştı.
Başesgioğlu'ndan Abdurrahmanpaşa Lisesi'ne devlet övünç madalyası talebi
Abdurrahmanpaşa Lisesi mezunu, eski bakanlardan Murat Başesgioğlu, Abdurrahmanpaşa Lisesi’nin 137’nci Yıl Kutlama Etkinlikleri kapsamında konuşma gerçekleştirdi.
Devlet Su İşleri 3 bin 231 personel alacak
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'ne 3 bin 231 personelin alınacağı öğrenildi.
'Bu adaletsizlik, Kastamonu'yu da etkiliyor'
Kastamonu’nun BİK mevzuatı kapsamında Büyükşehir illeriyle aynı kategoride yer almasının yerel gazetelerimizi olumsuz yönde etkilediğine vurgu yapan Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı ve TGK Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Yılmaz: “Kastamonu, Basın İlan Kurumu mevzuatı kapsamında Büyükşehir illeriyle aynı sınıflandırmada bulunuyor. Halbuki, Kastamonu ölçeğindeki birçok il bir alt sınıflandırmada bulunuyor. Bu adaletsizlik Kastamonu’daki yerel basını olumsuz etkiliyor. Bu sorunun çözümünü bekliyoruz” dedi.
Çaykur'dan çaya yüzde 43,7 zam
Çaykur, 2022 ürünü yaş çay alım fiyatının yüzde 76 artışla kiloda 6,70 lira ve kilogramda 30 kuruş destek priminin açıklanmasının ardından çaya zam yaptı.
'SGK çalışanının iş yükü, her geçen gün artmaktadır'
Büro Memur-Sen tarafından 16-20 Mayıs Sosyal Güvenlik Haftası ve çalışma koşullarında yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi adına Sosyal Güvenlik Kurumu önünde basın açıklaması gerçekleştirildi.
“Hadi hanımlar, dünyamıza bir iyilik yapalım”
Kastamonu Sanat İşleyen Eller ve Yöresel Lezzetler Kadın Kooperatifi, Kastamonu’da yürüttüğü faaliyetlere hız kesmeden devam ediyor.
Başesgioğlu: 'Barışacağız, bölüşeceğiz, büyüyeceğiz'
Divan Başkanlığını Memleket Partisi Genel Sekreteri Y. Kayhan Yüreğir, Yardımcılığını Parti Meclis Üyesi Eşber Atilla, katip üyeliklerini de Niyazi Yıldırım ve Kerem Başesgioğlu’nun yaptığı blok liste halinde yapılan genel kurula Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nurdan Şahin Demirbağ, Memleket Partisi Genel Sekreteri Y. Kayhan Yüreğir, Parti Meclis Üyesi Eşber Atilla, CHP eski İl Başkanı Murat Karasalihoğlu, Genç Parti, Zafer Partisi, İYİ Parti, Türkiye Değişim Partisi başkan ve yöneticileri ile davetliler katıldı.
AK Parti’de Teşkilat Akademisi Gerçekleştirildi
AK Parti, hafta sonu teşkilat akademisi eğitim programı gerçekleştirildi.
Kadıdağı semalarında yıllar sonra uçurtmalar havalandı!
Yıllar sonra bir ilk yaşandı ve Kadıdağı semaları, uçurtmalarla şenlendi. Yüzlerce vatandaşın katıldığı etkinlikte çocuklar doyası eğlenirken, aileleriyle birlikte eğlenceli vakit geçirme fırsatı yakaladı.
Avrupa, Asya, Tosya...
16. Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin Tosya etabı, Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı’nın da katılımı ile start aldı.
Benzin ve LPG'ye ciddi zam
Zamlar devam ediyor.
Böyle sınıfa can kurban!
Candaroğulları İlkokulu Anasınıfı Öğretmenleri Rahime Kamer, Özlem Şenyüz ve Reyhan Çal; Kastamonu Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Belki De Sensin Topluluğu ile işbirliği yaparak ‘Okul Dışarıda’ etkinliği düzenledi.
'İşsizlik Dünya'da artıyor, Türkiye'de azalıyor'
Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği (KÖY-KOOP) 2021 Yılı Olağan Mali Genel Kurulu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Güray Koçak Toplantı Salonu’nda yapıldı.
'Esnafın biriken borçları yapılandırılmalı'
Sosyal güvenlik düzenlemeleri gündemdeyken esnafın da BAĞ-KUR konusunda yaşadığı sıkıntıların unutulmaması gerektiğini söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Son dönemde maliyetlerin artması kazancın düşmesine neden olduğu için esnafımız borçlarını ödemekte zorlandı ve yapılandırmalar bozuldu'' dedi.
137'nci yılın kutlu olsun 'Ulu Çınar'
Abdurrahman Paşa Lisesi 137'nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.
'Çiftçimiz üretemezse Türkiye aç kalır'
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günüyle ilgili görüntülü basın açıklaması yayınladı.
'Çiftçimiz üretemezse Türkiye aç kalır'
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günüyle ilgili görüntülü basın açıklaması yayınladı.
'Esnafın biriken borçları yapılandırılmalı'
Sosyal güvenlik düzenlemeleri gündemdeyken esnafın da BAĞ-KUR konusunda yaşadığı sıkıntıların unutulmaması gerektiğini söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Son dönemde maliyetlerin artması kazancın düşmesine neden olduğu için esnafımız borçlarını ödemekte zorlandı ve yapılandırmalar bozuldu'' dedi.
Kastamonu'nun özeti: Şapka Müzesi
Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü İlknur Aynan, İstamonu Gazetesi'ne özel bilgilendirmelerde bulundu. Aynan, kurumun şapka, dantel, bebek, oyuncak, silah müzesi, Atatürk sergi salonu ve fotoğraf galerisiyle Kastamonu’nun özeti olduğunu söyledi.
Aygün: ''Ballıdağ'ı eski günlerine döndüreceğiz''
Yıllarca âtıl durumda kalan, Kastamonu gündeminden hiç düşmeyen Daday Ballıdağ Hastanesi binasının yerine inşa edilecek Daday Ballıdağ Yaşlılar Oteli ve Sağlık Merkezi’nde (Geriatri Merkezi) tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
Su kabaklarından sanat eseri
İnebolu ilçesinde Nurhayat Aksakal, su kabaklarını boyayarak dekoratif süs eşyalarına dönüştürüyor.
Gazi'de atletizm günü
Dünya Atletizm Günü (World Athletics Day), Dünya Atletizm Birliği (World Athletics) üyesi olan tüm ülkelerde çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
'Kastamonu'da en çok kullanılan uyuşturucu; metamfetamin'
İl Genel Meclisi’nin gündeminde uyuşturucu yer aldı. Uyuşturucu ile mücadele kapsamında neler yapılabileceği hakkında hazırlanan Çevre ve Sağlık Komisyonu raporu görüşüldü. Güray Parçal başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Ahmet Şahan ve Yeşilay Kastamonu Şube Başkanı İzzet Serhat Köylü katıldı.
Sanat Kurulundan ziyaret turu
Kastamonu Sanat Kurulu Kastamonu’daki proje ve çalışma faaliyetlerine başladı.Kastamonu Sanat Kurulu hizmet binasının açılışı Ağustos ayı içinde yapılacak.
''Demokrasi fikri yara alır''
Yeniden Refah Partisi GENEL Merkez Ekonomik İşler 9. Bölge Başkanı Hüseyin Kuzu, Merkez Ekonomik İşler 9'ncu bölge Kastamonu il Sorumlusu Zeki Karın ve yardımcısı İsmail Sarıyakup gazetemizi ziyaret etti.