Arama
Arama Sonuçları
"Ücretsiz öğün acil ihtiyaç, bu konu derhal çözülmeli"
CHP Kadın Kolları, okullarda çocuklara ücretsiz öğün verilmesine ilişkin 81 il ve 973 ilçede basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada; "Bugün ülke genelinde tek ses olduk, iktidara sesleniyoruz: Ücretsiz öğün acil ihtiyaçtır ve bu konu derhal çözülmelidir. Bugünden itibaren her il ve ilçede eylemler başlatıyoruz" denildi.
Büyük Aile Platformu, LGBT propagandasına karşı buluştu
Büyük Aile Platformu, "Çocuklarımız çizgi-filmlerde çocuk kitaplarında LGBT propagandasına maruz kalmasın" sloganlıyla toplanan kalabalık LGBT karşıtı Saraçhane'de buluştu.
Bu gelişme vatandaşı üzdü: İnşaatı yarıda bıraktılar...
Daday'da geçtiğimiz aylarda açıklanan ve Daday Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan Aile Hekimlerinin çarşı merkezinde bulunan Hükümet Konağına taşınacağı konusunda yeni bir gelişme yaşandı.
Nasrullah’ta ‘Halk Sağlığı Sokağı’ kuruldu
Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 3-9 Eylül tarihlerinde Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Nasrullah Meydanında Halk Sağlığı Sokağı oluşturuldu.
Koca’dan ‘Eris Varyantı” hakkında açıklama
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Lenfosit (LYM) nedir? LYM yüksekliği veya düşüklüğü ne anlama gelir? Kaç olmalı?
Kan tetkiklerinde çıkan sonuçları merakla inceleyen biriyseniz "LYM" tabirine denk gelmiş olma ihtimalinizi hayli yüksek. Peki, LYM yüksekliği ya da düşüklüğü ne anlama geliyor? Siz de LYM hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.
‘Artık bıçak kemiğe dayandı!’
Kastamonulu veterinerler, meslektaşlarına yönelik şiddete tepki olarak 1 günlük iş bıraktı
Şüphesi hayatını kurtardı
77 yaşındaki kadın, idrarındaki kanı görünce hastanenin yolunu tuttu
KEAH'da Geriatri Okulu açıldı
Yapılan başarılı ameliyatlarla,sağlık üniteleriyle hocalarıyla, bölgede haklı olarak sesini yükselten Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi (KEAH) sağlıklı yaş alma birimi Geriatri Okulunu açtı. Hastanenin poliklinikler katı E blokda, hizmet vermeye başlayan okula 65 yaş üstü hastalar sağlıklı bir yaşam sürmeleri için danışılan hekimler tarafından çok yakından takip edilecek.
Kastamonu'da 1 ayda 4 işçi öldü
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG Meclisi) iş cinayetlerine ilişkin temmuz ayı raporunu açıkladı. Temmuz ayında en az 182 işçi hayatını kaybetti. 2023 yılının ilk yedi ayında ise 1051 işçi hayatını kaybetti.
Kastamonu'da veteriner hekimler iş bırakıyor
Kastamonu Veteriner Hekimleri odası başkanı İbrahim Maşalacı, meslektaşlarına karşı girişilen şiddet olaylarıyla ilgili bir günlük iş bırakma yapılacağını duyurdu.
Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni bekleyen ‘BÜYÜK TEHLİKE’
Bu ay içinde MHRS ve Poliklinik hizmeti veren 101 doktordan 10'unun daha gitmesiyle; Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ciddi bir uzman hekim sıkıntısı meydana gelecek.
Veterinerlerden travesti şiddetine tepki!
LGBT mensubu travesti tarafından saldırıya uğrayan veteriner hekim Ceren Eroğlu'na meslektaşlarına destek geldi.
Kendisi küçük tehlikesi büyük! geç kalınırsa öldürücü
Yazlık bölgelerde yaygın olarak görülen tatarcık sineğine karşı uyaran Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Bengisu Ay, “Tatarcık sineği ısırığından çeşitli enfeksiyon hastalıkları bulaşabilir. Belirtileri aylar hatta yılı bulabilir. Kala Azar hastalığı genellikle yüksek ateş, ciddi kilo kaybı, dalak ve karaciğer büyümesiyle seyreder, tedavi edilmezse yüzde 100 öldürücüdür” dedi.
Aile hekimleri 2 gün iş bıraktı
Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları 1-2 Ağustos tarihlerinde 2 gün iş bırakma eylemi yapıyor. 2 gün boyunca sağlık ocaklarında muayene hizmeti verilmeyecek.
7 ayda 300 bin kedinin ölümüne neden olan hastalık Türkiye'de…
Güney Kıbrıs'ta bu yıl yaklaşık 300 bin kedinin ölümüne neden olan FİP hastalığı Türkiye'de de yayılıyor.
KÜ Veteriner Fakültesi'nde ilk mezuniyet sevinci
Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi ilk mezunlarını verdi.
KÜ Veteriner Fakültesi'nde ilk mezuniyet sevinci
Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi ilk mezunlarını verdi.
Aile Hekimliği'nde köklü değişiklik
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Plan ve Bütçe Komisyonundan geçen ve aile hekimliği kanununda değişiklik yapmayı amaçlayan kanun teklifinin detaylarını açıkladı.
Kastamonu’da büyük tehlike… Tedbir alınmazsa; hastalık yayılacak
İnebolu’dan veteriner hekim Muhammed Coduroğlu, Aydınlık Gazetesi’ne konuştu. Coduroğlu, son bir yılda, sadece kendisine getirilen 100’ü aşkın köpekte Leishmania paraziti saptadığını söyledi.
DCI Dental
DCI birçok farklı kategoride ürün sunmaktadır.
‘Size bir can borcum var’
Kastamonu’dan havalanan helikopterin düştüğü kazadan sağ kurtulan Rus pilot Türkiye’ye teşekkür etti
Çocuklarda artan el-ayak, ağız hastalığına dikkat!
Uzm. Dr. Osman Kocabıyık, hastalığın havuz sularının yutulması, oyuncaklar, havlu ve şezlonglar ortak kullanım alanlarında daha fazla yayılabileceğine dikkat çekti.
Anadolu Hastanesi'nde ‘skopi’ cihazı hizmette
Son teknoloji skopi cihazı ile beyin cerrahi, ortopedi ve üroloji alanındaki tedavi süreçlerinde anında görüntüleme imkanı sunacak.
Kastamonu'da 2023 yılı kurbanlık fiyat tarifesi açıklandı
Kastamonu sınırları içerisinde üreticilerin 2023 yılı kurbanlık satışı canlı kilogram birim fiyatının belirlenmesi için Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı, Ziraat Odası Başkanı, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı, Damızlık Koyun keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı, Veteriner Hekimleri Odası Başkanı; ortak bir karar aldı.
Kurban Bayramı’nda etleri dinlendirmeye dikkat! Kurban eti ne kadar sürede tüketilmeli?
Kurban Bayramı’nın gelmesiyle birlikte et kesim ve saklama işlemleri de gündemde yerini aldı. Uzmanlar, yeni kesilen hayvan etinin direkt olarak dondurulmasının insan sağlığı açısından tehdit oluşturduğunu ortaya koydu…