“Kastamonu’da ses çıkarmaya devam edeceğiz”;

“Kastamonu’da ses çıkarmaya devam edeceğiz”

Demokratik Sol Partisi’nin (DSP) 37’nci yıl dönümü kapsamında İl Başkanı Fazıl Kabakcı parti il binasında basın açıklaması düznelnedi. DSP İl Başkanı Kabajkçı burada yaptığı konuşmasında, DSP'nin kuruluşunda kendisinin de yer aldığını belirterek; "Kurulduktan sonra iktidar olduk ve genel başkanımızın rahmetli olmasıyla da genel başkan değişikliklerinden dolayı tutunamadık ama çalışmalarımız hızla devam ediyor. Özveriyle çalışıyoruz. Kastamonu’da ses çıkarmaya devam edeceğiz. Partimizin 37’nci yılı hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu....

"ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALARDA MERKEZ İLÇENİN VE ÇATALZEYTİN’İN KONGRESİNİ YAPACAĞIZ"

Demokratik Sol Partisi’nin (DSP) 37’nci yıl dönümü kapsamında İl Başkanı Fazıl Kabakcı parti il binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Kabakcı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “2022 yılında tekrardan göreve atandım. Bu görevi arkadaşlarımla birlikte layıkıyla getireceğime inanıyorum. Yakın zamanda Azdavay ilçesini kurduk ve kongresini yaptık. Pınarbaşı’nı ve merkezi ilçeyi de kurduk.  Önümüzdeki haftalarda da merkez ilçenin ve Çatalzeytin’in kongresini yapacağız.  Abana, Bozkurt ve Araç ilçelerin de atamalarını en kısa zamanda yapacağız. 7 ilçemizi kurarak il kongremizi gerçekleştireceğiz. Genel Merkez’imin bana tekrardan görev vermelerinden dolayı da teşekkür ediyorum. Ayrıca İstanbul’da yaşanan terör saldırısını da şiddetle kınıyorum. Böyle şeylerin bir daha olmamasını temenni ediyorum” dedi.

“BUNDAN SONRA DA DÜZENLİ VE DİSİPLİNLİ ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"


DSP’nin 14 Kasım 1985 yılında kurulduğunu ve partilerinin 37’nci kutladıklarını belirten Kabakcı; “DSP’nin Türk siyasi yaşamında Türkiye’yi Atatürk Devrim ve İlkeleri doğrultusunda çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne eriştirmeyi; demokrasiye her alanda geçerlilik kazandırmayı, insan haklarını ve özgürlükleri sağlam güvencelere dayandırarak genişletmeyi; hukuku ve emeğin üstünlüğünü, toplumda ve uluslararasında eşitliği ve adaleti Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ulusu ve ülkesiyle bölünmez bütünlüğünü gözeten, yurtta ve dünyada barış için çalışan ve gücünü halkından alan bir siyasi parti olarak kurucumuz ve kuramcımız Bülent Ecevit ve eşleri tarafından 14 Kasım 1985 yılında kurulmuştur. O kuruluşun içinde ben de vardım. Kurulduktan sonra iktidar olduk ve genel başkanımızın rahmetli olmasıyla da genel başkan değişikliklerinden dolayı tutunamadık ama çalışmalarımız hızla devam ediyor. Özveriyle çalışıyoruz.  Bundan sonra da düzenli ve disiplinli çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah Kastamonu’da ses çıkarmaya devam edeceğiz. Partimizin 37’nci yılı hayırlı uğurlu olsun, çalışmalarımızda bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Parti il binasında gerçekleştirilen açıklamaya, DSP heyeti katıldı. 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum