Kastamonu’nun, TOGG’a yorumu;

Kastamonu’nun, TOGG’a yorumu

Türkiye'nin yerli otomobili TOGG, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla 29 Ekim'de görkemli bir açılış ile banttan inmişti. Kastamonu halkı yerli otomobil olan TOGG aracı hakkında neler düşünüyor? Bir araçalma hakkı olsa bu araç hakkını TOGG’da kullanmayı tercih eder miydi? Detaylar haberimizde.....

"BİR ARAÇ ALACAK OLSAM TOGG ARACINI ALIRIM"


TOGG aracının tanıtım videosu  öğretmenler tarafından okulda izletildiğini dile getiren lise öğrencisi Zekeriya Arslan: “Şahsen TOGG’u başarılı buluyorum.Türkiye'nin kendi ürettiği ilk yerli markası ve elektrikli olması bakımından gayet başarılı buluyorum. Bir araç alacak olsam TOGG aracını alırım. Çünkü, hem yerli ve milli kendi aracımız ve donanımI bakımından elektrikli olması çok başarılı. İlk yerli üretim araba olmasına rağmen bence gayet başarılı. O yüzden ben TOGG’u almayı düşünürdüm” dedi.

“KASTAMONU’DA YOLLAR, ARAÇLARIN OTOMATİK PİLOT MODUNDA KULLANILABİLECEĞİ YOLLAR DEĞİL”


İsmini vermek istemeyen bir vatandaş; “TOGG asgari ücrete göre halkın alabileceği  bir fiyata sahip değil. Fiyatı benim için fazla, ama kullanır mıydım, kullanırdım. Elektrikli olması güzel de Türkiye’deki yol altyapısına göre yapılması lazım. Mesela Kastamonu’da yollar araçların otomatik pilot modunda kullanılabileceği yollara sahip değil. Halkın alabilmesi için daha ucuz olmasını istiyorum. 18 yaşındayım, ileride eğer bir araba kullanacak olursam TOGG’u kullanmak isterdim. Öğrendiğim kadarıyla 1 milyon sınırlı üretim olacak.Herkesin ilk başta alabileceğini düşünmüyorum” diye konuştu.

"HALK, TOGG’U ALAMIYORSA PEK BİR ANLAMI OLMAZ"


Bir araç alacak olsa tercihlerinin arasında TOGG aracının olduğunu dile getirenSüleyman Talha Kaya; “TOGG zaten elektrikli, fosilli yakıtlı araçlar kadar doğaya zarar vermiyor. Zaten Amerika’daki zengin kişiler elektrikli otomobili daha fazla tercih ediyor. Biz de,  bizden daha fakir ülkelere ihracatı daha kolay yaparız diye düşünüyorum. Fiyatı bana uygunsa alırım. Halk TOGG’u alamıyorsa pek bir anlamı olmaz”diye konuştu.

"‘MAZOTUM BİTTİ ‘ DERDİNE DÜŞMEDEN KEYİFLİ BİR YOLCULUK YAPILACAK"


Ülke Modernleştiğine vurgu yapan Leyla Saka; “Mazotum bitti derdine düşmeden keyifli bir yolculuk yapılacak. Param olsa alırım. TOGG hiçbir zaman sahip olamayacağım bir araç. Param olsa niye almayayım ki. Parti gözetmeden değerlendirme yapıyorum, şu anda başımızdaki partinin bu şekilde bir gelişmeye neden olması iyi bir şey”  ifadelerine yer verdi.

"PİYASADA REKABET EDEBİLMESİ AÇISINDAN BU ÇOK ÖNEMLİ"


Ülke için önemli bir proje olduğunu söyleyen Yavuz Durakoğlu ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi;  "Bu proje ülkemiz için faydalı olacaktır. Cari açığın kapatılması noktasında arzu edilen bir gelişmeydi.  Bunu da hükümetimiz başardı.TOGG’un yerli ve milli olması ile elektrikli bir araba olması önem arz ediyor. Çünkü, piyasada rekabet edebilmesi açısından bu çok önemli. Aracın elektrikli olması zaten gerekiyordu. Çünkü, bundan sonra içten yanmalı, benzinli veya dizel motorlu araç üretimi  daha da azalacak ve insanlar daha çok elektrikli araca yönelecek. Bu üretimin ekonomik anlamda ülkemize katkısı olacak, işsizlik anlamında bir katkısı olacak. Teknoloji anlamında da Türkiye’ye çok katkısı olacak. Çünkü, bizim yapacağımız bu elektrikli araç, 500 kilometre gidiyor. Ama ileride daha da geliştirilecek. Bence rakiplerimize göre iyi bir yerdeyiz. Ben bir vatandaş olarak TOGG’u almayı tercih ederim “ sözlerini kullandı. (Banu Türkmenoğlu/ Mizgin Kaynar)

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum