Azerbaycan ayakta;

Azerbaycan ayakta

Karabağ’ın batı bölgelerinde Ermenistan’ın yine sinsi saldırılarına maruz kalan Azerbeycan ordusu şehitler vermeye başladı....

Azerbaycan’ın Londra Büyükelçiliği’ne saldıran Irak Merkezli aşırı gruplar   Azerbaycan Bayrağını indirip yakması  kardeş ülkede infiale neden oldu. Türk Aksakallılar Birliği olayı şiddetle kınadı.

 

 

-Türk Aksakallılar Birliği(TAİB)  kurucusu veMissiya   Medya Grup Başkanı Ramin Ahmedov, yaptığı yazılı bir açıklama ile saldırıyı yapan  “Mehdi’nin Hizmetkarları” isimli aşırılık yanlısı gurubun cezalandırılması gerektiğine dikkat çekti.

 

Azerbaycan devletine karşı yapılan kirli planların ve bayrağına uzanan ellerin en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğine değinen  Ramim Ahmadov’un açıklamaları şöyle;

“Önceki gün , "Mehdi'nin Hizmetkarları" adlı aşırılık yanlısı grup tarafından Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı'ndaki Azerbaycan Büyükelçiliği'ne yapılan saldırı bir vandalizm eylemidir. Ne yazık ki, Büyük Britanya'nın polis kuvvetleri Azerbaycan Büyükelçiliği’ne yapılan saldırıya zamanında müdahale etmedi. Saldırıya katıldıkları için gözaltına alınanların hak ettikleri cezayı almalarını umuyoruz. İlginç bir nokta, Azerbaycan devletinin her zaman tüm ülkelerin ve halkların dini ve milli değerlerine saygı duymasıdır. Görünen o ki, Azerbaycan Büyükelçiliği'ni planlayan ve saldıranların asıl amacı ülkemizde dini ve milli bir çatışma yaratmak, devletimizin temellerini sarsmaktır. Londra büyükelçiliğimize yapılan saldırıya Azerbaycan toplumunun tepkisini ve halkımızın gösterdiği dayanışma takdire şayandır. Kinse biriz birliğimizi ve dirliğimizi sınamaya kalkmasın. Halkımızın Azerbaycan devletinin çıkarlarına yönelik eylemlerinin, yabancı güçlerin ülkemizi istikrarsızlaştırmaya yönelik her türlü girişiminin başarısız olacağını bir kez daha göstermiştir.”

 

-SALDIRIYI YAPANLARI KINIYORUZ-

 

Azerbaycan’ın Londra Büyükelçiliği’ne yapılan fiziki saldırı ve bayrağına yapılan  ahlaksız ve kirli ellerin kırılması gerektiğine dikket çeken Ramin Ahmadov;

"Haberlerin yayılmasından bu yana sosyal medya ağlarında geniş tartışmalar başladı. Halkımız, Azerbaycan Büyükelçiliği’ne yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyor ve öfkeyle karşılıyor. Azerbaycan halkının dayanışması, provokatörlerin amaçlarına ulaşamayacaklarını bir kez daha gösteriyor. Azerbaycan halkı dün olduğu gibi bugün de bayrağı ve liderinin etrafında kenetlenmiştir. Bundan sonra tüm provokatif girişimlere kararlılıkla direnecek ve provokasyonlara boyun eğmeyecektir. Genel olarak sosyal ağdaki bazı grupların davranışlarından, seçtikleri konulardan, kullandıkları terimlerden bu kişilerin ciddi bir çabayla istikrarı bozmaya çalıştıkları açıktır. İnsanlar arasında kafa karışıklığı yaratmaya eğilimlidirler ve görünüşe göre bu gruplar özellikle yıkıcı faaliyetlerle görevlendirilmiştir. Bugün dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. Böyle bir anda vatandaşlarımız özellikle sosyal ağlardaki paylaşımlarında sorumlu olmalı ve etkilenmemelidir. Düşman çeşitli provokasyon faaliyetlerine devam edecektir. Bu nedenle vatandaşlarımızın uyanık olması gerekiyor” dedi.

 

TAİB'in kurucusu veMissiya Medya Başkanı Ahmadov, , Azerbaycan'a yönelik bu tür önyargılı ve kışkırtıcı davranışların kökeninin, ülkemizin Karabağ’da  zafer  ile sonuçlanan savaştaki  başarılarının yanı sıra savaş sonrası dönemdeki başarılarında ve ordumuzun birkaç gün önce "İntikam" operasyonundaki  kahramanlığın  yattığını söyledi.

Ahmadov; "Yaşananlar tesadüfi değildir. Her ülkenin yurtdışındaki büyükelçiliğinin o devletin toprakları olarak kabul edildiği bilinmektedir. Bu nedenle, saldırının

 

-AZERBAYCAN HEDEFLERİNE EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR-

 

Azerbaycan topraklarına ve devletine yönelik olduğundan eminiz.Devletimize karşı bu tür davranışların nedeni, ülkemizin siyasi ve diplomatik başarısı ve askeri potansiyelimizin daha da güçlendirilmesidir. Özellikle Karabağ'da Ordumuzun gerçekleştirdiği başarılı terörle mücadele operasyonları, yeni toprakların kontrolümüze geçmesi ve Azerbaycan'ın bölgede desteğinin güçlendirilmesi bu çevreleri ciddi anlamda endişelendiriyor. Tabii ki, hangi ülke planlarsa  planlasın. Azerbaycan devleti hedeflerine başarıyla ilerliyor. Sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan'ın çıkarlarından bir adım bile geri adım atmıyor, aldığı kararlarda ulusal çıkarları ön planda tutuyor. Bu nedenle Azerbaycan halkına ve devlete yönelik tüm kışkırtıcı planların, bayrağımıza uzanan ellerin, Cumhurbaşkanımıza uzanan dillerin milli birlik ve beraberliğimiz sayesinde durdurulacağını güvenle söyleyebiliriz.

Ahmadov açıklamasının sonunda , Azerbaycan devletini karşı kirli planların devlete karşı bu eyleme katılan her kim ise cezalarının en ağır şekilde verilmesi gerektiğini kaydetti.

 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum