“Bunlar iktidara gelemez”;

“Bunlar iktidara gelemez”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü TV 366’da gazeteci İrfan Salcı’nın konuğu oldu. Gazeteci Salcı’nın sorularına yanıt veren İl Başkanı Doğan Ünlü, “İl Başkanı ve Milletvekili, bunların ikisi de yalan makinesi. Bunlar iktidara gelemez” diyerek, CHP’yi 6 başlıkta sert bir şekilde eleştirdi....

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, gazeteci İrfan Salcı’nın sunduğu, TV366’da “Gündem Özel” programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sahil ilçelerinde yaşanan sel afeti, ekonomik süreç, Daday yolu ve GMG Kastamonuspor ile ilgili açıklamalar yapan Ünlü, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ise neden iktidar olamayacağını 6 başlıkta dile getirdi.

KASTAMONU’MUZA VİRÜSÜ YAYARLAR”

Doğan Ünlü, açıklamasında;  “CHP virüsü bitmez. Virüs artar, azalır ve kaybolur gider. CHP virüsü bitmez, bunlar bir şekilde Kastamonu’muza virüsü yayarlar, biz de bunlara gereken panzehiri zaman zaman veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

BİZİ MİLLETİMİZ ANLASIN YETER"

AKL Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, sel felaketiyle ilgili yaptığı konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışmaları birebir takip ettiğine vurgu yaparak;“Tüm kurumlarımız sel bölgesine akın etti ve gece-gündüz demeden yaraların sarılması çabalarını hep birlikte gördük. Dünya’nın birçok yerinde afetler yaşanırken, ülkemizde yaşanan afetlerde gördük ki Türkiye afetlerle mücadelede en önde gelen ülkelerden birisi konumunda. Bozkurt’ta yürütülen çalışmalar da bunun en güzel örneği oldu. Yaraların sarılması ile ilgili Devletimiz hızlı bir refleks gösterdi ve devam etti. Bölgede kış şartlarının da ağır geçmesiyle birlikte, burada inşaat çalışmaları aksadı ancak karın ortadan kalkmasıyla çalışmalar devam etti. Yapılan çalışmaların önemini 27 Haziran sel afetinde gördük. Son sel, önceki sele yakın etki ve hıza yaklaştı. Son selden tüm ilçelerimiz ve Merkez İlçe’de etkilendi. Kış şartlarının verdiği olumsuzlukları giderme adına çalışırken, ikinci bir sel afetiyle karşı karşıya kaldık. Son sel afetinde de bakanlarımız ve kurumlarımız bölgede çalışma yürüttü ve halen de devam ediyor. Bozkurt’u yeniden inşa ediyoruz. Biz bunları anlatırken anlamayanlar da oluyor. Milletimiz bizim yaptıklarımızı iyi anlıyor, ama zaman zaman bu CHP zihniyeti bunları anlamakta zorlanıyor. Onlara da yapılanları anlatayım. Bozkurt sel felaketi basit bir sel felaketi değil. Belki de 100 yılda bir olacak bir felaket. AK Parti dönemi öncesinde yaşanan felaketlerde halkımızın nasıl yalnız bırakıldığına dönük siyasi süreçleri unutmadık. Ama bu dönem de gerek sel, gerek de deprem de görüyoruz devletimiz yaraları hızlı bir şekilde sarıyor, sarmaya da devam ediyor. Sel afetinin olumsuz etkileri bir yana, diğer taraftan da kazanımlarda elde ettik. Uzun süredir bekleyen köprünün karşındaki Kültür Merkezi vardı, hızla faaliyete geçirdik. Şu an için burası Kaymakamlık ve resmi kurumlar olarak kullanılıyor ancak burası geçici. Hükümet Konağı inşaatına başlandı ve devam ediyor. Son derece modern bir bina olacak. İçerisinde Emniyet Müdürlüğü de olacak. En güzel yer aslında Bozkurt meydanı olacak, çalışmalar bittiğinde belki de hiçbir ilçede olmayan meydan olacak. Bozkurt’ta yeni işyerlerinin yapımı tamamlanmış durumda. Konutların yapımı ise 2022 sonuna kadar bitmiş olacak. Dere yataklarımıza ilişkin çalışmalarda yıl sonuna kadar tamamlanmış olacak. Yapılanları birileri görmek istemiyorlar. Biz anlatmaya devam edeceğiz ama onların da pek anlayacaklarını düşünmüyoruz. Bizi milletimiz anlasın yeter” dedi.

HAVALİMANI’NA 35 MİLYON TL TUTARINDA YATIRIM YAPACAĞIZ”

AK Parti’nin yatırımlarına dikkat çeken İl Başkanı Ünlü; AK Parti olarak en iyi yaptığımız işler ulaşım anlamında oldu, hem ülkemizde hem de ilimizde çok güzel işler yaptık. Ilgaz Dağı’na tünel yapılması bile ulaşıma anlamında çok önemli bir yatırım. Bunun da faydasını görüyoruz. Havalimanını yaptık, prestij anlamında çok değerli bir projeydi. Havalimanı’na CAT-2 cihazının kurulmasıyla ilgili mesafe kat ettik, yakın zamanda ihaleye çıkacak. Havalimanımıza önümüzdeki dönem de 35 milyon TL tutarında yeni bir yatırım yapacağız. Devletimiz, Kastamonu Havalimanı’nın çalışması için aylık 3 milyon TL civarında bir katkı sunuyor. Bunu Kastamonu halkının faydasına sunuyor” diye konuştu.

“YOLU BİLMİYORLARSA, GÖSTERİRİZ”

Daday yolunu ihale ettiklerini belirten Ünlü, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;“İhale süreci oldukça sıkıntılı geçti. İtirazlar oluştu. Bu konuda oldukça uzadı. Biz bunları muhalefete anlatamıyoruz. Bunlar gidiyorlar, Daday yolu üzerinde –yol yapılmadı- diye basın açıklaması yapıyorlar. Kuzeykent sınırları içinde Daday yolu ile ilgili açıklama yapıyorlar. Yolu bilmiyorlarsa yolu gösteririz. Onlar bazen karıştırıyorlar. Daday yolu, Tosya yolunun neresi olduğunu… Biraz daha ileriye gitselerdi, Daday yolu içine girmiş olsalardı oradaki müteahhit firmanın makinelerinin çalıştığını göreceklerdi. İhalesi yapıldı ve çalışmalar başladı. Bayram öncesinde çalışmalar başladı ve şu anda da devam ediyor. Müteahhit burayı bir an evvel bitirmek zorunda. Başlamış bir işi hiç yapılmamış gibi göstererek, bir de orada tabi talihsiz bir kaza oldu. Keşke olmasaydı. Kazalar konusunda da şunu ifade etmek istiyorum. Yapılan yollar, alınan önlemler sayesinde kazaları nereden nereye indirdik? Ölüm oranlarını nereden nereye indirdik? Sürekli bunları açıklıyoruz. Bizim dönemimizde bu sayıları çok düşük bir seviyeye indirdik. Daday-Eflani arası çalışma bizim dönemimizde yapıldı. Daday yolu üzerindeki çalışmamız tamamlandığında bu arkadaşlar ne diyecek? Biz bunlara diyoruz ki, siz yerel yönetimlerinize bakın, onların 1 metre yol yapmışlığı yok. Bunlar da yoldan anlamaz zaten. Ne Hasan Baltacı, ne Hikmet Erbilgin bunların bir metre yol yapmışlığı da yoktur, yapmak için de vesile de olmamışlardır.”

DURUŞLARI DOĞRU YERDE DEĞİL”

Daday’da dört dönemdir CHP Yerel Yönetimin olduğuna vurgu yapan Ünlü;“Daday’da hiçbir şey yapmamış CHP yerel yönetimi var. Dört dönemdir yönetiyorlar. Belediye olarak Daday’a ne kattınız? Hikmet Erbilgin turizm potansiyelinden söz ediyor, evet turizm potansiyeli var. Bununla ilgili Daday Belediyesi ve CHP olarak ne yaptınız? Ben göremiyorum. Peki bizim dönemimiz de ne yapıldı? Daday çayının ıslahı DSİ eliyle AK Parti sayesinde yapıldı. Kapalı Spor Salonu’nu biz yaptık. Atlı Terapi Merkezi yapıldı, belediyenin hiçbir katkısı yok. Bezirgan Göleti yapıldı, göletin akabinde toplulaştırma yapıldı. 22 köyün tamamında sulama yapılabilir pozisyona getirdik. Köylerde yaptığımız çalışmalar var. Belediye turizm potansiyeli olan ne yapmış? Üniversite AK Parti döneminde Daday’a yapıldı. CHP’li Belediye Başkanı bir vatandaşımızdan yer almış yurt yapmak için ancak şu anda ne olduğu belli değil. Bir şey yaptıkları yok. Vatandaştan aldıysan neden bekledin? Hikmet Erbilgin merkez de bir arsa satışı ile ilgili Kastamonu Belediyesi’ne koşuyor. Söz de milletin yararına bir şey olacak. Böyle bir düşüncesi olsa ihaleye girerdi, alıcı olurdu. Erbilgin’e diyorum ki, senin belediyelerin bir yer satarken oralarda da eylem yap. Gitsin Daday belediyesinde bir eylem yapsın. Daday ile ilgili ilişkileri olmadığını, Kuzeykent’ten Daday yolu ile ilgili yaptıkları açıklamada görüyoruz. Duruşları doğru yerde değil.”

"HALKIMIZ VERECEĞİ KARARLA GEREKENİ SANDIKTA YAPACAKTIR"

İl Başkanı Doğan Ünlü, ayrıca Türkiye’nin içinden geçtiği ekonomik sıkıntılara da değinerek; “İçinden geçtiğimiz kriz, ülkemizin daha önceden yaşadığı krizlerle aynı değil. Daha önceki krizlere baktığımızda, o krizler sadece ülkemiz içinde yaşanan krizlerdi. O günkü siyasi oluşumdan, ekonomik yapı içindeki belirsizliklerden kaynaklı krizlerdi. Bugünkü durumla, o durum arasındaki fark, bu dönem yaşanan tüm dünya da yaşanan bir durum. Ve bu ekonomik durumda ise bizi yine diğer ülkelerden ayıran bir durum var. Biz tüm dünyanın yaşadığı ekonomik etkilerden etkileniyoruz, bir taraftan da ülkemizi içeriden ve dışarıdan etkilemeye çalışan şer güçleriyle mücadele ediyoruz. Hiçbir endişemiz yok, halkımız vereceği kararla gerekeni sandıkta yapacaktır. Yeni bir ekonomik modele geçtik. İstihdam, üretim ve ihracat odaklı bir sisteme geçtik. Bunun etkilerini ilimizde de görüyoruz. Şu an OSB’miz dolmuş durumda. Yeni ek OSB için çalışmalara başladık, Türkiye bu olumsuz geçen pandemi koşulları içinde en fazla büyüyen ülkelerden ve ihracatını, üretimini artıran ülkelerden birisidir. Biz ülke olarak çok iyi noktalara geleceğiz. Bunun yansımalarını peyder pey yaşıyor olacağız. Biz ülkemizi faiz lobilerine teslim etmedik. Yılın son çeyreğinde olumlu yansımaları göreceğiz. Kararlı bir şekilde ekonomimizi daha iyi noktalara getirmek için bütün çabaları sarf ediyoruz. Bu konuda milletimizin endişesi olmasın. Bu süreçte hep birlikte zorlandık, bizler de halkımızın bu sağduyusuna teşekkür ediyoruz. Ama şunu halkımıza ifade etmek istiyorum, önceden yaşadığımız sorunların hepsini nasıl bertaraf ettiysek, bundan sonra da bu yönde çalışmalarımız devam edecek. Artık eski Türkiye yok. Kovid-19 ile ilgili olarak da vaka sayılarında son dönem de yine bir artış var. Yeni varyant çok hızlı yayıldığı için çok sayıda vaka tespit ediliyor. Tedbirli olmak zorundayız, özellikle yaşlı hemşehrilerimiz daha çok dikkat etmeli. Hatırlatma dozu aşılarımızı olalım. Bu arada CHP virüsü bitmez. Virüs artar, azalır ve kaybolur gider. CHP virüsü bitmez, bunlar bir şekilde Kastamonu’muza virüsü yayarlar, biz de bunlara gereken panzehiri zaman zaman veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz.”

“BİZİM DAVAMIZDA HESAP KİTAP OLMAZ”

Milletvekilliğineya da Belediye Başkanlığına aday olup olmayacağı sorularını da yanıtlayan Ünlü;“Hesap, kitap bizim davamızda olmaz. Biz il başkanı olsak da, olmasak da inandığımız kutlu davaya yürekten her türlü hizmet etmek durumundayız. Biz inandığımız, güvendiğimiz bu yolda bizim hangi tarafta yer aldığımızın önemi yok. İlk hedefimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızı tekrar 2023’te Cumhurbaşkanı seçmek ve seçilmesi için gayret göstermek.”

CHP’YE 6 BAŞLIKTA ELEŞTİRİ

AK Parti İl Başkanı Doğan nlü son olarak CHP’yi şu sözlerle eleştirdi;“Bunlar sürekli bir şeyler söylüyorlar. Yalan yanlış haberlerle halkımızı kandırmaya çalışıyorlar ama halkımız buna inanmaz. İl Başkanı ve Milletvekili, bunların ikisi de yalan makinesi. Bunlar iktidara gelemez. Neden? Bunları 6 başlıkta topladım.1 ; bunlar da imanı zafiyet var. Onlar bu işi sözde yapıyorlar, biz gerçekten gönüllü yapıyoruz. 2; ruhi kuruntuları var. Kendi kafalarına şartlanıyorlar, şartlandıkları şeylerde düşüncelerinin dışına çıkmıyorlar. Şartlanmış ruh halleri var. 3; Fikri karışıklık var bu arkadaşlarda. Hepsinden ayrı bir ses çıkıyor. Bunların fikirleri tepetaklak olmuş. 4; Psikolojik sarsıntı var bunlarda. 20 yıldır bizim milletimizle yaptığımız hizmetleri kıskandıkları ve adapte olamadıkları için psikolojik olarak savaşını yapıyorlar. 5; Zihinleri dağınık. Toparlama şansları da yok. Bizim yaptıklarımızı hayal dahi edemiyorlar. Bunların psikolojik olarak muayene ihtiyaçları var. 6; Ahlaki çöküntü var bu arkadaşlarda. Teşkilatlarının içinde yaşadıkları garip garip olaylar. Bu 6 konuyla ilgili Erbilgin’e ve teşkilatlarına isterlerse bir ders verebilirim. Davet ederlerse, gideyim ve hepsine neden milletimizle uyuşmuyorlar bunu anlatayım.” 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum