Topal, ÜAK Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi;

Topal, ÜAK Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi

İstanbul’da düzenlenen ÜAK 254. Üniversitelerarası Kurul Toplantısı’nda, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi....

ÜAK 254. Üniversitelerarası Kurul Toplantısı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın başkanlığında, İstanbul Üniversitesi ev sahipliğinde Fuat Sezgin Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.Toplantıya, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’ın yanı sıra diğer üniversitelerin rektör ve temsilcileri ile ÜAK üyeleri katıldı.

Üniversitelerin eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve yayım faaliyetleri ile uygulamalarının değerlendirildiği toplantıda katılımcılar, YÖK'e ve üniversitelere bilimsel ve akademik yönde öneriler sunarak, çeşitli konularda fikir alışverişinde bulundu.Toplantının ardından yeni üyeleri belirlemek üzere bir araya gelen kurul yönetimi, Ahmet Hamdi Topal’ı ÜAK Yönetim Kurulu üyeliğine seçti.

Rektör Topal, ÜAK Yönetim Kurulu Üyesi olması yönünde teveccüh gösteren YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’a ve ÜAK üyelerine teşekkür ederek, kurulun çalışmalarına katkı verecek olmaktan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum