Huzur Towers’ta yaşam başlıyor!;

Huzur Towers’ta yaşam başlıyor!

Salim Huzuroğlu: “Huzur Tower Kastamonu'ya çağ atlatan bir proje. Daha önce bu şekilde bir konsept uygulanmadı.”...

Gazeteci Necla Tutuş’un sunumuyla iş dünyasını ele alan İşin Gerçeği Programı’nın ilk konuğu Huzuroğlu Grup Genel Müdürü Endüstri Mühendisi Salim Huzuroğlu oldu.

“YÜZÜN ÜZERİNDE KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYORUZ”

46 yıldır Kastamonu’da hizmet veren Huzuroğlu Firmasının Genel Müdürü Salim Huzuroğlu, faaliyet gösterdikleri alanlardan ve devam eden projelerden bahsetti. Hayattaki en büyük amacının Yönetim Kurulu Başkanı babası Emin Huzuroğlu’nun kurmuş olduğu firmayı daha da büyüterek ilerletmesi olduğunu ifade eden Huzuroğlu, “Kalıcı olarak istihdam sağladığımız yüzün üzerinde kişi var. Buna Huzur Towers'i da kattığımızda bu sayı iki yüzün üzerine çıkıyor.“ dedi.

Huzuroğlu Firmasının Genel Müdürü Salim Huzuroğlu, programın devamında şunları kaydetti:

“1972 yılında Yönetim Kurulu Başkanımız Emin Huzuroğlu tarafından firmamız, gün geçtikçe farklı sektörlere girerek gelişmiştir. 1977 yılında inşaat malzemeleri sektöründe faaliyet göstermeye başladı. Daha sonra ikinci jenerasyon yani bizlerin işe dahil olmasıyla farklı sektörlerde de büyüyerek gelişen bir firma. 2012 yılında ilk mobilya mağazamızı açarak inşaat malzemelerinin yanında mobilya sektörüne girdik. 2016 yılında ikinci mobilya mağazamızı ve beyaz eşya mağazası açarak yerimizi pekiştirdik. 2019 yılında ise organize sanayi bölgesinde kurduğumuz 15 bin metrekare alana kurduğumuz Tumanna adıyla yatak firmamız ve 2020 yılında devralarak başladığımız Huzur Towers projesi ile birçok farklı sektörde istihdam sağlamaktayız.

Toplam güncel rakamlardan istihdam sağladığımız kişi yüzün üzerinde. Şuanda yapımı devam eden Huzur Towers projesinde çalışanları bu sayının dışında tuttum. Çünkü inşaat alanında çalışanları istihdam olarak saymıyorum. Farklı taşeronlar üzerinden farklı imalatlar yapılmakta. Bunlar geçici istihdamlar.

Kalıcı olarak istihdam sağladığımız yüzün üzerinde kişi var. Buna Huzur Towers'i da kattığımızda bu sayı iki yüzün üzerine çıkıyor.

“Kastamonu’da inşaat, yapı malzemeleri, mobilya, dekorasyon alanında faaliyet gösteren Huzuroğlu markasının kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olarak inşaat ve yapı sektörüyle ilgili söylenebilecek çok şey olduğunun, ama özellikle değinmek istediğim konunun Kastamonu’ya kazandırılmış hem konut ve yaşam, hem de istihdam sağlayacak işyerleriyle dikkat çeken, mimarisiyle göz kamaştıran Huzur Towers projemizin kazanımlarıyla ilgili belli başlıkları ifade etmek istiyorum.

Kastamonu’ya 46 yıldır hizmet veren bir işletme sahibi ve iş insanı olarak yaklaşık üç yıl öncesinde de Kastamonu’nun son yıllardaki en büyük projesi olan Huzur Towers konut ve işyeri projesini Huzuroğlu olarak üstlendik. Bir an önce de konut yaşam ve eğlence alanlarıyla hayata geçirmeye çalışıyoruz. Çalışma hayatımda ahlaki sorumluluklarımı esas alan bilinçle işini iyi yapmış, kendine kimseyi rakip görmemiş, başarı odaklı çalışma zihniyetiyle üstün kaliteli ürünleri, kusursuz hizmet anlayışıyla tüketicilerimize sunduk. Huzur Towers projesini de üstlendiğimiz günden bugüne aynı duyguyla kendi çaba ve sermayemizle ilerletmekteyiz. 2024 yılında yaşama sunacağımız projemiz birçok daire planının bir arada olmasının yanı sıra ciddi bir peyzaj ve sosyal alan içerikli bir projedir. Herkesin kendi yaşam tarzına uygun bir daire bulacağının özellikle altını çiziyor ve gelecek nesillere yapılmış en iyi yatırımlardan olacağını özellikle belirtiyorum.

“KASTAMONU'YA ÇAĞ ATLATAN BİR PROJE”

 “2024 yılında yaşama sunacağımız Huzur Towers projemiz birçok daire planının bir arada olmasının yanı sıra ciddi bir peyzaj ve sosyal alan içerikli bir projedir. Herkesin kendi yaşam tarzına uygun bir daire bulacağının özellikle altını çiziyor ve gelecek nesillere yapılmış en iyi yatırımlardan olacağını özellikle belirtiyorum”

Doğu Çevre Yolu girişinde yer alan 25 katlı proje, 304 daire, 15 cadde, 15 butik işyerinden oluşan iş merkezi ile açık ve kapalı otopark, dairelere özel depo, açık kapalı yüzme havuzları, yürüyüş ve bisiklet yolu, piknik alanları, oyun parkları, spor alanları, dinlenme ve hobi alanları, açık hava sineması, kafeterya, market, restoran ve 7/24 güvenliğe sahip olacak.”

Temelinde fore kazık uygulandığı, deprem esaslarına ve yönetmeliğine son derece önem verildiği belirtilen Huzuroğlu, sitenin A bloğunda yüzde 90, B bloğunda ise yüzde 80 seviyesine ulaşıldığı kaydetti.

Genel Müdür Salim Huzuroğlu: “1977 yılında ‘Temelden çatıya’ sloganıyla çıktığımız bu yolda ve öncesinde mükemmeliyetçi tavrımın yanı sıra tevekkül etmemin bana kazandırdıklarına inanıyorum.  Geçmişten günümüze yol aldığımız tüm çalışma arkadaşlarıma benimle birlikte fikirlerime saygı duyarak ilerlememize ortak oldukları için ve alışverişte bulunduğumuz tüm müşterilerimize güvenle el sıkışabildiğimiz için teşekkür ederim.” dedi.

Kaynak: Açıksöz Haber Merkezi

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum