KÜ'de bir program daha hayata geçiyor;

KÜ'de bir program daha hayata geçiyor

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğünün Desteğiyle “İhtisas Odaklı Girişimcilik ve Kuluçka Programı” başlıyor....

Özellikle KÜ'nün ihtisas alanı olan “Ormancılık ve Tabiat Turizmi” temaları başta olmak üzere, girişimcilik ekosistemini güçlendirmeyi, yenilikçi ürün ve fikirlerin ticarileşmesine fırsat tanıyarak girişimci adaylarına destek olunması hedeflenen programda; iş fikirleri olan lise ve üniversite öğrencileri, mezunlar ve diğer girişimci adaylarının başvurularının 20 Aralık tarihine kadar alınması planlanıyor.Bugün saat 10.00’da kamu ve özel sektör temsilcileri başta olmak üzere STK’lar, akademisyenler ve tüm dış paydaşlara yönelik tanıtım toplantısı ile başlayacak olan program, saat 14.00’te “Çaylar Bizden Fikir Sizden” başlığı altında başta lise ve üniversite öğrencileri olmak üzere tüm girişimci adaylarına yönelik ikinci bir tanıtımla devam edecek.

Programın detaylarının paylaşılacağı tanıtım toplantısı KÜ Kuzeykent Kampüsü'nde bulunan Bilgehan Bilgili Merkez Kütüphanesi binasının Konferans Salonunda gerçekleştirilecek. Toplantıda ayrıca bir süre önce gerçekleştirilen "Kastamonu Markasını Arıyor" yarışmasında başarılı olan kişilere ödülleri de verilecek.

Konuyla ilgili KÜ'den yapılan açıklamada, "Seçilecek potansiyel girişimci adaylarının iş fikri, iş modeli ve iş planı geliştirme sürecinde ihtiyaç duydukları desteği sunarak başarılı bir start-up kurma şanslarını arttırmayı hedefleyen programda ön kuluçka aşamasında faaliyete başlayan girişimlerin başarıyla sonuçlanması halinde kuluçka aşamasına geçebilme şansı bulunacaktır. Böylelikle fikirlerin şirketleşme çalışmaları hazırlanacak ve girişimcilik ekosistemine hem yerel hem de ulusal bağlamda önemli bir katkı sunulacaktır. Girişimci adayları 120 saat temel eğitim sayesinde fikirlerini olgunlaştırma şansı bulacaklar. Ayrıca İhtisas Odaklı Girişimcilik ve Kuluçka Programı'na dâhil olan girişimciler bire bir mentorluk hizmetinin yanı sıra Girişim Vadisi markalı Kuluçka Merkezi’nde ofis imkanlarına ve büyüme süreçlerini hızlandıracak haklara sahip olacak. Yaklaşık 5 ay sürecek programın başvurularının 20 Aralık 2021 tarihine kadar alınması planlanırken ilk aşamayı başarı ile tamamlayacak projelerin ikinci aşamaya geçebilmesi adına profesyonel bir değerlendirme süreci yürütülecektir" ifadelerine yer verildi.

Program başvurular ise "otti.kastamonu.edu.tr" ve "teknokent.kastamonu.edu.tr" web sitelerinden yapılabilecek.

Kaynak:

İlgili Konular :
, ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum