KÜ Uluslararasılaşma Yolunda;

KÜ Uluslararasılaşma Yolunda

Kastamonu Üniversitesi Senatosu, 14 Eylül 2023 tarihinde Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal başkanlığında toplandı....

Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’ın başkanlığında yapılan toplantıya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kasım Yenigün, Prof. Dr. Ömer Küçük, Prof. Dr. Mehmet Atalan, Genel Sekreter V. Şevket Bahçacıoğlu, Senato ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.Toplantının açılışında konuşan Rektör Topal, Üniversitenin akademik başarılarını ve artan tercih ile doluluk oranlarını vurgulayarak üniversitenin yükselen bir profil çizdiğini ifade etti.

Konuşmanın ardından toplantıda, 2023- 2024 Eğitim-Öğretim Yılına ilişkin yapılan hazırlıklar görüşüldü.

Senato toplantısında ayrıca, Kalite Koordinatörlüğü Birimi Personeli Öğr. Gör. Dr. İbrahim Budak, Üniversitenin ulusal ve uluslararası sıralamalardaki konumu ve hedefleri hakkında kapsamlı bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.


Uluslararasılaşma ve Bologna Süreci Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Gökhan Kaya ile Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mutluhan Ersoy ise Üniversitenin uluslararasılaşma çalışmaları hakkında senato üyelerini bilgilendirdi.

Son olarak, Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. Şerif Demir, Kariyer Merkezi'nin çalışmaları hakkında detaylı bir bilgi sunarak; staj olanaklarına erişim, kariyer bülteni ve 04 Ekim 2023 - 13 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan "Oryantasyon Programı" hakkında senato üyelerine bilgi aktardı.

 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum