Arama
Arama Sonuçları
İş de yok, işçi de…
Geçtiğimiz günlerde Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Türkiye genelindeki işsizlik verileri açıklandı. Bu verilere göre işsizlik oranı yüzde 10.1 olarak gerçekleşti. Peki, Kastamonu’da vatandaşlar işsizlik konusu hakkında ne düşünüyor, işsizliğin azaltılması noktasında ne gibi adımlar atılmalı? CNG Haber ve Açıksöz TV muhabirleri mikrofonlarını vatandaş uzattı.
Kaymakam Özen’den Şeker Fabrikası tedbiri
Taşköprü Kaymakamı Bekir Özen, pancar sezonun yaklaşmasıyla ve hasat zamanının da gelmesiyle birlikte Kastamonu Şeker Fabrikasına taşınması esnasında olumsuzluklar yaşanmaması için incelemede bulundu.
Çatı uçtu 3 kişi yaralandı
Kastamonu'da sağanak yağış ve fırtına sebebiyle araçlarına üzerine çatılar uçtu, bir araçta bulunan 3 kişi yaralandı.
Sahil boş, kanyonlar dolu
Kastamonu’da, 27 Haziran tarihinde yaşanan sel afeti sebebiyle, sahillerde beklenen yoğunluk yaşanmazken, Azdavay ilçesinde bulunan Çatak Kanyonu üzerindeki 450 metre yüksekliğe sahip cam teras ile Pınarbaşı ilçesinde 3 kilometrelik ahşap yürüyüş yolu ile geçilen Horma Kanyonu ve dünyanın en büyük ikinci kanyonu Valla, doğaseverlerin ve adrenalin tutkunlarının akınına uğruyor.
“Adli sicil silme talebi, e-Devlet üzerinden yapılabilecek”
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hayata geçirilen Adli Sicil Bilgi Sistemi ile artık adli sicil kayıtlarını sildirmek için Ankara'ya gelme döneminin kapandığını söyledi. Bozda, 'Bundan böyle her Türk vatandaşı e-Devlet üzerinden usulüne uygun başvurduğu zaman evinden, iş yerinden, nerede bulunursa bulunsun oradan Adli Sicil Bilgi Sistemi'ne erişme ve adli sicil kaydını öğrenme, alma ve oradaki kayıtların şartlar oluştuğunda silinmesini talep etme hakkına sahip olacaktır.' ifadelerini kullandı.
Vatandaş indirime koştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın indirim talimatı verdiği Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde, 15 Ağustos itibarıyla indirimli satışlar başladı. İndirim haberini duyan vatandaşlar günün erken saatlerinde Tarım Kredi Kooperatif Marketlerine akın etti.
Vefat edenler dualarla anıldı
Kastamonu Konfederasyonu (KAS-KON) İstanbul Yenikapı’da 4 gün sürecek olan Memleket Günleri Kastamonu programının ilk gününde 11 Ağustos sel felaketi sonucu Sene-i Devriyesinde hayatını kaybedenler için Mevlit programı düzenledi. Programda Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılarak,vefat edenler dualarla anıldı.
Meşhur Urfa kebabı nasıl yapılır ? Urfa kebabı tarifi
Kebap denildiğinde ilk akla gelen yemeklerden biri olan Urfa kebap, ocakbaşı gibi yerlerde en çok rağbet gören yemeklerden biridir. Başta Şanlıurfa ve Gaziantep olmak üzere Türkiye'nin hemen her bölgesinde sevilerek tüketilen bu kebap, zırhta çekilmiş kıyma ile hazırlanır. Urfa kebabı, Adana kebaptan ayıran en önemli özellik ise kullanılan kıyma çeşididir. Adana kebapta dana ve kuzu kıymasının karışımı kullanılırken, Urfa kebapta az yağlı kıyma ve kuyruk yağı tercih edilir. Ayrıca Urfa kebap Adana kebaba göre daha acısızdır. Malzemeleri hazırlayıp kolları sıvadıysanız, evde urfa kebap nasıl yapılır birlikte görelim.
PTT kuyruğu, kovid-19’a davet çıkarıyor
Türkiye Aile Destek programı dahilinde ihtiyaç sahiplerine yapılacak ödemeler başladı. PTT’den yapılan ödemeleri almak için vatandaşlar PTT Kastamonu Şubesi önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Öte yandan koronavirüs nedeniyle personel sıkıntısı yaşandığı, diğer şubelerin kapalı olduğu ve bu sebeple merkez şubede ciddi bir yoğunluğun yaşandığı öğrenildi.
1 kişi, 19 kişiye bulaştırıyor
Koronavirüste yeni dalgaya giren Türkiye'de vaka sayıları gün geçtikçe artıyor. Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası yeni varyantla beraber hastalığın bulaşıcılık oranının Omicron'a göre iki kat arttığı uyarısında bulundu. AHESEN Bilim Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Ersin Akpınar; “Şimdiye kadarki en bulaşıcı Covid varyantı ile karşı karşıyayız. Covid olan bir kişi yaklaşık 19 kişiye hastalığı bulaştırabiliyor” dedi.
Plajlar doldu taştı
Cide’de okulların tatile girmesiyle başlayan yoğunluk, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde daha da arttı. Tatil için Cide’yi tercih edenler, ilçe plajlarında yer bulmakta zorlandı.
Dönüş kuyruğu dronla görüntülendi
İstanbul’dan Kastamonu ve Sinop’a gelen vatandaşların Kurban Bayramı dönüşleri başladı. Dün itibariyle Karabük’ün Kemikli Rampaları’nda oluşan dönüş kuyruğu dron ile görüntülendi.
Bayram dönüşü başladı, 50 kilometrelik araç kuyruğu oluştu
Tatilcilerin dönüşü başladı 21 ilin kesiştiği Kemikli rampalarında kilometrelerce kuyruk oluştu.
300 bin kişi ziyaret edecek
Kastamonu’nun Azdavay ilçesindeki Çatak Kanyonu’nda 450 metre yükseklikte kurulan cam teras, ziyaretçilerine yazın renkleriyle bezenen doğanın güzelliğini seyretme imkânı sunuyor. Şu anda Türkiye’de hiç örneği olmayan Çatak Kanyonu’nda kanyon içerisinde kaya üzerine 2 kilometre uzunluğunda C şeklinde yapılacak kaya yolu ile 3 bin nüfuslu ilçenin 300 bin turisti ağırlaması bekleniyor.
Memleket Partisi’nden ‘hazırız’ mesajı
Memleket Partisi Kastamonu İl Başkanlığında basın toplantısı düzenlendi.
'Tarımdaki sorunların çözümü ithalat değil'
Memleket Partisi tarafından 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirildi. Kastamonu'da da İl Başkanı Mustafa Başesgioğlu, tarımdaki sorunların çözümünün ithalat olmadığına vurgu yaparak, çözüm önerilerinin hazır olduğunu ve bu önerileri de siyasi partilere sunacaklarını kaydetti.
“Toplumsal barışa ve kucaklaşmaya ihtiyaç var”
Türkiye Değişim Partisi, Parti Meclis Üyesi Kastamonu İl Başkanı Ender Karahasanoğlu, basın açıklaması yayınladı.
“Önümüzde yoğun bir çalışma dönemi var”
AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı’nda İl Genel Meclisi Grup toplantısı gerçekleştirildi. AK Parti İl Başkanlığı binasında gerçekleştirilen İGM Grup Toplantısına AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, İl Başkanı Doğan Ünlü, İGM Başkanı Güray Parçal, AK Parti İGM üyeleri katıldı.
Uygulamanın son gününde lastikçilerde yoğunluk
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde, kış lastiği uygulamasının son gününde lastikçilerde sürücüler yoğunluk oluşturdu.
"Çelik’in ucuz dediği akaryakıt fiyatı değil"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclis Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilmesiyle birlikte benzin fiyatının yüzde 216,4, mazot fiyatının yüzde 273, LPG fiyatının ise yüzde 223 arttığını söyledi.
“İktidar olacağız, buna inanıyoruz”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Milletvekili Hasan Baltacı’nın koordinatörü olduğu Karadeniz Masası CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı başkanlığında Kastamonu’yu ziyaret etti.
Buzlanma zorluyor!
Geçtiğimiz gün yoğun bir şekilde etkili olan kar yağışının ardından sabah saatleri itibariyle de ilimizin bir çok noktasında buzlanmalar meydana geldi.
CHP, Erbilgin'le devam...
Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu İl Başkanlığı kongre gerçekleştirdi. Kongreye tek liste olarak giren CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, tekrar başkan seçildi.
‘Ekmeğimizi, mücadelemiz belirleyecek’
Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Kastamonu İl Temsilcisi ve Eğitim-İş Şube Başkanı Ahmet Tevfik Bal, hükümetin kamu çalışanları için belirlediği zam oranlarına tepki gösterdi.
Öğrencilere ziyafet!
Kastamonu Üniversitesi'nde gerçekleştiren 'Sokak Lezzetleri' etkinliği, öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.
Ucuz atlatıldı: 1 yaralı
Kastamonu’da otomobil ile şehirler arası yolcu otobüsünün çarpışması neticesinde meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı. Kaza, D765 Karayolu Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli mevki'inde meydana geldi.
Böyle takı görülmedi
İnebolu ilçesinde bir düğünde dünya evine giren çifte, arkadaşları tarafından yaklaşık 75 metre uzunluğunda, toplu iğne ile birleştirilmiş para takıldı.
'İl başkanı, sendika üyemizi tehdit etti'
Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Büro-Sen Şubesi 7’nci Olağan Genel Kurulu’nun Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Nusret hoca, memleketinde defnedildi
Özellikle rüya üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Tosyalı hemşehrimiz Doç. Dr. Nusret Kaya, vefatının ardından Kastamonu'da defnedildi
Yine aynı manzara!
Akaryakıt fiyatlarına bu geceden itibaren gelecek zam öncesinde Kastamonu'da benzin istasyonlarında yoğunluk yaşanıyor.