Arama
Arama Sonuçları
“Çöp konteynırını geri koyun”
İnebolu ilçesine bağlı Korupınar Köyü Çorbacı mahallesinde çöp sıkıntısı yaşanıyor. İl Özel İdaresi tarafından tamir edileceği için alınan çöp konteynerının geri yerine konulmadığını öne süren köylüler, çöplerini yol kenarına bırakmak zorunda kaldığını, bu sebeple yakın zamanda konteynerin yerine konularak çöplerin alınmasını istedi.
Başkent EDAŞ bakım ve yatırımlarını sürdürüyor
Başkent EDAŞ, Kastamonu’da kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında 2022 yılının ilk 6 ayında bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini sürdürdü.Elektrik dağıtımını dijitalleşme odaklı projeler ve yatırımlar ile gerçekleştiren Başkent EDAŞ, Kastamonu’da yılın ilk 6 ayında müşteri ve çözüm odaklı yaklaşımı sayesinde önemli çalışmalara imza attı. Başkent EDAŞ, Kastamonu’da hizmet verdiği 4 bin 725 trafo ve 21 bin 625 kilometre hat uzunluğunda sürdürülebilir enerji sağlanabilmesi amacıyla bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürdü.
4 kişilik aileyi gençler kurtardı
Kastamonu’dan İnebolu’ya gelen 4 kişilik aile mahsur kaldıkları sahilden Köroğlu köyünün gençleri tarafından kurtarıldı.
Kılıç görevini, Şenele’e devretti
Daday Orman İşletme Müdürü olarak atanan İnebolu Orman İşletme Müdürü Ayhan Kılıç, görevini Azmi Şenel’e devretti.
Cinayet şüphelisi yakalandı
Sınır anlaşmazlığı yüzünden akrabasını öldüren cinayet şüphelisi yakalandı
İnebolu’ya yeni dahiliye uzmanı
İnebolu Devlet Hastanesi’nde iç hastalıkları uzmanı olan Veysel Bilgehan Bezirhan hasta kabulüne başladı.
Terminal Köprüsünde yeni gelişme
İnebolu’da müteahhidin vefatıyla yarım kalan Terminal Köprüsü yeniden ihaleye çıktı. Köprünün, 420 günde tamamlanması hedefleniyor.
Hastalıklara karşı konferans
İnebolu İlçesi merkez ve köylerinde vektörlerle (sinek, kene, vs.) bulaşan hastalıkların tespiti, türü, yayılış haritası ve alınacak önlemlerin belirlenmesi amacıyla konferasn düzenlendi. 2021 yılında İnebolu Kaymakamlığı, İnebolu Belediyesi, İnebolu İlçe Tarım Müdürlüğü ve İnebolu Sıla Veteriner Kliniği Sorumlu Veteriner Hekimi Muhammed Coduroğlu’nun davetiyle başlayan çalışmaların ikinci ayağı önümüzdeki hafta sonu gerçekleştirilecek.
Huzurevinde Bocce Turnuvası
İnebolu Sebahat Bahriyeli Huzurevinde Bocce turnuvası düzenlendi.
Huzurevinde Bocce Turnuvası
İnebolu Sebahat Bahriyeli Huzurevinde Bocce turnuvası düzenlendi.
Panikten yola atladı
İnebolu ilçesi Cumhuriyet Caddesi'nde köpekten korkup yola atlayan 12 yaşındaki Zeynep Ebru Zollu'nun ayağını, o sırada yoldan geçen otomobil ezdi.
Köpekten kaçarken kolunu kırdı
İnebolu ilçesinde köpek saldırısına uğrayan bir kişi, kaçmak isterken düşerek kolunu kırdı.
Mama ve su bırakıldı
İnebolu Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı işbirliği ile İnebolu ilçesinde çeşitli noktalarda bulunan beslenme odaklarına yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarının aç kalmaması için mama ve su bırakılarak temizlikleri yapıldı.
5 çocuk babası adam evinde ölü bulundu
İnebolu ilçesinde akli dengesi yerinde olmayan bir şahıs, evinde ölü bulundu. İlçeye bağlı Akgüney Köyünde ikamet eden 5 çocuk babası 68 yaşındaki Muhittin Taşdelen, sabah saatlerinde evinde ölü bulundu.
Aracın üzerine ağaç devrildi
Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde çürüyen dut ağacı, park halindeki kullanılmayan aracın üzerine devrildi. Yaşanan olayda araçta hasar oluştu.
İnebolu-Küre giriş yolu hala kapalı
İnebolu-Küre giriş yolu 11 Ağustos sel felaketinden bu tarafa kapalı.
Türkiye’nin en soğuk denizi İnebolu
İnebolu'da deniz suyu sıcaklığı 11 derece olarak ölçüldü.
Ömer Faruk Bostan ile Küre müziğe doydu…
Küre ilçesinde, Küre Kaymakamlığı ve Küre Belediye Başkanlığı’nın Cumartesi günü düzenlediği bir günlük “Küre Yaz Şenliği” programına yoğun ilgi ve katılım oldu. Düzenlenen programla Küreliler büyük coşku içinde eğlendi, sanatçı ve DJ Nailin canlı müzik performansı ile Küreliler ve ilçe dışından gelenler coştu.
Köprü üzerine tahta yol
Karayolları ekipleri, İnebolu’da yarım kalan terminal köprüsünün üzerine, yayaların rahat geçebilmesi için kerestelerden yaya yolu oluşturdu.
İnebolu’da Kadastro kapatıldı
Kastamonu Kadastro Müdürlüğü’ne bağlı olarak İnebolu Hükümet Konağı’nda hizmet veren İnebolu Kadastro Müdürlüğü geçtiğimiz Cuma gününden itibaren kapatıldı.
Sahile duş sistemleri kuruldu
27 Haziran sel afetinde İnebolu’da dalgaların sahile vurduğu atıklar temizleniyor.
3 kişi yaralandı
İnebolu-Kastamonu yolunda kaza meydana geldi. Kamyonun devrilmesi sonucu 3 kişi yaralandı.
“En büyük sıkıntımız eleman”
Kastamonu’da unlu mamül işletmecisi olan fırıncılık sektöründen uzun zamandır geçimini sağlayan Ramazan Demirci, sektör hakkında değerlendirmelerde bulundu. Demirci son dönemde çalıştıracak eleman konusunda çok zorlandıklarını ve geriden yeni nesil elemanın yetişmediğine değinerek, bu konuyla alakalı ellerinden gelen ne ise yapmaya hazır olduklarını dile getirdi. Demirci açıklamasında; “1965 yılından bu yana fırıncılık ve unlu mamüller üzerinde çalışan 3 kuşaktan bu tarafa gelen ve esnaflık yapmaya çalışan esnaf olarak şu anda bizim için en büyük sıkıntı eleman sıkıntısı” ifadelerine yer verdi.
İnebolu’da köprü inşaatı yarım kaldı
Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü tarafından yaptırılan İnebolu Terminal Köprüsü ve İnebolu Girişi BSK yapılması işine ait ihaleyi Mütevelli Yapı ortaklığında üstlenen Müteahhit Ahmet Aydın Tümer vefat etti. Ortaklardan Ahmet Aydın Tümer’in vefatı üzerine, taşeron firmalarla sorun yaşadığı öne sürülürken terminal köprüsü inşaatı da durdu.
İnebolu’ya Amfi Tiyatro
İnebolu Belediyesi, yaptırılması düşünülen Amfi tiyatro için ihale tarihinin 5 Ağustos’ta günü olduğunu açıkladı.
“Vatandaşımıza verdiğimiz sözün arkasındayız”
Abana ve Bozkurt’ta yapımı devam eden doğalgaz çalışmalarında sona yaklaşıldı. İlçelere ilk doğalgazın kasım ayında verilmesi öngörülüyor.
Vatandaşın köprü çilesi
İnebolu ilçesinde çay üzerindeki yaya geçitlerinin yıkılması sebebiyle vatandaşlar inşaat halindeki köprüden karşıya geçiyor.
‘Eleştirirken, kullandığınız yolları unutmayın’
AK Parti İl Başkanlığı’nınTemmuz ayı Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı,Kastamonu BelediyesiKuzeykent Nikah ve Konferans Salonu’nda düzenlendi.
KASMİB, temmuz ayı Encümen Toplantısı yapıldı
Kastamonu Mahalli İdareler Birliği’nin (KASMİB) Temmuz ayı Encümen toplantısı, Vali Avni Çakır’ın başkanlığında, Valilik toplantı salonunda yapıldı.
“Bozkurt gibi olabiliriz”
İl Koordinasyon Kurulu’nun toplantısında İnebolu Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, ilçelerinde otogar mevkiinde yapılmakta olan köprünün akıbetini sordu. İlçe Belediye Başkanı Özay; “Bu köprüde bu sene dördüncü yılı geride bıraktık. Olanı biteni 42 metre. Artık vatandaşa ne diyeceğimizi bilemiyoruz. İki tane yaya köprümüz vardı. Onlarda son selde yıkıldı. Bu yapılmakta olan köprü şu anda durdu” dedi.